Украина
category

Розрахункові листки

Вопрос № 2223
Розрахункові листки
4 консультации
50 грн.

Чи можна здійснювати зберігання розрахункових листів працівників в електронному вигляді (в системі з розрахунку заробітної плати) і роздруковувати на вимогу розрахункові листи при перевірці? Чим це передбачено?

Цікавить нормативно-правове регулювання даного питання.

Чи є відповідальність, якщо підприємство не буде зберігати розрахункові листи співробітників на фізичному носії? (цікавлять відповіді саме на ці питання. про необхідність повідомлення працівника про розмір зп і відповідальність за невиконання цього обовязку відомо)

Консультации Советников

Ответ оплачен: 15 грн.

Вітаю.

Ви не повинні їх зберігати.

У підприємства існує обов'язок видачі розрахункового листа, тобто Вам потрібно мати доказ вручення такого розрахунку працівнику.

За відсутність  доказу вручення відповідальність може бути або адміністративна (штраф з посадових осіб та приватних підприємців від 30 до 100 нмдг) або фінансова (1 мінімальна зарплата). Це інші порушення законодавства про працю.

Ответ оплачен: 20 грн.

Доброго дня! Розрахункові листки не є документами суворої звітності, зберігаються в базі даних безстроково в електронному вигляді (тобто формуються на вимогу зацікавленого суб'єкта). За відсутність саме розрахункових листків на підприємстві на паперових носіях не може бути застосована санкція, адже ту чи іншу нараховану суму З/П можливо підтвердити іншими бухгалтерськими документами за період, що цікавить перевіряючих.

17.09.18 23:03
Дмитро

Дякую. А яким нормативним актом передбачена можливість їх зберігання в базі даних і саме безстроково?

Продивлявся Наказ МінЮст "Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів", але жодного слова про розрахункові листки немає. єдине, ст. 318, але...

18.09.18 16:58

Такі документи як розрахункові листки не стільки зберігаються, скільки формуються на вимогу, тому нормативний документ, на який ви посилаєтесь не може бути застосований саме до Р/Л. У Вашому випадку краще зосередити увагу перевіряючих на альтернативних бух.документах на підтвердження нарахованих сум З/П.

Ответ оплачен: 15 грн.

Доброго дня. Перш за все зауважу, що відповідно до чинного законодавства ви повинні надавати працівникам розрахункові листки щомісячно. Це законодавчо передбачений обов'язок роботодавця. Однак, чинним законодавством не обмежено таке надання інформації у електронній формі. На нормативному рівні не затверджена форма розрахункового листа. Тож цей лист надається у довільній формі. Зараз більшість установ виплачує зарплату через банківські установи (а не каси), нараховує зарплату за допомогою спеціальних бухгалтерських програм. Тому «зарплатний» розрахунковий лист із індивідуальними відомостями по зарплаті працівника можна сформувати за допомогою таких спеціальних програм, потім роздрукувати його на вимогу перевіряючого органу. Головне захистити себе, та кожного місяця надавати інформацію працівникам. З повагою, Блавацька Д. А.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегами. Головне, щоб вони були, та Ви їх могли надати на вимогу, а в якому вигляді вони зберігаються це не має значення!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ