Украина
category

Оренда земельного паю

Вопрос № 2342
Оренда земельного паю
10 консультаций
120 грн.

Власник паю помер у 2008 році, ми, як спадкоємці, у визначений законом шестимісячний термін, подали заяви на відкриття спадкової справи, але  лише зараз оформляємо спадщину. Весь цей час землею користувався орендар, з яким померлий власник уклав договір. Суть питання: чи маємо ми право вимагати у орендаря сплату  нам орендної плати за всі 10 років користування паєм? Дякую за відповідь.

Консультации Советников

Доброго дня, так маєте!

Вам повинні повернути всі кошти, які б отримав померлий.

Є питання - звертайтеся: makarenko.yuliia@gmail.com. 0684421138

Добрый вечер!

Оплата по договору аренды пая должна подтверждаться обязательным составлением акта приема передачи денег. 

Если нет подтверждения, что арендатор заплатил деньги за пользование землёй, Вы можете написать ему претензию-требование возместить деньги за пользование арендуемым имуществом.

Если не согласится в рамках досудебного урегулирования  спора, тогда Вы имеет право обратиться в суд для принудительного взыскания долга. 

Вы должны с арендатором перезаключить договор аренды или заключить дополнительное соглашение, когда вступите в Наследство и получите право собственности на имущество.

Обращайтесь по всем вопросам.

С Уважением, Ирина!

Здоров'я! Погоджуюся з колегою. Звісно, маєте! За цей час, якби померлий був живий, він би отримував орендну плату, а так як ви вчасно подали заяву на вступ у спадщину, то і на ці кошти теж! Я б радив би вам чітко і суворо поспілкуватись з орендарем землі, та сказати, якщо він відмовиться сплатити вам кошти за користування землею, то ви подасте до суду і він вже сплатить не тільки кошти за час користування землею, а й моральну шкоду та втрачену вигоду!

Якщо потрібно більш детально вас проконсультувати, звертайтесь за вказаними в анкеті реквізитами, з радістю стану в нагоді! 

Вітаю.

Ви повідомляли орендоря про смерть власника ? І якщо так то яким чином? Чи є у вас копія договору оренди? 

Вечер добрый.Общий срок исковой давности - 3 года. Если упираться  в суд, то в конечном итоге реально потребовать деньги по прошествии три года, что-либо старше этого возрасте - будет вызывать определенные суммы.

Если вы вступали в наследство, то это происходит автоматически в случае проживания с наследодателем. т.е. права как бы получаются де-юре, но дефакт пока нет документа о вступлении  в права- сложно говорить о наследовании по договору в  порядке правопреемствования.

По этому в том виде, как вы описали- не хватает вводных, но рассчитывать на аренду старше 3 лет я бы стал.

Добрий день!

Відповідно до ст. 1225 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відносини щодо оренди земельної ділянки в тому числі земельної частки (паю) регулюється Законом України "Про оренду землі". Відповідно до вищезазначеного закону, обмежень щодо строку заборгованості з орендної плати не встановлено, тобто Ви можете вимагати за весь строк користування земельною ділянкою, за який не було оплати орендної плати. 

Перші 3 роки, можете просити орендну плату в натуральній формі (зерно), з 4-10 рік, лише у грошовій формі. Також є Наказ Державного комітету України по земельним ресурсам (на сьогодні уже не існує), яким затверджено Типовий договір оренди земельної частки (паю), який передбачає права та обов'язки сторін. 

Після отримання свідоцтва про спадщину та сертифікати на земельну частку (пай), звертайтесь до орендаря. Але для повної оцінки ситуації є доречні запитання моєї колеги Єлизавети Тарабаки. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. 

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Доброї ночі. Щоб надати належну юридичну оцінку потрібно бачити договір оренди.

Вам потрібно також переглянути розмір орендної плати.

Відповідно до частини четвертої статті 32 Закону України «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Зазначене випливає із частини першої статті 770 Цивільного кодексу України, згідно з якою у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов’язки наймодавця.

Тобто, якщо договором оренди земельної ділянки не передбачено припинення договору у зв’язку із смертю власника земельної ділянки, то до зазначеного «спадкоємця» переходять права (в тому числі отримання орендної плати) та обов’язки такого орендодавця, а договір оренди земельної ділянки не перериває своєї дії.

Якщо ж договір оренди земельної ділянки передбачає припинення його дії у разі смерті власника такої ділянки – орендодавця, то в такому разі права та обов’язки за ним до спадкоємців не переходитимуть.

Відповідно до статті 148-1 Земельного кодексу України до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди щодо такої земельної ділянки.

Особа, яка набула право власності на земельну ділянку, протягом одного місяця з дня набуття права власності на неї зобов’язана повідомити про це її користувачів.

Повідомлення надсилається користувачу земельної ділянки рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому особисто під розписку.

Таким чином, до того часу, поки договір оренди земельної ділянки не припинений, орендар повинен нараховувати орендну плату за цю земельну ділянку. При цьому безпосередньо оплату нарахованої орендної плати орендар має здійснити після того, як йому буде надано свідоцтво про право на спадщину.

У разі незгоди орендаря сплатити суму оренди в добровільному порядку, орендодавець має право звернутися до суду з позовом про стягнення орендної плати.

Крім того за згодою сторін договору оренди до такого договору можуть бути внесені зміни із зазначенням нового власника земельної ділянки.

Таким чином, смерть фізичної особи – наймодавця не є підставою для припинення договору, оскільки разом із правом власності на земельну ділянку до його спадкоємців переходять права та обов’язки за договором оренди, якщо інше не передбачено у самому договорі.

Право вимагати у орендаря сплату орендної плати за 10 років користування паєм у Вас звісно є......але потрібно розуміти чи є у Вас підстави на це...

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ