Украина
category

Приватизація земельної ділянки

Вопрос № 2297
Приватизація земельної ділянки
5 консультаций
120 грн.

Доброго дня!

Підкажіть, будь ласка, покроково процедуру приватизації земельної ділянки в селі

Чи при вимірах земельної ділянки (в ході виготовлення технічної документації ) має бути присутній селищний голова та власники сусідніх земельних ділянок?

Як поступити, якщо сусід приватизував сусідню земельну ділянку, забравши у нас 3сотки землі?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 24 грн.

Вітаю.

Звернення за згодою на розробку тех. документації. Отримання згоди на розробку тех. документації. Затвердження тех. документації. Реєстрації права власності на землю у державного реєстратора та кадастрового реєстратора у відповідних реєстрах.

Сусіди мають погодити ваші межі. Сільський голова не зобов'язаний бути присутній, але може, якщо є наприклад конфліктна ситуація.

Якщо ви вважаєте, що під час оформлення права власності на землю Вашим сусідом порушено ваше право потрібно звертатись до суду, додатково можна звернутись до сільського голови 

Ви погоджували межу вашої ділянки з сусідом під час його вироблення тех. документації?

17.10.18 17:56
Іванна

не памятаю, щоб погоджувала. А без погодження можна приватизувати?

17.10.18 17:58

є процедура яка дозволяє. тех. документація сусідів була виконана коли ви були власником вашої ділянки?

17.10.18 18:01
Іванна

Так, я була власником

17.10.18 18:09

Тут або ви "даруєте" ці 3 сотки сусіду або розпочинається підготовку та збір доказів для суду. З іншого біку не можливо взяти 3 сотки?

17.10.18 18:05
Іванна

зараз проходжу процедуру приватизації. Селищний голова надав якісь рекомендації, але він і сам не знає, як це має відбуватись. Коли почали вимірювати межі, селищний голова сказав, що я порушую закон, бо він має бути присутній при цій процедурі. Коли всеж таки замельну ділянку виміряли, виявилось, що там замість 21сотки є лише 18. Той, хто виготовляє техдокументацію, каже, що тих 3сотки в сусіда, який уже приватизував земельну ділянку. Ось така історія)

17.10.18 18:17
Іванна

З іншої сторони ділянка не є приватизованою, але в користуванні

17.10.18 18:22

Ні, потрібно так щоб не була у користуванні

Ответ оплачен: 24 грн.

Добрый вечер!

Свяжитесь со мной лично и я Вам на почту предоставлю подробную консультацию по Вашему вопросу. 

Можете написать мне на почту besschastnaya@gmail.com

Ответ оплачен: 24 грн.

Стаття 121 Земельного Кодексу України (Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам)

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

3. Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

Порядок оформлення земельної ділянки починається з подачі заяви на приватизацію землі в сільську чи селищну раду або місцеву держадміністрацію, в залежності від територіального розташування ділянки. Як оформити земельну ділянку, що знаходиться за межами населеного пункту? Для цього необхідно звернутися в одну з організацій:

  • Головне обласне управління Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру – для отримання ділянки для садівництва та ведення особистого селянського господарства;
  • районна держадміністрація – у всіх інших випадках.

Крім заяви, претендує на приватизацію земельну ділянку заявник повинен надати ще кілька документів, в залежності від умов користування землею.

Другий етап оформлення – прийняття рішення в держорганах про передачу ділянки у власність. Зазвичай займає близько 1 місяця. Третій етап – виготовлення техдокументації на землю і видача акта про приватизацію.

На першому етапі оформлення приватизації до заяви, поданої в органи місцевого самоврядування, необхідно додати:

  • копію паспорта та ІПН заявника;
  • копію правовстановлюючого документа на розташовану на ділянці нерухомість, якщо приватизується земля під приватним будинком;
  • документи, що підтверджують участь у дачному кооперативі та видачі ділянки з певним номером;
  • документ про користування ділянкою, виданий територіальним органом самоврядування;
  • акт про погодження меж ділянки землі.

Перед тим, як приватизувати земельну ділянку, не маючи на нього правоустановчих документів, потрібно довести факт користування землею протягом 15 років (приобретательская давність). Доказом цього можуть бути свідчення сусідів, але частіше в таких випадках організується судовий розгляд.

На етапі розробки і затвердження проекту землеустрою організації можуть запитувати додаткові документи від заявника. Після оформлення проекту необхідно подати заяву в Реєстраційну службу або через державного кадастрового реєстратора, після чого видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

Ответ оплачен: 24 грн.

Доброго дня.

Що потрібно зробити, щоб оформити право власності на земельну ділянку, якою Ви фактично користуєтеся?

По-перше:

Подайте до відповідної сільської, селищної, міської ради, на території якої розташована земельна ділянка, заяву із клопотанням передати земельну ділянку Вам у власність. У заяві зазначте своє призвіще, ім’я по батькові, місце проживання, суть порушеного питання, тобто прохання передати у власність присадибну земельну ділянку. На заяві поставте свій підпис і дату.

До заяви додайте копії сторінок паспорта, а також копії довідки про присвоєння вам ідентифікаційного номера.

Зверніть увагу, що разом із заявою слід обов’язково подати технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Органи, на яких покладено завдання вирішення земельних спорів та додержання громадянами правил добросусідства, що цікавить нас безпосередньо, є органи місцевого самоврядування (ст. 158 Земельного кодексу України).

Щодо спірної ділянки то за ЗК дотримання принципів добросуслства покладено на органи місцевого самоврядування - сільська, селищна або міська рада, користуючись технічною документацією, розробленою землевпорядною організацією, забезпечує встановлення межових знаків. Самовільне встановлення меж є незаконним і карається штрафом. Відповідно до р. 17 ЗК України «Про добросусідство» власники земельних ділянок зобов'язані встановлювати межі між земельними ділянками з відома іншої сторони і з письмового дозволу місцевих органів самоврядування. Закріплення меж ділянки межовими знаками мусить відбуватися в присутності власників (користувачів) цієї та суміжних ділянок або уповноважених ними осіб. Повідомити про такі роботи власників суміжних ділянок фахівці-землевпорядники мають щонайменше за 5 робочих днів до початку робіт. Межові знаки повинні бути тільки ті, що визначені до користування Держземагенцією.

Встановлення знаків оплачують власники земельних ділянок. Причому сусіди сплачують порівну за знаки на спільній межі, якщо інше не встановлено угодою між ними. Для того, щоб не виникало суперечок щодо цього в майбутньому, домовленість про розподіл оплати сусідам варто зафіксувати або в нотаріуса, або в раді. В кошторисі проведення землевпорядних робіт для отримання державного акта на земельну ділянку та кадастрового номера на неї передбачено оплату за виготовлення та встановлення межових знаків. Тож більшість власників земельних ділянок за ці знаки вже сплатила. Але вони досі не встановлювалися. Тепер важливо, щоб землевпорядна організація, якій ви замовляли роботи, сумлінно поставилася до виконання своїх договірних зобов’язань.

Якщо конфлікт виник, перша інстанція для розв’язання суперечки – відповідна рада. Голова виносить питання на засідання сесії, котра й приймає рішення. Та якщо вирішити проблему на місцевому рівні не вдається, зарадити зможе лише суд. Одначе й судові рішення неефективні, якщо сусіди налаштовані на конфлікт. Судові рішення або роками оскаржують, або відмовляються виконувати. Тому в першу чергу треба порозумітися між собою і вже потім зафіксувати рішення у встановленому порядку. Коли ж суперечка виникає за земельну ділянку поза межами населеного пункту, розв’язувати її мусить місцеве управління Держземагенції, а потім – суд.

Підтвердити розмір земельної ділянки та законність користування нею можна за допомогою одного із таких документів:

- державний акт на право користування земельною ділянкою- такі документи видавалися протягом 1990-х років;

- витяг із земельно-шнурової книги, реєстрової книги по господарської книги – такі книги велися у радянські часи сільською, селищною або міською радою і витяг з них може надати відповідна рада або його можна отримати, подавши запит до архівних установ;

-документ, що підтверджує фактичне користування земельною ділянкою – матеріали інвентаризації земель можуть бути наявними у сільській раді або органах Держземагенства;

– дану бюро технічної інвентаризації- їх можна отримати за запитом у БТІ.

Якщо Вам особисто важко розібратися в документах, попросіть про допомогу осіб, які вже здійснювали оформлення державних актів на земельні ділянки.

По-друге:

Ваша заява має бути розглянута відповідною радою протягом одного місяця. Рада має ухвалити

рішення про приватизацію земельної ділянки і надати Вам копію відповідного рішення, засвідчену печаткою ради.

По-третє:

Якщо Ваша земельна ділянка не зареєстрована у державному земельному кадастрі, у неї немає кадастрового номеру, а тому необхідно виконати роботи з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріпити її межі довгостроковими межовими знаками встановленого зразка.

Зверніться до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію на виконання робіт із землеустрою і яка за договором має розробити відповідну технічну документацію із землеустрою. Такі організації існують в кожному районі і знайти таку допоможуть у відділі Держземагенства.

Складання технічної документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати та скласти кадастровий план земельної ділянки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про межі Вашої земельної ділянки до Державного земельного кадастру.

По-четверте:

Із землевпорядною організацією необхідно укласти договір на виконання робіт в якому обумовити їх вартість. При укладанні договору обов’язково повністю уважно прочитайте його зміст і якщо якісь умови його Вам незрозумілі, зверніться за допомогою до юристів або вимагайте детальне роз’яснення цих умов.

Необхідно, щоб у договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт, які згідно із законодавством не можуть перевищувати 6 місяців.

По-п’яте :

Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, які мають, за потреби , бути закріплені межовими знаками встановленого зразка.

Землевпорядна організація зобов’язана надати Вам оригінал і засвідчену копію виготовленої землевпорядної документації (технічна документація із землеустрою як в паперовому так і в електронному вигляді – так званий обмінний файл), яка у разі виникнення непорозумінь щодо меж земельної ділянки у суді, буде слугувати доказом.

По-шосте:

Після отримання документації із землеустрою Вам необхідно звернутись до Державного кадастрового реєстратора , який діє в складі територіальних органів Держземагенства для отримання витягу з Державного земельного кадастру із зазначеним у ньому кадастровим номером земельної ділянки.

По- сьоме:

Наступає завершальний етап оформлення права власності на присадибну земельну ділянку. Для цього Вам необхідно звернутись до реєстраційної служби територіального органу юстиції для отримання витягу з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку. Процедура оформлення витягу з Державного реєстру речових прав триває 14 днів.

Для отримання витягу Вам необхідно представити державному реєстратору наступні документи:

-витяг з Державного земельного кадастру,

-копію паспорта з усіма фотографіями та пропискою,

-копію ідентифікаційного номера на окремому листку,

-завірені копії розпорядження голови райдержадміністрації, або наказу Держземагенства, обо рішення сільської (селищної) ради про передачу Вам у власність земельної ділянки,

-квитанцію про сплату коштів в сумі 120 грн за отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,

-квитанцію про сплату коштів в сумі 119 грн державного мита.

По-восьме:

Після виконання необхідних реєстраційних дій Ви зможете отримати витяг з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на нерухоме майно ( в даному випадку на земельну ділянку) в територіальному органі реєстраційної служби. З цього моменту Ваші права на землю будуть захищені, а Ви станете повноправним власником своєї земельної ділянки.

Ответ оплачен: 24 грн.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегами, від себе ж додам, якщо у Вас виникла подібна ситуація, то раджу Вам не відкладати вирішення цього питання "на потім", тому, щр всі питання мають термін давності, після спливу якого, вирішити будь-що, вже майже не можливо!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ