Украина
category

Суперечка про землі громадського користування між двома садовими товариствами

Вопрос № 2249
Суперечка про землі громадського користування між двома садовими товариствами
4 консультации
100 грн.

Садові товариства створювалися в 60-х роках.Парна сторона вулиці відноситься до одного СТ, не парна до іншого.Виник конфлікт з головою СТ.Майже всі члени одного СТ перейшли в інше СТ.Проходить реорганізація електромереж. Конфліктний голова стверджує, що землі загального користування та електроопори все одно належать його СТ, і він не дозволить вішати на них нові дроти або вимагатиме величезну плату за їх використання, не дивлячись на те, що опори були свого часу придбаныі усіма мешканцями вулиці.Ще він не дозволить тягнути нову лінію електромережі від ворожого йому СТ по землям громадського користування і стовпам свого СТ до трансформатора до якого приєднані ці два і ще одне СТ.На скільки законні його погрози?Як правильно вчинити?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 25 грн.

Здоров'я! Електромережа належить не садовому товариству, електро-експуатаціонній організації, яка її обслуговує і  в якої ця лінія на балансі. Це можливо дізнатися в районні електро-експлуатаціонній організації в якому знаходяться і ваші і ваші СТ, і електро-лінія, і взяти і них відповідну довідку. І вже  маючи її на руках вирішувати своє питання в присутності (якщо виникне потреба) працівників поліції. 

А погрози голови СТ ніщо інше, як перевищення своїх повноважень, яке тягне за собою покарання в залежності від настання наслідків такого перевищення. Від штрафу та зняття з посади, до карної справи та реального строку, якщо на те будуть підстави.

Або, як варіант, через суд, суддя зобов'яже його (голову проблемного СТ) дозволити вам вчиняти певні дії на землі того СТ, за правом сервітуту (тобто користування земельною ділянкою для загальних потреб)

Ответ оплачен: 25 грн.

Вітаю.

Стаття 404 ЦК України. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном

1. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо.

2. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту.

3. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).

Ответ оплачен: 25 грн.

Доброго дня.Як зазначив колега, необхідно звертатися до обслуговуючої електро організації, яка і буде вирішувати питання щодо проведення нової лінії. По-перше в залежності від потужності - вона дійсно може коштувати чи маленькі гроші, але це буде офіційно в касу електропостачальника. По-друге, власність на стовпи які начебто належать якомусь СТ - ще необхідно довести.

Ответ оплачен: 25 грн.

Добрий день!

Погоджуюсь із консультаціями колег. 

Власність на електроопори необхідно ще довести, навіть, якщо вони знаходяться на земельній ділянці садового товариства (СТ). Зазвичай вони знаходяться на балансі постачальника електроенергії. 

В нас функціонують СТ у 2 формах: громадська організація (об'єднання) та обслуговуючий кооператив.  У обох цих формах СТ має бути статут, в якому мають бути передбачені права та обов'язки голови, навіть в СТ які створювались у 60 роках. Як Ви зазначили що більшість перейшло в інше СТ, можете скликати загальні збори СТ конфліктного голови та обрати іншого голову, але це при умові що Ви ще є членами СТ конфліктного голови.

Але також можна звернутися і до суду, як писали мої колеги вище. Зробіть письмовий запит про надання дозволу проведення нової лінії електромережі, отримуєте письмову відмову і оскаржуєте її в суді, як описали мої колеги вище.

У мене ще виникло одне запитання, скажіть будь ласка, а як відбувся перехід з Вашого СТ до іншого СТ, чи було письмове повідомлення конфліктного голови про Ваше бажання до іншого СТ, чи це було протоколом загальних зборів учасників СТ, чи можливо якимось іншим чином,  яким способом відбувся перехід до іншого СТ. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

P.S. Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Можу не одразу відповідати на листи у зв'язку із технічними проблемами із інтернетом. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ