Украина
category

Посвідчення особи, яка проживає в гірському населеному пункті

Вопрос № 2151
Посвідчення особи, яка проживає в гірському населеному пункті
7 консультаций
120 грн.

Особам, які проживають в гірському населеному пункті, згідно Статті 5 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»: видається посвідчення, і надається право на доплату до заробітньої плати та пенсії. Також Посвідчення видається  окремим громадянам інших населених пунктів та тим, які проживають за межами населених пунктів, умови проживання яких відповідають критеріям, передбаченим у статті 1 цього Закону.  Яка процедура отримання такого посвідчення, якщо я проживаю в будинку, який адміністративно не належить до населеного пункту категорії гірського, однак географічно знаходиться поряд з будинками села, яке має статус гірського, і розташований вище показника над рівнем моря більшості будинків цього села, яке має статус гірського.

Консультации Советников

Вітаю.

Наскільки географічно близько Ваш будинок знаходиться біля села, яке має статус гірського?

Місце знаходження Вашого будинку відповідає критеріям ст. 1 згаданого Вами закону?

Ви постійно проживаєте в тому будинку (місце реєстрації)? Працюєте теж  в цій місцевості ?

20.08.18 11:25
Rost

Сусідній будинок вже зі статусом гірського. Проживати буду постійно ( зараз реєструюсь). Критеріям, очевидно, відповідає, оскільки село з статусом гірського практично повністю нижче мого будинку.

20.08.18 11:29

як тільки зареєструєте місце проживання маєте право звернутись до сільської ради для видачі відповідного посвідчення.

Ви перевіряли свій населений пункт в переліку яким надано статус - гірський? Яка назва населеного пункту де плануєте проживати?

20.08.18 14:04
Rost

Мій населений пункт не входить в перелік. До якої сільради звертатись? Чи звертатись кудись в райцентр? ( Куди саме?)

20.08.18 14:06

до сільської ради за місцем знаходження будинку

20.08.18 14:36
Rost

Моя сільрада не може видавати такі посвідчення, бо не має статусу гірської

20.08.18 14:39

Це офіційна письмова відповідь сільської ради?

Такий статус надається не сільській раді, а відповідній місцевості. Крім того ніде в законі не вказано, що такі посвідчення видає лише сільська рада місцевість якої має відповідний статус

20.08.18 15:27
Rost

Не офіційна, оскільки я ще не зареєстрований 

20.08.18 15:30

не думаю, що вони дадуть таку відповідь офіційно. хоча може бути все.

відмову можна оскаржити в суді 

поки не зареєструвались напишіть пропозицію до кабінету міністрів щодо внесення вашого населеного пункту до гірських.

Ответ оплачен: 120 грн.

Посвідчення видаються на підставі паспорта громадянина

України, свідоцтва про народження (для осіб у віці до 16 років),

посвідки на проживання в Україні (для іноземних громадян та осіб

без громадянства), і таких документів:

а) громадянам, які постійно проживають у гірському населеному

пункті (у тому числі дітям),- довідки про постійне проживання у

гірському населеному пункті, виданої уповноваженим органом;

б) громадянам, які постійно працюють у гірському населеному

пункті, - довідки з місця роботи;

в) громадянам, які навчаються на денних відділеннях

навчальних закладів, розташованих у гірському населеному пункті, -

довідки навчального закладу.

Разом із зазначеними документами громадяни (крім осіб у віці

до 16 років) подають дві фотокартки розміром 30 х 40 міліметрів.

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/345-96-п 

Доброго дня, вам необхідно звернутися до сільської, селищної, міської ради, до якої відноситься ваше поселення. Там написати заяву, сам бланк вам дадуть. Та отримати статут

20.08.18 11:26
Rost

Ви, очевидно, не уважно читали питання. Населений пункт, до якого відноситься мій будинок, НЕ має статусу гірського

Додаткового можете звернутись до Кабінету міністрів України з пропозицією внести Ваш населений пункт до переліку населених пунктів, яким надається статус гірських. Або звернутись до сільського голови, щоб він також подав таку пропозицію.

Вітаю! 

Дане питання врегульовується Законом "Про статус гірських населених пунктів в Україні"

Критеріями віднесення населених пунктів до категорії гірських є: 

  • розташування населеного пункту або частини його, на якій проживає більш як третина мешканців цього населеного пункту, на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря на території, рельєф якої дуже розчленований байраками, водотоками тощо, та розміщення 50 і більше відсотків сільськогосподарських угідь у межах цього пункту на схилах крутизною 12 градусів і більше;
  • якщо на одного жителя припадає менш як 0,25 гектара ріллі, або при її відсутності - менш як 0,60 гектара сільськогосподарських угідь;
  • суворі кліматичні умови: холодна і довга зима (середня тривалість - не менше 115 днів, середньодобова температура повітря у січні не перевищує мінус 4 градуси за Цельсієм), прохолодне коротке літо (середня тривалість - не більше двох місяців, середньодобова температура у липні не перевищує 20 градусів за Цельсієм), велика кількість опадів (середньорічна сума опадів у рідкому і твердому стані - не менше 600 міліметрів), мають місце селеві явища, повені, вітровали, снігові намети, сейсмічність землі.

Населені пункти, які розташовані на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря і відповідають двом критеріям та не менш як двом показникам третього критерію - "суворі кліматичні умови" цієї статті, набувають статусу гірських.

Пропозиції щодо надання населеним пунктам статусу гірських подаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями Кабінету Міністрів України. Перелік населених пунктів, яким надається статус гірських, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, що постійно проживають, постійно працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка. У разі, коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських, на працівників, які постійно в них працюють, поширюється статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського.

При цьому:

Посвідчення видається також окремим громадянам інших населених пунктів та тим, які проживають за межами населених пунктів, умови проживання яких відповідають критеріям, передбаченим у статті 1 цього Закону, а також громадянам, які постійно працюють або несуть службу на лісогосподарських підприємствах, гідрометеорологічних станціях, заставах, обсерваторіях, інших об'єктах, що розташовані поза межами населених пунктів в місцевостях, що відповідають критеріям, передбаченим у статті 1 цього Закону.

Таким чином, якщо умови проживання відповідають вищенаведеним критеріям, то Ви маєте право звернутись до сільради населеного пункту, що має статус гірського, обгрунтувавши, що умови Вашого проживання відповідають критеріям. Сільрада має право видати.

Рішення виконавчого органу місцевої ради про відмову у наданні (припиненні) громадянинові статусу особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому чинним законодавством. 

обращайтесь в местный совет с заявлением

Здоров'я! Раджу Вам звернутися до вашої районної ради, з відповідним обґрунтуванням Вашого питання! Та від їхньої офіційної відповіді будуть залежать подальші Ваші дії.

Також, погоджуюсь з відповіддю колеги Єлизавети Тарабаки, щодо звернення до КМУ з відповідним зверненням, щодо врегулювання Вашого питання.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ