Украина
category

Приватизація землі

Вопрос № 2206
Приватизація землі
7 консультаций
150 грн.

Добрий день. Ситуація наступна: 1955 року Рішенням Виконавчого комітету міської ради земельна ділянка загальною площею 25 соток зареєстрована за гр. Івановою (надана у користування, право власності не оформлювалось). На вказаній ділянці розміщувався та розміщується житловий одноповерховий буинок. Право власності на будинок на даний час згідно свідоцтва про право на спадщину належить 3-м спадкоємцям гр. Іванової. Зараз розглядається наступний варіант приватизації земельної ділянки: - 10 соток під будівлею на 3-х спадкоємців, та згода  цих 3-х спадкоємців на приватизацію ще 2-х ділянок по 7 та 8 соток відповідно довіреними особами.

Підажіть оптимальний варіант приватизації усієї ділянки. Чи практикував хто-небудь запропонований варіант приватизації. У вказаному вападку потрібна згода на відчуження чи відмова від користування. Дякую)

Консультации Советников

Ответ оплачен: 30 грн.

Вітаю.

У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

Якщо на меті виділити окремі ділянки то спочатку має бути приватизація 25 соток на 3, а потім поділ цієї земельної ділянки на 3 окремі ділянки

Але спочатку раджу проконсультуватись з геодезистом чи можливий такий поділ ділянки технічно

Ответ оплачен: 30 грн.

У випадку виникнення спільної часткової власності на один житловий будинок виникає і спільна часткова власність на земельну ділянку, на якій він розміщений. Частка у власності на земельну ділянку пропорційна частці у власності будинку. Однак, за згодою співвласників будинку, частка у власності на земельну ділянку може бути іншою.

 Власники землі при бажанні можуть розділяти або об’єднувати свої земельні ділянки.

Об’єднати земельні ділянки можна, якщо дотриматися таких умов:

- усі ділянки, які збираються об’єднувати, знаходяться в межах одного населеного пункту;

- у земділянок спільна межа;

-всі об’єднувані землі ідентичні за цільовим призначенням.

Документи, необхідні для  чи об’єднання земельних ділянок:

- нотаріально завірена заява про  об’єднання земельних ділянок. Якщо співвласників декілька то об’єднання здійснюється на підставі Договору, а не заяв. Вам необхідно звернутись до нотаріуса та посвідчити такий Договір. І вже потім звертайтесь до місцевої землевпорядної копанії за розробленням технічної документації.

-копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку, завірена нотаріально,

-нотаріально завірені копії правовстановлюючих документів на будівлі (при наявності будівель),

-копії паспорта та податкового номера для фізичної особи, або ж завірені копії статутних документів — для юридичної,

- довіреність.

Після розробки технічної документації з об’єднання земельних ділянок необхідно оформити це об’єднання в Державному земельному кадастрі, а саме — провести державну реєстрацію ділянки в ДЗК, а потім зареєструвати новостворену земельну ділянку в службі Державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Що потрібно зробити, щоб оформити право власності на земельну ділянку, якою Ви фактично користуєтеся?

По-перше:

Подайте до відповідної сільської, селищної, міської ради, на території якої розташована земельна ділянка, заяву із клопотанням передати земельну ділянку Вам у власність. У заяві зазначте своє призвіще, ім’я по батькові, місце проживання, суть порушеного питання, тобто прохання передати у власність присадибну земельну ділянку. На заяві поставте свій підпис і дату.

До заяви додайте копії сторінок паспорта, а також копії довідки про присвоєння вам ідентифікаційного номера.

Зверніть увагу, що разом із заявою слід обов’язково подати технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Підтвердити розмір земельної ділянки та законність користування нею можна за допомогою одного із таких документів:

- державний акт на право користування земельною ділянкою- такі документи видавалися протягом 1990-х років;

- витяг із земельно-шнурової книги, реєстрової книги по господарської книги – такі книги велися у радянські часи сільською, селищною або міською радою і витяг з них може надати відповідна рада або його можна отримати, подавши запит до архівних установ;

-документ, що підтверджує фактичне користування земельною ділянкою – матеріали інвентаризації земель можуть бути наявними у сільській раді або органах Держземагенства;

– дану бюро технічної інвентаризації- їх можна отримати за запитом у БТІ.

Якщо Вам особисто важко розібратися в документах, попросіть про допомогу осіб, які вже здійснювали оформлення державних актів на земельні ділянки.

По-друге:

Ваша заява має бути розглянута відповідною радою протягом одного місяця. Рада має ухвалити

рішення про приватизацію земельної ділянки і надати Вам копію відповідного рішення, засвідчену печаткою ради.

По-третє:

Якщо Ваша земельна ділянка не зареєстрована у державному земельному кадастрі, у неї немає кадастрового номеру, а тому необхідно виконати роботи з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріпити її межі довгостроковими межовими знаками встановленого зразка.

Зверніться до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію на виконання робіт із землеустрою і яка за договором має розробити відповідну технічну документацію із землеустрою. Такі організації існують в кожному районі і знайти таку допоможуть у відділі Держземагенства.

Складання технічної документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати та скласти кадастровий план земельної ділянки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про межі Вашої земельної ділянки до Державного земельного кадастру.

По-четверте:

Із землевпорядною організацією необхідно укласти договір на виконання робіт в якому обумовити їх вартість. При укладанні договору обов’язково повністю уважно прочитайте його зміст і якщо якісь умови його Вам незрозумілі, зверніться за допомогою до юристів або вимагайте детальне роз’яснення цих умов.

Необхідно, щоб у договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт, які згідно із законодавством не можуть перевищувати 6 місяців.

По-п’яте :

Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, які мають, за потреби , бути закріплені межовими знаками встановленого зразка.

Землевпорядна організація зобов’язана надати Вам оригінал і засвідчену копію виготовленої землевпорядної документації (технічна документація із землеустрою як в паперовому так і в електронному вигляді – так званий обмінний файл), яка у разі виникнення непорозумінь щодо меж земельної ділянки у суді, буде слугувати доказом.

По-шосте:

Після отримання документації із землеустрою Вам необхідно звернутись до Державного кадастрового реєстратора , який діє в складі територіальних органів Держземагенства для отримання витягу з Державного земельного кадастру із зазначеним у ньому кадастровим номером земельної ділянки.

 По- сьоме:

Наступає завершальний етап оформлення права власності на присадибну земельну ділянку. Для цього Вам необхідно звернутись до реєстраційної служби територіального органу юстиції для отримання витягу з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку. Процедура оформлення витягу з Державного реєстру речових прав триває 14 днів.

Для отримання витягу Вам необхідно представити державному реєстратору наступні документи:

-витяг з Державного земельного кадастру,

-копію паспорта з усіма фотографіями та пропискою,

-копію ідентифікаційного номера на окремому листку,

-завірені копії розпорядження голови райдержадміністрації, або наказу Держземагенства, обо рішення сільської (селищної) ради про передачу Вам у власність земельної ділянки,

-квитанцію про сплату коштів в сумі 120 грн за отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,

-квитанцію про сплату коштів в сумі 119 грн державного мита.

По-восьме:

Після виконання необхідних реєстраційних дій Ви зможете отримати витяг з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на нерухоме майно ( в даному випадку на земельну ділянку) в територіальному органі реєстраційної служби. З цього моменту Ваші права на землю будуть захищені, а Ви станете повноправним власником своєї земельної ділянки.

Я не зовсім  розумію ви хочете приватизувати ці землі на одного власника чи на 3 - х спадкоємців. Хочете обєднати чи розділити землі?

10.09.18 15:16
Александр

Я хочу легетимізувати всю ділянку - 25 сот. Та ділянка, що під будинком (максимальний розмір - 10 сот в місті ) буде приватизовуватись на співвласників будинку. Після чого, співвласники будинку дають згоду на відчуженння або вімовляються від користування (тут питання - як правильно зробити) тієї ділянки, що залишилась - 15 сот, та довірені особи здійснюють приватизацію цієї ділянки на загальних підставах.

10.09.18 15:46

Процедура тільки така:

Приватизація всієї ділянки на 3-х спадкоємців, оскільки - виділення в натурі проходить після приватизації, а не навпаки. Приватизувати на 3-х власників, в будь-яких пропорціях, але не менше встановлених норм на особу при згоді всіх власників.

Опісля приватизації виділяють майно в натурі й можуть здійснюватись будь-які операції із кожною із часток.

Якщо буде відмова у користуванні тих 15 соток вони автоматично переходять орендодавцю - міськраді.

10.09.18 15:51
Александр

Але ж приватизувати 25 соток не вийде. Будинок один, поділ на окремі домоволодіння зробити неможливо, а згідно ст 121 ЗКУ в місті можна приватизувати лише 10 сот.

10.09.18 15:53
Александр

Так, перейдуть у міськраду, а довірені люди одразу звернуться заявою про приватизацію і тд

10.09.18 16:26

Що стосується решти земельної ділянки (понаднормової), вона може бути поділена в натурі між співвласниками будинку та кожен з них має право окремо приватизувати ці земельні ділянки, однак за іншим цільовим призначенням.

За можливості поділу будинку в натурі з виділенням кожної частини в окреме домоволодіння (присвоєння окремої адреси та реєстрація в БТІ як окремого домоволодіння) можливий і поділ земельної ділянки з виділенням відповідної її частини в окрему земельну ділянку.

У даному випадку приватизація здійснюється вже окремо кожної земельної ділянки для кожного окремого домоволодіння. Кожен із колишніх співвласників будинку буде індивідуальним власником окремого будинку із спільною стіною та окремою адресою, а отже, кожен зможе приватизувати по 0,15 га для будівництва та обслуговування свого будинку.

11.09.18 00:14
Александр

А чи можливо на даному етапі відмовитись від користування частини земельної ділянки (тієї, що не перебуває під будинком)? Якщо в нотаріально засвідченій згоді на вилучення земельної ділянки буде фраза "Надаю згоду на вилучення частини земельної діляни, розміром 15 сот, у звязку з фактичним її не використанням. Графічні матеріали, на яких зображено місце розташування та розмір земельної ділянки, на яку надано згоду на вилучення, додаються " - чи буде така заява провомірною, як вважаєте?

Ответ оплачен: 30 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегами, але у мене виникло декілька запитань: 1) З описаної Вами ситуації, я розумію що спадщина уже отримана, спадкоємці отримали спадщину, отримали свідоцтва, але лише на будинок. Рішення 1955 року, сьогодні уже 2018 рік, земельна ділянка не приватизована. Запитання: для чого спадкоємцям приватизовувати земельну ділянку під будівлею, якщо згідно ст. 377 Цивільного кодексу України, ст. 120 Земельного кодексу України, вона їм перейшла з часткою будинку?. Але звертаю Вашу увагу на ч. 4 ст. 78 Земельного кодексу України, та пропоную для початку перевірити, чи дійсно земля, уже н-раз нікому не передана іншій особі місцевою чи сільською радою, це Ви зможете дізнатися, у Вашій раді за письмовим запитом, або у відділі держгеокадастру, а також дізнатися чи вона ще вільна, та отримати право власності на земельну ділянку, за процедурою, що описала Вам моя колега Оксана Левченко. І уже після отримання права власності на зем. ділянку її ділити, як Ви забажаєте. Але якщо у спадкоємців є уже право спільної часткової власності на будинок, то можливо їм потрібно приватизувати решту 15 соток?, але звісно можете і всі 25. Окрім безоплатної приватизації, про яку Ви описали вище 10 соток, законодавством не заборонено купити решту земельної ділянки, або її орендувати. Також можливо отримати зем.ділянку і за набувальною давністю, додайте до дати прийняття Земельного кодексу України + 15 років, це приблизно 2019-2020 роки, але є велика проблема доведення користування земельною ділянкою 15 років. 

Стосовно що мають зробити спадкоємці дати згоду на відчуження чи відмову від користування, то можна і тим, і тим в залежності від ситуації. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг! 

P.S. Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Можу не одразу відповідати на листи у зв'язку із технічними проблемами із інтернетом. Дякую за розуміння.

10.09.18 23:58
Александр

Тобто ви пропонуєте спочатку приватизовувати не ділянку під будинком, а надлишок- 15 сот, що залишились поза будинком? Та який буде порядок такої приватизації?

Ответ оплачен: 30 грн.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегами та наданими Вам ними рекомендаціями, від себе ж додам, що спочатку ділянка приватизується, потім іде поділ на частки в натурі, а вже після цього ці ділянки можливо відчуджувати! А, відмова від користування, у Вашому випадку, ні до чого окрім лишньго затягування часу, біганини по владним кабінетам та нервотрьопки, не пизведе! Бажаю успіхів! 

Не вдається відкорегувати залишений мною останній коментар. То пишу Вам тут, з надією на Вашу уважність! Можливий варіант, прописати будь-кого з родичів у відповідій кількості до залишених соток! І приватизувати зайву землю вже на них!?

10.09.18 23:40
Александр

Але ж як приватизувати 25 соток в місті, якщо можливо лише 10? Варіант зміни цільового призначення та поділу будинку в натурі з виділенням кожної частини в окреме домоволодіння не можливий (дані варіанти розглядались). Крім цих варіантів є ще якісь? Та в чому може бути проблема в моєму варіанті?

11.09.18 08:16

Здоров'я! Можливий варіант,який дуже розповсюджений серед великих аграріів, а саме, обмін з доплатою! Пояснюю, Ви "міняєте" ділянку під гараж або будь який шмат землі на те, що у Вас є з відповідною, завчасно обумовленою доплатою! А вже зміна цілювого призначення і всі інші питання, хай вирішує покупець самостійно! Проблеми? Така схема абсолютно законна і регулюється нормами земельного кодекса! Якщо б в ній були проблеми,то олігархи-аграріі не застосовували б іі у привласненні паів! Бажаю успіхів! Запропонована мною схема, простий, дієвий, законний спосіб продажу землі!

Ответ оплачен: 30 грн.

Все очень просто вы делаете проект землеотвода  получаете кадастровый номер на 10 соток и 15 сток и просто продаете а новый покупатель приватизирует ее на себя,Но есть нюанс если у покупателя реализовано право безплатной приватизации то вам прийдется приватизировать участок не разделяя на троих собственников а у вытягу будет фигурировать 3 собственника. Ненадо ничего придумывать 

11.09.18 13:14
Александр

Если все очень просто, могу я с вами связаться и все обсудить поподробнее. Заранее благодарю

16.09.18 19:48

Да звоните телефони для обслуговування клієнтів:

(050) 385 83 55

(073) 213 76 27

(097) 203 76 19

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ