Украина
category

Постановление

Вопрос № 2204
Постановление
7 консультаций
150 грн.

07.09.2018 я вместе с супругой следовал по маршруту Николаев -Одесса M 14

На 121 км указанного маршрута выполнил обгон.

Транспортное средство которое я обогнал двигалось с очень низкой скоростью, с включенной аварийкой и максимально прижавшиеся к обочине.

Дорога которой я двигался содержала дорожную разметку с виду пунктир, хотя ранее наверное было одна сплошная.

Помех по встречке не было.

Через 1 км от места обгона я увидел полицейских которые подали мне сигнал остановки.

После выполнения требования остановки ко мне подошел полицейский.

Наш диалог начался с того что полицейский который ко мне подошел не представился, и сразу сказал вы нарушили правила обгона на участке 121 км.

Я спросил звание полицейского , на что был предоставлен ответ - лейтенант.

Мне повторно было сказано что я совершил обгон в месте где была сплошная разметка и тем самым нарушил ПДД.

На предьявленное обвинение я сказал лейтенанту что впереди была машина которая создавала аварийную ситуацию.

Так как у меня не было времени спорить, я сказал сегодня у меня день рождения, меня ждут гости и если им сказать больше нечего пусть выписывают штраф.

Через 25 минут вернулись инспектора, но ко мне подошел уже другой полицейский и вручил постановление.

Я спросил могу ли я оставить свои комментарии в постановление на что мне было сказано нет что нужна только подпись.

Также я сообщил что свои права я знаю и буду обжаловать данное постановление.

Полицейские начали уходить и я попросил данные лейтенанта который стоял в стороне, ко мне подошел лейтенант и предъявил удостоверение.

Его жетон был под светоотражающей жилеткой , видео регистратора на нем не было.

Я спросил почему не учли то что была помеха в момент моего движения , лейтенант ответил что ничего не было.

Так же я спросил какие у вас есть доказательства того что я нарушил ПДД, мне ответили что все предоставим в СУД.

И он начал зачитывать мне мои права, при этом тональность его в разы изменилась.

Я спросил зачем вы кричите, он сказал не кричу, и продолжил далее кричать, я ему снова сделал замечание касательно его манеры разговора, на что он сказал что он кричит из за того что едут транспортные средства. Я переписал его данные и поехал по своему маршруту.

Возвращаясь сегодня из Одессы, я остановился в том месте где я якобы нарушил ПДД.

Сложно сказать что из себя представляет существующая разметка. Прикладываю фото и протокол.

К сожалению регистратор не сохранил все произошедшие так как цикличность записи была свыше 5 часов.

Из доказательств есть я и моя супруга.

Вопрос:

1. Были ли нарушения при составление Постановления?

2. Были ли нарушения с стороны полицейского закона о полиции?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 70 грн.

Здравствуйте. 

В постановлении написано: "Обмежена оглядовість " , что имел ввиду полицейский?

Судебная практика в большинстве случаев на стороне водителя.

Частному никаких доказательств у полицейских нет, а по этому суд отменяет такие постановления. 

Само постановление формально составлено без грубых ошибок. Но все же должно быть указано не только время правонарушения, но и время рассмотрения. Так же вы имели право написать свои пояснения. 

А выводы конституционного суда говорят о том что рассмотрение дела на месте правонарушения является грубым нарушением и основание для отмены такого постановление 

Конечно сотрудник полиции обязательно должен представится и сказать конкретную причину остановки. Так же жетон должен быть на видном месте

Здравствуйте, соглашусь с ответом выше,  нарушения явно есть, если Вы пойдете в суд, то явно его выиграете

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі може бути подано протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Якщо ж з об’єктивних причин вчасно подати до компетентного органу скаргу не вдалося, необхідно додатково, разом із самою скаргою про скасування штрафу, подати заяву про поновлення строку із зазначенням причин пропуску встановленого строку, а також із додаванням документів, що підтверджують об’єктивність пропуску строку (наприклад, довідка з лікарні).

Адміністративну скаргу про скасування постанови в справі про адмінправопорушення можна подавати до керівника підрозділу, в якому несе службу співробітник Національної поліції, який наклав штраф, або до суду за місцем проживання (державної реєстрації місця проживання) особи, на яку накладено штраф.

Якщо скаргу розглядатимуть в Національній поліції, тоді у випадку відмови у скасуванні штрафу не доведеться додатково сплачувати судовий збір. Крім цього, розгляд скарги керівником підрозділу Нацполіції не позбавляє права водія звернутися до суду (не пізніше 10 днів відмови в Поліції скасувати штраф). Звертаючись до суду варто зазначити про звільнення водія від сплати судового збору при зверненні про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. Судді звісно ж знають про це, однак, краще додатково про це зазначити у скарзі.

Що ж означає звільнення особи, яка оскаржує постанову про накладення штрафу за порушення ПДР від сплати судового збору? Безпосередньо при зверненні до суду сплачувати судовий збір не потрібно. Не потрібно його буде й сплачувати, якщо скаргу буде задоволено і штраф скасовано. Однак, у випадку відмови судом у задоволенні адміністративної скарги водія про скасування штрафу доведеться ще додатково сплатити суму судового збору, яка сьогодні є досить кусючою – 275,60 грн.

Як було встановлено вище, оскаржується Постанова у справі про адміністративне правопорушення. Немає значення чи подаєте скаргу до керівника підрозділу поліції чи в суд, основні вимоги до таких скарг є однаковими.

Для початку викладіть у скарзі обставини самої справи, тобто коротко опишіть як усе відбувалося: коли, де, хто їхав, а якому автомобілі тощо. Не забудьте зазначити, що їхали із дотримання вимог ПДР, вкажіть, які саме пункти ПДР були дотримані.

Після викладу фактичних обставин, потрібно зазначити, по-перше, що не згідні із постановою співробітника поліції, а по-друге, пояснити чому саме не згідні із цією постановою. Тут необхідно вказати, які порушення були допущені співробітником поліції, навести наявні докази дотримання вимог ПДР (запис відеореєстратора, наявність свідків тощо), зосередити увагу на процесуальних порушеннях, допущених при оформленні матеріалів справи про адміністративне правопорушення співробітниками поліції, при наявності вказати обставини, які звільняють від відповідальності. Чим більше буде зазначено законодавчих норм (Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закони «Про дорожній рух», «Про національну поліцію», Постанови Кабміну, Накази МВС тощо) у підтвердження позиції, викладеної у скарзі, тим більше шансів на позитивний результат. Однак слід розуміти, що це не завжди є ключовим чинником у вирішенні справи. Завданням цієї частини скарги є переконати особу, яка прийматиме рішення по скарзі, у свої правоті та неправоті співробітника поліції, який накладав штраф.

Якщо є докази, які підтверджують певні обставини, потрібно незабути вказати про них в адміністративній скарзі, попросивши дослідити їх.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Про це варто зазначити в адміністративній скарзі. Варто звернути на це особливу увагу і безпосередньо судді під час розгляду справи.

Вище вказувалося, що якщо з якихось причин подати скаргу у відведений десятиденний строк не вдалося, необхідно разом із скаргою подавати заяву про поновлення строку на оскарження. Без такої заяви справу по суті не розглядатимуть. До заяви потрібно додати докази об’єктивності пропуску строку. Досить часто водії отримують постанову про накладення штрафу поштою. Нерідко поштовий лист із постановою надходить уже після закінчення відведеного десятиденного строку для оскарження штрафу. Зверніть увагу, що постанова надсилається поштовим відправленням у конверті, на якому є штрихкод. Такий конверт може бути і є доказом коли водій отримав листа з постановою. Можуть бути й інші докази пропущення строку. Довідка з лікарні може підтвердити знаходження водія на лікуванні, авіаквитки можуть підтвердити перебування в іншій країні тощо.

Важливою також є прохальна частина скарги. Тут потрібно чітко вказати про що просить скаржник (скасувати постанову про накладення штрафу і закрити справу).

Не забувайте долучити до скарги додатки (заява про поновлення строків, заяви про долучення та дослідження доказів, допит свідків, копія самої постанови тощо), а також підписати її. Потрібно також додати й копію адміністративної скарги із додатками для органу, який виніс постанову про накладення штрафу.

Звичайно, водій, який допустив порушення ПДР повинен понести відповідальність. Однак, нерідко, штрафи накладаються неправомірно, допускаються грубі процесуальні порушення співробітниками поліції. Це все вимагає реагування. Реагування в межах, визначених законом.

Рекомендую оскаржити дії поліції з метою пропуску строків позовної давності для накладення стягнення. Чинним законодавством – у першу чергу Кодексом України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про виконавче провадження» – не встановлено термінів давності штрафів за порушення ПДР, накладених на водіїв.

Кодекс передбачає лише терміни подачі таких рішень для примусового виконання органам державної виконавчої служби (ДВС) – 15 днів з дня вручення постанови порушнику. 

Згідно з КпАП  постанова не підлягає виконанню у разі, якщо її не було звернено до виконання у встановлений термін – протягом трьох місяців з дати її винесення (ст. 303 КУпАП).

Здравствуйте.

1. нарушения при составления Постановления на вскидку не были. Если вы говорили что не согласны - вы имели полное право указать в пояснениях по сути дела - что вы не согласны и  описать все нюансы.

2. Нарушения закона о полиции судя из вашего рассказа нет.Если копать более подробно - то отсылка на 14.6.5 - нарушение обгона, а именно 

обгон запрещен ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об'їзд;

Фактически на двух полосах нельзя совершить обгон транспортного средства, потому что двойной обгон в принципе невозможен.если так обстоит ситуация - вам необходимо составлять исковое заявление и обращаться в  суд для отмены данного постановления.Так же есть устоявшаяся практика, что постановления нельзя выносить по месту совершения нарушения,  а необходимо их рассматривать по месту нахождения органа.в общем, на самом деле, все зависит от вашего настроения. Если есть желания добиться справедливости - то суд ваш выбор, если нет желания с  этим всем возиться - то проще заплатить штраф и забыть о том что произошло.

Здоровья! Соглашусь с коллегой, Елизаветой Тарабакой! К её комментарию можно разве, что добавить "Боритеся й поборете!" А, в судах,на данном этапе, следующая практика, нет видео-доказательства-водитель не виновен! Есть-на усмотрение суда! Так, что Вам в Вашей ситуации, главное посещать судебные заседания, и не отходить от озвученной Вами версии! 

Ответ оплачен: 80 грн.

Добрий вечір! 

Повністю погоджуюсь, з колегою Єлизаветою Тарабака. Що означає обмежена оглядовість, коли Ви обганяли був туман чи сильний ливень?. Просто я не розумію, що означає обмежена оглядовість, коли уже лісосмуга стала перешкодою для руху, звичайна дорога з двостороннім рухом. Ви можете звернутися до суду щодо оскарження постанови, але і до відділення поліції щодо ознайомлення з матеріалами справи, а також до керівника  відділу поліції щодо некоректної поведінки його підлеглого. 

З фото видно, що все ж таки там суцільна лінія, але трохи зі слідами гальмівного шляху певних авто. Тому тут уже на розсуд суду. 

Можете оскаржувати дану постанову, але не головне не пропустіть строк на її оскарження. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

P.S. Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Можу не одразу відповідати на листи у зв'язку із технічними проблемами із інтернетом. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ