Украина
category

Неявка в военкомат на сборы по подписанной повестке

Вопрос № 2266
Неявка в военкомат на сборы по подписанной повестке
7 консультаций
200 грн.

Добрый день. 13 октября явился в военкомат по повестке, меня провели по части комиссии районного военкомата и всей областной. Мне дали на подпись поветску на 1 октября и уведомление о сборах 8 октября. Далее 18 октября я лежал на лечении из-за нагноившейся кисты копчика до 28 октября. Врач в выписке указал, что мне показана радикальная операция через один месяц. Первого октября я не пришел в военкомат, но передал выписку с этой информацией. 

Теперь после консультации с врачом я ложусь на лечение 8 октября (то есть на момент сборов) для прохождения этой радикальной операции. Грозит мне как-либо эта неявка? Как следует поступить?

Консультации Советников

Добрый день!

Если Вы передали все документы, медицинские заключения, то Ваша причина неявки является уважительной. Вас же на сборы вызывают не на прохождение срочной военной службы, я правильно понимаю?

Если Вы уже достигли 27 лет, т.к. Вы являетесь военнообязанным, а не срочником, вызвать Вас могут только на сборы.

Согласно Закона Украины «Про військовий обов'язок і військову службу»

Стаття 30. Звільнення від проходження зборів

1. Від проходження зборів звільняються (крім резервістів):

1) працівники Збройних Сил України та інших військових формувань;

2) працівники підприємств, установ і організацій цивільної авіації, які безпосередньо забезпечують перевезення, обслуговування та ремонт повітряних суден і аеродромної техніки;

3) плавучий склад суден морського і річкового транспорту та суден рибної промисловості в період навігації;

4) особи, які працюють у сільському господарстві, а також зайняті на підприємствах з ремонту сільськогосподарської техніки, - в період посівних і збиральних робіт, за винятком перевірочних зборів;

5) науково-педагогічні (педагогічні) працівники вищих, професійно-технічних і середніх навчальних закладів - в період, коли у цих закладах проводяться заняття;

6) студенти вищих навчальних закладів з денною і вечірньою формами навчання - на весь строк навчання, а студенти вищих навчальних закладів із заочною формою навчання і такі, що здають іспити екстерном, а також аспіранти та докторанти - в період екзаменаційних сесій;

7) військовозобов'язані-жінки, за винятком перевірочних зборів;

8) особи, звільнені з військової служби, - протягом року після звільнення в запас, за винятком перевірочних зборів;

9) військовозобов'язані, які мають дітей віком до трьох років або трьох і більше дітей віком до 16 років;

10) військовозобов'язані - у зв'язку з депутатською діяльністю;

11) військовозобов'язані, заброньовані за органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та воєнний час;

11-1) військовозобов'язані, які уклали контракт про перебування у резерві служби цивільного захисту, - з метою підготовки резерву служби цивільного захисту;

12) студенти, які навчаються у вищих і середніх духовних навчальних закладах;

13) священнослужителі, які займають посаду в одній з релігійних організацій, що діє за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку;

14) кандидати в народні депутати України, зареєстровані в установленому порядку, за їх заявою - до дня опублікування результатів виборів включно.

2. В окремих випадках, за наявності інших поважних причин і подання військовозобов'язаними відповідних документів, рішення про звільнення від проходження зборів приймається районним (міським) військовим комісаріатом, де вони перебувають на військовому обліку.

3. Резервісти звільняються від проходження навчальних та перевірочних зборів у порядку, встановленому положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві.

03.10.18 16:49
Виктор

Здравствуйте. Мне 22, сборы на прохождение срочной военной службы.

03.10.18 16:51

Ок. Я Вас поняла, тогда сейчас опишу Вам ситуацию именно по прохождению срочной военной службы со всеми последствиями. 

Доброго дня!.

Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

Документи, що підтверджують той факт , що ви не зможете прибути на збори у зв'язку з хворобою та подальшою операцією, ви повинні були надати до комісаріату до 1 жовтня , що ви й зробили.

Тому Ви з поважних причин не явитись, та Вам за це нічого не буде. 

Согласно ранее упомянутого Закона, Вам пролежана отсрочка по следующим основаниям:

Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

7. Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

Соответственно, подав все документы, подтверждающие Ваше состояние здоровья, медицинская комиссия при военкомате должна дать свое заключение о том, что Вы временно непригоден.

Документы я бы рекомендовала отправлять заказным письмом с уведомлением, чтоб в военном комиссариате не сказали, что у они ничего не получали.

Если же Вы прошли медицинскую комиссию, были признаны годным, Вам выдали повестку в которой Вы расписались, в которой указана дата и место куда Вам следует явиться, а Вы не явитесь, тогда за это может грозить уголовная ответственность.

Уголовные кодекс Украины:

Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу

Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу -

карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Поэтому, у Вас ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть медицинское заключение о том, что Вы временно не годен для прохождения срочной военной службы.

Если есть вопросы, обращайтесь.

С Уважением, Ирина! 

Ответ оплачен: 200 грн.

Обращаю Ваше внимание, зная работу военных комиссариатов и их любовь всех причислять к «косильчикам», контролируйте этот вопрос, звоните, приезжайте в военный комиссариат, пусть приезжают родственники и убеждаются, что документы она получили, они есть в материалах дела и что Вам предоставили отсрочку. 

03.10.18 17:07
Виктор

Скажите, а если я в том числе лягу на лечение в понедельник и после передам информацию о том, что я нахожусь в стационаре (т.к. операция предполагает наркоз и невозможность ходить некоторое время), то ответственность не предполагается?

Сегодня передал копию справки, где указано наличие раны и её состояние, а также заключение — «показана радикальная операция». В итоге её вернули в руки.

03.10.18 17:11

Что значит в итоге ее вернули в руки? Вы обязаны передать документы ДО назначенной даты явки на сборы. Т.е. до 8 октября. Понедельник – это как раз будет 8 число. Отправьте справку с подтверждением диагноза курьером. Обязательно нужно, чтоб военный комиссариат получил документы до 8 числа. 

03.10.18 17:16
Виктор

Понял. Спасибо. 

03.10.18 17:18

Надеюсь, моя консультация была Вам полезна. Можете записать мои контакты и обращаться по всем возникающим вопросам напрямую. 

Здравствуйте!

Кроме медицинской выписки, Вам также следует передать в военкомат соответствующее заявление на имя военного комиссара Вашего военкомата. В заявлении Вы просите освободить Вас от прохождения военных сборов в связи с необходимостью стационарного лечения (укажите ситуацию, описанную Вами в Вашем вопросе). Необходимость данного заявление предусмотрена ст. 30 ЗУ "О военной обязанности и воинской службе" и п. 35 "Положения о прохождении гражданами Украины службы в военном резерве ВСУ", утвержденного Указом Президента Украины №618/2012 от 29.10.2012г.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультаціями колег. 

Я так розумію, що тут описка не 13 октября, а 13 сентября, оскільки сьогодні 3 жовтня (октября). Ви пишите, що 13 вересня (сентября) Вас повели по частині районного військомату і всій обласній, я правильно розумію, що Ви маєте на увазі обласній лікарні. У зв'язку із цим у мене до Вас виникло запитання: Ви проходили медкомісію 13 вересня або після 13 вересня чи ні?. 

Ви пишите, що Вам дали повістку на 1 жовтня (октября), та повідомлення про збори на 8 жовтня. Підкажіть будь ласка, яка мета виклику вказана в повістці на 1 жовтня (октября), для продовження проходження медкомісії чи якась інша. І що написано в повідомленні про збори, там має бути зазначено їх вид.

Також Ви пишете, що не явились до військомату 1 жовтня, але передали виписку з лікарні по хворобі, в коментарі до консультації моїй колезі Ви пишете, що сьогодні їм ще раз надали виписку з лікарні, але Вам її повернули, скажіть будь ласка, я правильно Вас розумію, що Ви двічі надали військомату документи з лікарні?.

У мене ще одне запитання, а яким чином Ви 1 жовтня надали їм документи, поштою чи хтось їх завіз?. 

Ну на перший раз, можуть скласти акт про адмін правопорушення та накласти штраф, за неявку за повісткою, отриману під розпис, але це при умові, що Ви доведете, що документи відправляли чи завозили вчасно, у Вашому випадку 1 жовтня, оскільки Ви мали їх надати не на 8 жовтня, а на 1 жовтня також, коли Вас викликали за повісткою, і їх буде ще раз направити до 8 жовтня на збори, але ще необхідно зрозуміти на який вид зборів Вас викликають. Тому направте документи до 8 жовтня, чим раніше, тим краще, ще раз документи з лікарні (копії) по Вашій хворобі з заявою про надання Вам відстрочки, але як писала моя колега рекомендованим листом про вручення, або кур'єром, це уже на Ваш вибір. 

Стосовно нормативної бази мої колеги, уже Вам написали. І як уже писала моя колега, візьміть цю справу на контроль, або нехай родичі слідкують, але не дуже часто, 1 раз в місяць, 1 раз в 2 тижні.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

03.10.18 18:49
Виктор

Здравствуйте. Да, верно, 13 сентября. Меня осмотрела часть комиссии районного военкомата и вся комиссия областного венкомата.

03.10.18 19:37

А підкажіть будь ласка, яке рішення прийняла комісія? 

В случае неявки по повестке военкомат сразу пишет заявление в полицию на розыск военнообязанного с целью привлечения его к ответственности. Полиции, разумеется, не сильно хочется заниматься своей работой, поэтому выполняют они ее под отписку. Придут, проверят что Вы действительно находились в стационаре, про что составят ответ военкомату об отсутствии в Ваших действиях состава преступления/правонарушения. 

Далее военкомат снова будет вручать Вам повестки. Это из практики, по одному известному мне случаю. Пользуясь моментом, лучше ложится на операцию и поваляться подольше в больнице. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ