Украина
category

Субсидія

Вопрос № 2309
Субсидія
7 консультаций
121 грн.

Доброго дня. Проживаю разом з батьками в одному будинку, всі в ньому прописані. Прописана в ньому і моя сестра, однак фактично вона проживає зі своїм чоловіком і маленькою дитиною в будинку його матері в Києві. Справа в тому, що чоловік сестри наразі працює неофіційно – одним словом підробляє (до цього часу працював директором на заправці, весною стояв на біржі), а тому в управлінні соцзахисту пояснили, що субсидії нам не буде, посилаючись на підпункт 3 пункту 6 Положення про порядок житлових субсидій: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати . Але чому, адже моя сестра дійсно з нами не проживає вже декілька років (до затвердження нової форми декларації надавали акт обстеження житлових умов та отримували субсидію), має власну сім'ю, власне домогосподарство, чому субсидію не дають лише там, де проживає сестра з чоловіком, адже вони не мають ніякого відношення до нашого домогосподарства, не є його членами? Прошу не писати виписати сестру та прописати в чоловіка, адже це не його власна квартира, а матері, крім того там прописані ще його два брата, сестра, власна дитина та племінниці, тому це складне питання. Однак ми дійсно потребуємо цієї субсидії, з 2016 року маю 2 групу інвалідності загального захворювання, працюю з кінця 2017 року, отримую як і мої батьки мінімалку. Вважаю, що в управлінні соцзахисту не мають права відмовити, повинні направити до нашого будинку соціального інспектора для складання акту обстеження матеріально-побутових умов, та після цього подати Комісії з призначення житлової субсидії документи для вирішення питання призначення субсидії на осіб, які фактично зареєстровані і проживають. Прошу вас допомогти.

Чи є у нас шанс отримати субсидію, враховуючи лише мої з батьками доходи, не беручи до уваги, що чоловік сестри офіційно не працює? Як я вже казав, в управлінні нам відмовляють у субсидії, посилаючись на підпукт 3 пункту 6 Положення про порядок житлових субсидій ( у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати). Тобто, кажуть, якби він працював офіційно, то ніяких проблем, розрахували б субсидію на фактичну кількість проживаючих, а так відмовляють. Однак чи є моя сестра взагалі членом нашого господарства, якщо фактично з нами не проживає і не веде спільний побут (в управлінні кажуть, що раз прописана то є, хоча в пункті 9 Положення чітко вказано, що до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, тобто зареєстровані і фактично проживають розглядається у сукупності, а в управлінні пояснюють це роздільно, що члени домогосподарства – це особи, які зареєстровані та особи, які фактично проживають)? Та чи повинні ми вказувати в розділі 2 Декларації дані про членів осіб сім’ї зі складу домогосподарства, адже як я вже писав вважаю, що сестра не є членом домогосподарства, а тому вважаю, що дані її чоловіка та дитини не повинні бути вказані?

Якщо все-таки повинні, то як правильно та в якій графі розділу 3 Декларації «Види та суми доходів осіб» вказати, що чоловік сестри ніде офіційно не працює та не отримує доходу? Та чи повинні все-таки в управлінні направити до нас інспектора для обстеження та оформити подання в Комісію для розгляду питання про призначення житлової субсидії лише на членів домогосподарства, які фактично проживають, тобто мене і моїх батьків?

Дуже дякую.

Консультации Советников

Добрый день!

Позвоните мне, пожалуйста 0999500811 или 0976251524.

Я Вам все объясню и Вы зададите все интересующие Вас вопросы 

Ответ оплачен: 121 грн.

Доброго дня. Відповідно до чинного законодавства вам зобов'язані надати субсидію. Вам при поданні декларації необхадно вказати, що сестра зареєстрована, однак не проживає. Крім того, разом із декларацією необхідно одночасно подати заяву для винесення рішення комісією про її фактичне проживання за межами вашого домогосподарства. Крім того, ваша сестра дійсно не підпадає під категорію осіб, які входять до домогосподарства відповідно до чинного Порядку. Щодо тлумачення поняття домогосподарство - у Положенні про порядок призначення житлових субсидій (від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329) п. 9 - До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії. Відтак необхідними повинні бути у наявності обидві умови - реєстрація у приміщенні та фактичне проживання, альтернативності наведена дефініція не передбачає. Також Ви не зазначили, чи була відмова органу соціального сахисту письмовою на ваше звернення з метою отримання субсидії.

Якщо необхідна додаткова консультація, або допомога у оформленні документів - пишіть на електронну пошту (darja.blavackaja25@gmail.com). З повагою, Блавацька Д. А.

Рекомендую Вам звернутись до органів соціального захисту з вимогою роз'яснити причину відмови у видачі супсидії у письмовій формі у порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян". Якщо, вони у своїй відповіді вкажуть те ж саме, про що Ви пишите у Вашому питанні, то рекомендую звертатись до суду.

Ви маєте право оформити субсидію на фактично проживаючих в помешканні осіб. Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії.

У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидіє отримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».

Якщо, для прикладу, в помешканні прописана повнолітня одружена донька, то в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю також - чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місті, довідка про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох.

Це рішення Комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини.

Здоров'я! Вам потрібно (у Вашому ЖЕКу або раді, в залежності від тогоде Ви проживаєте) взяти відповідну довідку (якщо мені не зраджує пам'ять це "форма-5", видає паспортист ЖЕКу або секретар ради за підписом Голови) про "зареєстрованих та фактично  проживаючих" мешканців житла. В ній буде указано, що зареєстровано - стільки то! Фактично мешкають - стільки то! Поіменно! З цією довідкою Ви подаєте до .Вашого органу соц. забезпечення заяву та декларацію про доходи (заповнені відповідно до вимог, в них є шаблони цих документів, Ви лише заповнюєте власні данні). 

І вже відповідно до поданих Вами документів, Вам буде розраховано субсидію.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультаціями колег, Ви маєте право на отримання субсидії, як писала моя колега Оксана Левченко навпроти Вашої сестри зазначаєте, що зареєстрована, але не проживає або варіант, який запропонував колега Олександр Мазур щодо отримання довідки із ЖЕКу або з ОСББ про кількість зареєстрованих та фактично проживаючих осіб в будинку або квартирі, хоча в Положенні довідка не передбачена, їм все ж таки доведеться відправити інспектора для складання акту. Також на сайті Міністерства соціальної політики є роз'яснення щодо призначення субсидії, та калькулятор розрахунку субсидії. Ви можете їм вказати на п.9 Положення про членів домогосподарства, Ви все правильно написали і Ви маєте право на субсидію. Нехай Вам нададуть письмову відмову від надання субсидії, яку Ви зможете оскаржити в суді. Навіть із їхнього роз'яснення особи, що проживають та особи зареєстровані замість та можна поставити дорівнює або замінити і, якби було особи проживають або особи зареєстровані, тоді уже інша справа. Їхня усна відмова нічого не означає, вони мають Вам письмово надати відповідь так чи ні. Навіть голова уряду перед засіданням або під час засідання, запитав, що означає усна відмова в наданні субсидії, має бути письмова відмова. Цей ролик є на ютубі.

Тому просіть письмову відповідь, не хочуть приймати документи, відправляйте поштою. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Вітаю! Вам потрібно до заяви про призначення субсидії долучити довідку з ЖЕКу про осіб, які фактично проживають у вашому будинку та разом з правильно заповненою декларацією подати до підрозділу соцзабезу. Тому що, відповідно до законодавства, розгляд комісією питання про нарахування субсидії на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі (будинку), здійснюється на підставі письмової заяви субсидіанта з відповідним проханням. При цьому, в декларації вказується повний склад зареєстрованих мешканців, але з позначкою «не проживають» навпроти відсутніх членів сім’ї.

На підставі цих документів, а також довідки, що підтверджує факт непроживання конкретної особи за цією адресою, соціальний інспектор перевіряє матеріально-побутові умови і складає акт. За результатами перевірки співробітниками УСЗН готується подання на Комісію, рішення якої є обов’язковим до виконання ЖКГ.

Таким чином, цілком реально отримати через комісію постанову про нарахування плати за послуги ЖКГ тільки на проживаючих у квартирі людей (наприклад, не на 6 прописаних, а на 3 реально проживаючих). І доходи для розрахунку субсидії також будуть братися тільки на тих осіб. які фактично мешкають у приміщені. А також уточнюю про всяк випадок, що винесення такого рішення жодним чином не впливає на прописку громадян, відсутніх за зареєстрованим місцем проживання. Вони як і раніше будуть прописані за старою адресою, але на період їх відсутності плата за комунальні послуги нараховуватися їм не буде.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ