Украина
category

Визнання права спільної сумісної власності подружжя

Вопрос № 214
Визнання права спільної сумісної власності подружжя
2 консультации
Бесплатно

Було фіктивне розлучення. Але подружжя продовжувало сумісне проживання і після розлучення,йтак  ще прожили разом 15 років. За цей період була взята квартира у кредит. Оформлення було на чоловіка. Прописанні були і чоловік,і донька, і жінка. Квартира продана. Потім куплена інша , в ній також були прописанні чоловік, жінка, донька. Оформлення також було усе на чоловіка, приватизація була на чоловікові. Жінка була у відрядженні на заробітках в іншому місті. Чоловік знайшов іншу жінку й одружився з нею й привів в цю квартиру, змінив замки. Чи має жінка право подати на розділ майна й житла? І які можуть бути докази сумісного проживання (окрім фотокарток)

Консультации Советников

Доброго дня!

Відповідно до статті 74 Сімейного кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Для початку необхідно встановити факт проживання однією сім'єю шляхом подання до суду заяви про встановлення факту, що має юридичне значення. Доказами встановлення даного факту можуть бути спільні фотокартки (наприклад, з відпочинку чи при проведенні спільного дозвілля), показання свідків, свідоцтво про народження спільної дитини, довідка з місця проживання тощо.

Після встановлення факту проживання однією сім'єю можна звертатись до суду із позовом про поділ майна, оскільки відповідно до ч.2 ст. 74 Сімейного кодексу України на майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положення Глави 8 СКУ, а саме право спільної сумісної власності подружжя.

В деяких джерелах вказано, що питання про встановлення факту проживання однією сім'єю та про поділ майна можна вирішити в одному провадженні, але особисто в мене такого на практиці не було. 

Доказательством совместного проживания может быть что угодно, и фотокарточки, по моему мнению, самое сомнительное доказательство. Совместная прописка, показания свидетелей, чеки на совместные покупки, подарки, квитанции об оплате за коммунальные услуги могут быть доказательством, но если женщина проживала постоянно в другом городе, совместное проживание доказать будет очень сложно

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ