Ответ оплачен: 30 грн.
У випадку виникнення спільної часткової власності на один житловий будинок виникає і спільна часткова власність на земельну ділянку, на якій він розміщений. Частка у власності на земельну ділянку пропорційна частці у власності будинку. Однак, за згодою співвласників будинку, частка у власності на земельну ділянку може бути іншою.
Власники землі при бажанні можуть розділяти або об’єднувати свої земельні ділянки.
Об’єднати земельні ділянки можна, якщо дотриматися таких умов:
- усі ділянки, які збираються об’єднувати, знаходяться в межах одного населеного пункту;
- у земділянок спільна межа;
-всі об’єднувані землі ідентичні за цільовим призначенням.
Документи, необхідні для чи об’єднання земельних ділянок:
- нотаріально завірена заява про об’єднання земельних ділянок. Якщо співвласників декілька то об’єднання здійснюється на підставі Договору, а не заяв. Вам необхідно звернутись до нотаріуса та посвідчити такий Договір. І вже потім звертайтесь до місцевої землевпорядної копанії за розробленням технічної документації.
-копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку, завірена нотаріально,
-нотаріально завірені копії правовстановлюючих документів на будівлі (при наявності будівель),
-копії паспорта та податкового номера для фізичної особи, або ж завірені копії статутних документів — для юридичної,
- довіреність.
Після розробки технічної документації з об’єднання земельних ділянок необхідно оформити це об’єднання в Державному земельному кадастрі, а саме — провести державну реєстрацію ділянки в ДЗК, а потім зареєструвати новостворену земельну ділянку в службі Державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Що потрібно зробити, щоб оформити право власності на земельну ділянку, якою Ви фактично користуєтеся?
По-перше:
Подайте до відповідної сільської, селищної, міської ради, на території якої розташована земельна ділянка, заяву із клопотанням передати земельну ділянку Вам у власність. У заяві зазначте своє призвіще, ім’я по батькові, місце проживання, суть порушеного питання, тобто прохання передати у власність присадибну земельну ділянку. На заяві поставте свій підпис і дату.
До заяви додайте копії сторінок паспорта, а також копії довідки про присвоєння вам ідентифікаційного номера.
Зверніть увагу, що разом із заявою слід обов’язково подати технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Підтвердити розмір земельної ділянки та законність користування нею можна за допомогою одного із таких документів:
- державний акт на право користування земельною ділянкою- такі документи видавалися протягом 1990-х років;
- витяг із земельно-шнурової книги, реєстрової книги по господарської книги – такі книги велися у радянські часи сільською, селищною або міською радою і витяг з них може надати відповідна рада або його можна отримати, подавши запит до архівних установ;
-документ, що підтверджує фактичне користування земельною ділянкою – матеріали інвентаризації земель можуть бути наявними у сільській раді або органах Держземагенства;
– дану бюро технічної інвентаризації- їх можна отримати за запитом у БТІ.
Якщо Вам особисто важко розібратися в документах, попросіть про допомогу осіб, які вже здійснювали оформлення державних актів на земельні ділянки.
По-друге:
Ваша заява має бути розглянута відповідною радою протягом одного місяця. Рада має ухвалити
рішення про приватизацію земельної ділянки і надати Вам копію відповідного рішення, засвідчену печаткою ради.
По-третє:
Якщо Ваша земельна ділянка не зареєстрована у державному земельному кадастрі, у неї немає кадастрового номеру, а тому необхідно виконати роботи з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріпити її межі довгостроковими межовими знаками встановленого зразка.
Зверніться до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію на виконання робіт із землеустрою і яка за договором має розробити відповідну технічну документацію із землеустрою. Такі організації існують в кожному районі і знайти таку допоможуть у відділі Держземагенства.
Складання технічної документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати та скласти кадастровий план земельної ділянки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про межі Вашої земельної ділянки до Державного земельного кадастру.
По-четверте:
Із землевпорядною організацією необхідно укласти договір на виконання робіт в якому обумовити їх вартість. При укладанні договору обов’язково повністю уважно прочитайте його зміст і якщо якісь умови його Вам незрозумілі, зверніться за допомогою до юристів або вимагайте детальне роз’яснення цих умов.
Необхідно, щоб у договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт, які згідно із законодавством не можуть перевищувати 6 місяців.
По-п’яте :
Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, які мають, за потреби , бути закріплені межовими знаками встановленого зразка.
Землевпорядна організація зобов’язана надати Вам оригінал і засвідчену копію виготовленої землевпорядної документації (технічна документація із землеустрою як в паперовому так і в електронному вигляді – так званий обмінний файл), яка у разі виникнення непорозумінь щодо меж земельної ділянки у суді, буде слугувати доказом.
По-шосте:
Після отримання документації із землеустрою Вам необхідно звернутись до Державного кадастрового реєстратора , який діє в складі територіальних органів Держземагенства для отримання витягу з Державного земельного кадастру із зазначеним у ньому кадастровим номером земельної ділянки.
По- сьоме:
Наступає завершальний етап оформлення права власності на присадибну земельну ділянку. Для цього Вам необхідно звернутись до реєстраційної служби територіального органу юстиції для отримання витягу з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку. Процедура оформлення витягу з Державного реєстру речових прав триває 14 днів.
Для отримання витягу Вам необхідно представити державному реєстратору наступні документи:
-витяг з Державного земельного кадастру,
-копію паспорта з усіма фотографіями та пропискою,
-копію ідентифікаційного номера на окремому листку,
-завірені копії розпорядження голови райдержадміністрації, або наказу Держземагенства, обо рішення сільської (селищної) ради про передачу Вам у власність земельної ділянки,
-квитанцію про сплату коштів в сумі 120 грн за отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,
-квитанцію про сплату коштів в сумі 119 грн державного мита.
По-восьме:
Після виконання необхідних реєстраційних дій Ви зможете отримати витяг з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на нерухоме майно ( в даному випадку на земельну ділянку) в територіальному органі реєстраційної служби. З цього моменту Ваші права на землю будуть захищені, а Ви станете повноправним власником своєї земельної ділянки.