Украина
category

Передача части недвижимости

Вопрос № 2394
Передача части недвижимости
9 консультаций
50 грн.

Добрый день.

У приватизированной квартиры 4 собственника (2 родителя, 2ое детей, каждый по 25%). Как лучше и с минимальными затратами (хотелось бы без них😅) передать часть одного ребенка другому собственнику (другим)? И второй вопрос: если передавать одному из родителей, повлияет ли это на субсидию, которую он получает. 

Консультации Советников

Так как это недвижимость - передача через нотариальную сделку. Вопрос стоимость услуг нотариуса.  Если в собственности меньше 3 лет - будет еще и дополнительно налог от стоимости оценки + военный сбор.

24.11.18 17:58
Виктор

Т.е. если в собственности более 3х лет, вопрос только в стоимости услуг нотариуса (например 1000грн) и никаких дополнительных сборов/налогов?

24.11.18 17:59
Виктор

Т.е. если в собственности более 3х лет, вопрос только в стоимости услуг нотариуса (например 1000грн) и никаких дополнительных сборов/налогов?

Вітаю ! Щодо субсидії, то вона відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. Якщо розмір квартири менший і Ви оформите передачу частини квартири як договір дарування (що дозволить Вам уникнути оподаткування, адже не буде проводитися оцінка вартості квартири), то на розмір субсидії це не вплине, адже Ви не отримуєте доходу.Проте простіше передати частку 1-го з подружжя дитині, адже необхідно зважати на вік дарувальника і обсяг його правоздатності. Якщо дитині від 14 до 18, то можливо передати частку 1 з батьків, але на вчинення неповнолітньою особою правочину щодо нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування. Якщо дитина не досягла 14 років правочин укласти не можливо, адже це не буде дрібним побутовим правочином.Ось за цим посиланням Ви можете приблизно розрахувати розмір субсидії https://teplo.gov.ua/calculation або перевірити вже нараховану https://subsidii.ioc.gov.ua/search/#/

Ответ оплачен: 10 грн.

Здоровья! Здесь может быть несколько нюансов. То,что расходы, в основном, будут зависеть от нотариуса, это по большей степени так. Но здесь есть, как минимум один нюанс, это то, что если дети несовершеннолетние (или более того, малолетние), то в обязательном порядке, нотариус потребует от Вас, разрешение органа опеки и попечительства! Т.к в сделке затронуты интересы ребенка, а интересы ребенка, у нас в стране, Слава Богу, прежде всего! 

А на счёт дешевизны сделки, нотариус (я бы Вам рекомендовал обратиться исключительно в гос. Нотар. Контору) там Вам скажут, составят всю необходимую документацию и проведут сделку, как лучше (на сегодняшний день) будет провести данную процедуру. Вариантов масса, и дарение, и отказ в пользу другого, и много других... Скорее всего, Вам предложат договор дарения.

По поводу субсидии, то здесь, все зависит от ваших доходов, а не от этой сделки. Здесь, у Вас основная проблема, получить разрешение органа опеки и попечительства.

Ответ оплачен: 15 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегою вище, що передача (відчуження) нерухомості у власність здійснюється нотаріально, але можна передати в оренду, але право власності орендодавця не зміниться.

У мене виникло декілька запитань:

1) Підкажіть будь ласка, скільки дітям років?

2) 2 Дорослих є батьками 2 дітей, чию частину бажають передати?

3) Кому Ви бажаєте передати частину квартири, іншій особі, чи якійсь компанії, родичу?

4) Чи можна частину майна однієї дитини, яку Ви бажаєте передати, виділити в натурі (наприклад, кімната)?

5) Субсидію призначено одному із батьків, чи на усіх мешканців квартири?

Стосовно Вашого 2 запитання, то відповідь на дане запитання залежить від відповіді на останнє (5) та 3 запитання, поставлене вище та яким способом буде передано частину Вашої квартири, та сума, що буде отримана від вчинених дій щодо квартири. Якщо наприклад передати частину іншому із батьків, то в даному випадку це йде у розріз із п.п. 4 п.6 Положення про субсидію, (але тут ще відіграє і сума) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

Якщо продати іншій особі, то тут залежить від отриманого прибутку, а також площі квартири, у того хто, отримує субсидію.

Дякую за відповіді на вищепоставлені запитання.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти . Дякую за розуміння.

24.11.18 20:11
Виктор

1) старше 18?

2,3) 1го "дитя" другому или родителю

4) нет

5) прописан 1 родитель, ему субсидия идёт 

Т е идея вывести из состава совершеннолетнего собственника 25%, с его согласия, передав эту 25% другому собственнику.

24.11.18 20:33

Якщо я правильно зрозумів, дитині, чию частку хочете передати, більше 18 років. В такому випадку, так за згодою повнолітньої дитини, без згоди органу опіки і піклування, Ви можете передати дану частку комусь із батьків, або 2 дитині. Можете це зробити, як радили інші консультанти договором дарування, або купівлі - продажем нерухомого майна, краще договором дарування, з метою зменшення витрат. 

Стосовно субсидії, то вона не зміниться, якщо субсидію нараховують на одну особу. Але договір дарування краще на іншого із батьків, хто не отримує субсидію, або на іншу дитину. 

Я ж правильно розумію, що  в заяві на отримання субсидії, Ви не просили розрахувати на фактичну кількість проживаючих. 

Ответ оплачен: 10 грн.

сколько детям лет? Если до 18 - нужно разрешение опеки.

Договор дарение- это оптимально. Но все равно расходы будут. 

Субсидия- зависит от оценки части

Стосовно договору дарування, погоджуюсь із колегами, але дитина не може подарувати частину майна до 18 років своїм батькам, оскільки тут може виникнути конфлікт інтересів дитини, та чи не порушуватиме це права дитини. Я сумніваюсь, що на це дасть згоду орган опіки і піклування. 

Підкажіть будь ласка, скільки років 2 дитині? Дякую.

24.11.18 20:47
Виктор

Оба старше 18. Проживает 1 родитель, на него же и субсидия.

Ответ оплачен: 15 грн.

Здравствуйте. Передать свою часть в недвижимости, в Вашем случае, можно путем оформления договора дарения в нотариальной конторе, с учетом того, что что одариваемый является родственником дарителя. Договор дарения самый экономичный вид сделки. Оформлять сделку рекомендую у гос.нотариуса - по расходам будет дешевле. Право на субсидию будет зависеть от стоимости части, т.к. хоть полученная часть и не является денежным доходом, но все равно учитывается в совокупном доходе семьи.

Добрый вечер!

Оформлять договор дарения (если ребенку есть 18 лет). Оплачивается услуги нотариуса, государственная пошлина и военный сбор.

С Уважением, Ирина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ