Украина
category

Чи є наша сім'я малозабезпечена?

Вопрос № 2120
Чи є наша сім'я малозабезпечена?
1 Консультация
Бесплатно

Я жінка, не працюю, не перебуваю на обліку в центрі зайнятості, навчаюся в приватному коледжі на денній формі, знаходжуся у дикретній відпустці, тільки подала документи на отримання державної допомоги у зв'зку з вагітністю і пологами, після пологів буду подавати документи на отримання дитячої допомоги, чоловік працює та отримує мінімальну заробітну платню, в власності є автомобіль, куплений в 2016 році, нерухомості та землі немає. Живемо на арендованій квартирі. Чи можемо ми розраховувати на допомогу як малозабезпечена сім'я?

Консультации Советников

Вітаю, Карина! 

Відповідно до ст. 1 ЗУ Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям

малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Згідно Постанови КМУ Про затвердження Порядку призначення і виплати державної

соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

10. Соціальна допомога не призначається у разі, коли: 

  • під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здача у найм або оренду житлового приміщення (будинку) або його частини;
  • один чи кілька членів сім'ї працюють без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; 
  • можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; 
  • дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо); 
  • особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї; 
  • у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ