Украина
category

Відстрочка від армії

Вопрос № 2125
Відстрочка від армії
5 консультаций
150 грн.

Чи дає навчання в польщі в поліцеальній школі право відстрочки від армії в Україні?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 30 грн.

Відповідно до Закону України " Про військовий обов`язок та військову службу"  ст.17, п. 8. 

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

В законодавстві нема відсилки до закордонних вузів чи тих що функціонують на території України. Можливо вам потрібно буде здобути та надати до військового комісаріату довідку про навчання в ньому.

Ответ оплачен: 30 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультацією колеги вище, але також звертаю Вашу увагу на ч.9 ст. 17 Закону України (ЗУ) " Про військовий обов'язок і військову службу", яка передбачає, що право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав. Але будь готові, що Вам буде необхідно надати документи, що підтверджують навчання в даному навчальному закладі. 

У зв'язку із цим, виникає питання, Ви уже начаєтесь чи тільки плануєте поступати до польського навчального закладу?.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

P.S. Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Можу довго не відповідати, у зв'язку із завантаженістю, але розгляну усі звернення. Дякую за розуміння.

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго вечора!

Про військовий обов'язок і військову службуВерховна Рада України; Закон від 25.03.1992 № 2232-XII

ст 17

8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;

у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва

9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

Ви маєте повне право на відстрочку.

Ответ оплачен: 30 грн.

Здоров'я! Погоджуюсь зі своїми колегами, які Вам все чітко та зрозуміло пояснили. Але, прошу звернути Вашу увагу на те, що при досягненні особою 21-року, відстрочка втрачає силу, якщо особа не здобуває (простими словами) - науковий ступінь! Тобто, я маю на увазі те, що якщо Вам вже є 21-рік, і Ви навчаєтесь (отримуєте) базову вищу освіту, то скоріш за все, можуть виникнути проблеми, щодо цього питання.

З повагою, Мазур О.В.

Ответ оплачен: 30 грн.

Добрый вечер!

Да, Вам полажена отсрочка от армии. Если Вы не достигли 21 года.

В соответствии с ч.9 ст. 17 Закона Украины "Про військовий обов'язок і військову службу":

право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав

С Польшей у нас такие международные договора есть. Сейчас точно не скину такой договор (его можно найти на сайте рада гов юа), но точно знаю, что он есть, так как ко мне обращались с таким же вопросом по Польше, но по другому ВУЗу.

Вам необходимо предоставить нотариально (или в консульстве) заверенные документы с переводом на украинский язык (перевод тоже необходимо заверять) в военный комиссариат и написать заявлен об отсрочки. Работает.

Еще обращу Ваше внимание, что лица призывного возраста и военнообязанные, выехавшие за пределы страны более чем на 3 месяца временно снимается с военного учета (до момента возвращения). Соответственно, Вы даже можете просто предоставить документы (заверенные в консульстве), заверенную копию учебной визы о том, что Вы более чем три месяца не находитесь в стране, и Вас временно снимут с военного учета.

После возвращения в страну Вы обязаны будете встать на учет, так как за не постановку на учет предусмотрена уголовная ответственность ст. 337 Уголовного кодекса Украины (по-моему, 337). Максимальная санкция – арест до 6ти месяцев, а так штраф). Но там есть нюанс, что привлечь к предусмотренной ответственности могут после предупреждения военного комиссариата.

Поэтому, Вы можете получить как отсрочку, так и просто временно сняться с военного учета, так как Вы находитесь за пределами страны более 3х месяцев.

Про військовий обов'язок і військову службу

5. Зняттю з військового обліку призовників та військовозобов'язаних у військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України) підлягають громадяни України:

1) з військового обліку призовників:

які вибувають на строк більше трьох місяців за межі України.

Так что решайте вопрос с отсрочкой так, как Вам будет удобно: либо получайте отсрочку, либо временно снимайтесь с учета. 

Записывайте мои контакты и обращайтесь на прямую по всем возникающим юридическим вопросам.

Надеюсь, была для Вас полезной.

Удачной учебы!

С Уважением, Ирина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ