Украина
category

Відстрочка від армії

Вопрос № 2125
Відстрочка від армії
5 консультаций
150 грн.

Чи дає навчання в польщі в поліцеальній школі право відстрочки від армії в Україні?

Консультации Советников

Відповідно до Закону України " Про військовий обов`язок та військову службу"  ст.17, п. 8. 

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

В законодавстві нема відсилки до закордонних вузів чи тих що функціонують на території України. Можливо вам потрібно буде здобути та надати до військового комісаріату довідку про навчання в ньому.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультацією колеги вище, але також звертаю Вашу увагу на ч.9 ст. 17 Закону України (ЗУ) " Про військовий обов'язок і військову службу", яка передбачає, що право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав. Але будь готові, що Вам буде необхідно надати документи, що підтверджують навчання в даному навчальному закладі. 

У зв'язку із цим, виникає питання, Ви уже начаєтесь чи тільки плануєте поступати до польського навчального закладу?.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

P.S. Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Можу довго не відповідати, у зв'язку із завантаженістю, але розгляну усі звернення. Дякую за розуміння.

Доброго вечора!

Про військовий обов'язок і військову службуВерховна Рада України; Закон від 25.03.1992 № 2232-XII

ст 17

8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;

у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва

9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

Ви маєте повне право на відстрочку.

Здоров'я! Погоджуюсь зі своїми колегами, які Вам все чітко та зрозуміло пояснили. Але, прошу звернути Вашу увагу на те, що при досягненні особою 21-року, відстрочка втрачає силу, якщо особа не здобуває (простими словами) - науковий ступінь! Тобто, я маю на увазі те, що якщо Вам вже є 21-рік, і Ви навчаєтесь (отримуєте) базову вищу освіту, то скоріш за все, можуть виникнути проблеми, щодо цього питання.

З повагою, Мазур О.В.

Добрый вечер!

Да, Вам полажена отсрочка от армии. Если Вы не достигли 21 года.

В соответствии с ч.9 ст. 17 Закона Украины "Про військовий обов'язок і військову службу":

право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав

С Польшей у нас такие международные договора есть. Сейчас точно не скину такой договор (его можно найти на сайте рада гов юа), но точно знаю, что он есть, так как ко мне обращались с таким же вопросом по Польше, но по другому ВУЗу.

Вам необходимо предоставить нотариально (или в консульстве) заверенные документы с переводом на украинский язык (перевод тоже необходимо заверять) в военный комиссариат и написать заявлен об отсрочки. Работает.

Еще обращу Ваше внимание, что лица призывного возраста и военнообязанные, выехавшие за пределы страны более чем на 3 месяца временно снимается с военного учета (до момента возвращения). Соответственно, Вы даже можете просто предоставить документы (заверенные в консульстве), заверенную копию учебной визы о том, что Вы более чем три месяца не находитесь в стране, и Вас временно снимут с военного учета.

После возвращения в страну Вы обязаны будете встать на учет, так как за не постановку на учет предусмотрена уголовная ответственность ст. 337 Уголовного кодекса Украины (по-моему, 337). Максимальная санкция – арест до 6ти месяцев, а так штраф). Но там есть нюанс, что привлечь к предусмотренной ответственности могут после предупреждения военного комиссариата.

Поэтому, Вы можете получить как отсрочку, так и просто временно сняться с военного учета, так как Вы находитесь за пределами страны более 3х месяцев.

Про військовий обов'язок і військову службу

5. Зняттю з військового обліку призовників та військовозобов'язаних у військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України) підлягають громадяни України:

1) з військового обліку призовників:

які вибувають на строк більше трьох місяців за межі України.

Так что решайте вопрос с отсрочкой так, как Вам будет удобно: либо получайте отсрочку, либо временно снимайтесь с учета. 

Записывайте мои контакты и обращайтесь на прямую по всем возникающим юридическим вопросам.

Надеюсь, была для Вас полезной.

Удачной учебы!

С Уважением, Ирина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ