Украина
category

Чи може суд присудити аліменти в розмірі 1500 грн.?

Вопрос № 2161
Чи може суд присудити аліменти в розмірі 1500 грн.?
3 консультации
Бесплатно

Доброго дня підкажіть будь-ласка чи може суд присудити аліменти в розмірі 1500грн на дитину віком 5 років якщо ніде не працюю? І якщо присудив то що робити?

Консультации Советников

Вітаю, Андрій! 

Якщо Ви ніде не працюєте, то: 

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. (ст. 184 СК). 

В 2018 році прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлений в розмірі: з 1 січня 2018 року - 1492 гривні, з 1 липня - 1559 гривень, з 1 грудня - 1626 гривень. 

Щоб розібратись чому стягнуто 1500 грн, потрібно дивитись рішення суду. Можливо враховувались інші обставини, або стягувалось не в твердій сумі, а у відсотковому відношенні до доходу з останнього місця роботи.  

Але незалежно від цього аліменти потрібно платити. Мінімальну межу я Вам навела. 

Вітаю.

Може. Це вирішить суд з урахуванням той суми, що попросить мати дитини та обставин, що передбачені Сімейним кодексом. 

Якщо вас не влаштує сума ви маєте право оскаржити таке рішення в апеляційному суді.

В будь-якому випадку відповідальність за несплату значно, наприклад вас можуть відправити на оплатні громадські роботи, обмежити виїзд з України або притягти до кримінальної чи адміністративної відповідальності. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ