Украина
category

Про подання електронних звернень, скарг, заяв (клопотань) громадською організацією?

Вопрос № 2138
Про подання електронних звернень, скарг, заяв (клопотань) громадською організацією?
1 Консультация
Бесплатно
Доброго дня! Якими нормативними документами в Україні регулюється подання електронних звернень, скарг, заяв (клопотань) громадською організацією? Наша громадська організація подала від імені керівника ГО електронну заяву (клопотання) до міністерства. Міністерство заяву не зареєструвало і в роботу не прийняло. При цьому було зазначено, що: “Відповідно доТипової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада2011року №1242, каналами електрозв’язку доставляються: телеграми (телетайпограми), факсограми, телефонограми, електронні документи із застосуванням електронного цифрового підпису та документи в електронній формі без електронного цифрового підпису (у сканованій формі). Для реєстрації Вашого звернення просимо надіслати підписану власноруч керівником ГО заяву (клопотання) у сканованій формі або підписану електронним цифровим підписом.”ЗУ України “Про звернення громадян цього не вимагається.”Тоді, який документ на сьогодні регулює звернення Громадських організацій до органів державної влади - ЗУ України “Про звернення громадян” чи “Типова інструкція з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада2011року №1242” ???Дякую за роз”яснення.

Консультации Советников

    Доброго дня, постанова, яку ви вказали у вашому повідомленні втратила чинність, на зміну їй зараз діє Постанова КМУ №55 від 17.01.2018 "Деякі питання документування управлінської діяльності", згідно якої За результатами попереднього розгляду отриманий через систему взаємодії електронний документ підлягає реєстрації, крім випадків, коли на електронному документі відсутній електронний цифровий підпис підписувача чи відсутня електронна печатка установи, наявність якої на ньому передбачена

    У цьому випадку вважаю, що більш простим шляхом вирішення цього питання для Вас, буде зроблення скану цього документа з підписом вашого керівника ГО та печаткою та повторно відправити заяву вже з усуненими недоліками.

З повагою, 

Пономаренко Микита Віталійович

17.08.18 13:33
Ігор
Дякую за роз”яснення. Ми так і зробили.                                                                       Але моє питання було наступним:                                                                                     Який документ на сьогодні регулює звернення Громадських організацій до органів державної влади - ЗУ України “Про звернення громадян” чи “Типова інструкція з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада2011року №1242” ???Із Вашої відповіді виходить, що звернення Громадських організацій до органів державної влади не підпадають під дію ЗУ “Про звернення громадян” (закон не вимагає при зверненні до органів влади чуші, яка передбачена в Інструкції). Виходить, що в нашій державі звернення Громадських організацій на сьогоді регламентує не закон , а якийсь підзаконний документ, (інструкція) хоч вона і затверджена Постановою КМУ №55 від 17.01.2018 "Деякі питання документування управлінської діяльності". Я прозріваю з цієї "правової" держави.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ