Украина
category

НДФЛ

Вопрос № 2219
НДФЛ
3 консультации
50 грн.

Здравствуйте! 

Вопрос по переуступке объекта строительства (квартира в новостройке, дом в эксплуатацию не введен)

- Платится ли продавцом НДФЛ

- Если нет, то ссылку пож-ста

- Если да, то с какой суммы (для расчета: первоначальная цена, покупка 100, актуальная цена застройщика 110, оценочная 120)

- Как налоговая узнает о сделке, если физлицо не подаст декларацию

- Какие риски в случае не уплаты

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

День добрый.!

- Платится ли продавцом НДФЛ

Платится. Вот разъяснение налоговой:

http://dp.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-konsultatsii/...

 відповідно підпункту 164.2.2 пункту 164.2 статті 164 ПКУ позитивна різниця між сумою погашення боргу та сумою повернутих коштів включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи як сума винагороди нарахована (виплачена) платнику податку за умовами цивільно-правового договору.

Такий дохід оподатковується податковим агентом (у даному випадку податковим агентом буде виступати _______________) під час їх виплати за рахунок платника податків за ставкою 18 відсотків (пункт 167.1 статті 167 ПКУ) та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків (пункт 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Если продается по 120, то 120 - 100 (цена покупки) =20 - база налогообложения.

- Как налоговая узнает о сделке, если физлицо не подаст декларацию

налоговая начинает мониторить реестры недвижимости. в ближайший год-два это не актуально, потом могут возникнуть вопросы, пока что налоговая просто просит от всех кто ей попадается- приносить справки из реестра недвижимости.

- Какие риски в случае не уплаты

Податковий кодекс України -119.2. Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку -

№ 657-VII від 24.10.2013, № 71-VIII від 28.12.2014}

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

общий срок привлечения

Стаття 102. Строки давності та їх застосування

102.1. Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня 

Здоровья! Полностью согласен с коллегой. От себя же додам, что налоговая узнает о Вашей сделке, при проверке реестра недвижомости. А, туда данные ОБЯЗАТЕЛЬНО должен внести нотариус, который будет оформлять Вашу сделку купли-продажи!

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегою Володимиром Даниліном, якщо я правильно Вас зрозумів, Ви ще буде укладати договір переуступлення на майно, а не договір купівлі продажу квартири, і мабуть будете його оформлювати у нотаріуса, який нотаріус  зареєструє в реєстрі правочинів, з якого податкова також може дізнатися про договір, документальна перевірка забудовника, але самий основний це реєстр нерухомості. 

Стосовно суми, з якої сплачувати податки, сума за яку Ви домовились - сума за яку Ваш продавець, перший інвестор купив право, і сума яку він сплатив, поцікавтеся, чи усю суму він заплатив забудовнику чи частину (оскільки інколи трапляються випадки, що перший інвестор продавець не всю суму сплатив, а певну частину і продає своє право іншій особі), і різниця це сума з якої необхідно сплатити податки у розмірі що описав колега вище.

Також зверніть увагу, чи передбачено у першому договорі інвестора і забудовника (попередній договір, інвестиційний договір, договір на частку у будівництві, він може по різному називатися, у різних забудовників по різному, але назва не має значення) чи має право перший інвестор (Ваш продавець) право укладати договори переуступлення на право об'єкта нерухомості, якщо так, то яким це чином має відбуватися (новий договір, додатком та інше), щоб просто пізніше не виникло запитаннь та судів, щодо оскарження забудовником договору переуступлення. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

P.S. Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Можу не одразу відповідати на листи у зв'язку із технічними проблемами із інтернетом. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ