Украина
category

Ошибочное начисление, возврат/невозврат средств

Вопрос № 2423
Ошибочное начисление, возврат/невозврат средств
7 консультаций
240 грн.

Случай: сотрудничал как фоп с компанией, взял отпуск на пару месяцев за свой счет, решил в компанию не возвращатся, контракт разорван. Выяснилось что за время отпуска мне начислялись деньги. Деньги были успешно получены и сняты с фоп счета. Те с кем я там работал (менеджмент), сообщили что нет везможности процеснуть деньги обратно через банк (я так понимаю это изза структурной организации компании, оплату по факту проводила не украинская а заграничная компания и видимо внутри компании мои начисления не были ошибочны) и предлагают сделать это наличными. Что подозрительно. Я не понимаю у кого какие права на деньги, как они должны возвращатся, как они могут возвращатся, и какие последствия это может нести для меня. Спасибо.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 40 грн.

Добрый день!

Нужно понимать больше деталей: договор, основания разрыва, порядок расчётов, акты выполненных работ. 

Ответ оплачен: 40 грн.

Здоровья! Полностью согласен с коллегами, без изучения договора, сказать Вам, что бы то ни было нет возможности! Обычно, все эти нюансы прописываются в договоре, и исходя из условий договора, уже можно "плясать" в ту или иную сторону!

Ответ оплачен: 40 грн.

Здравствуйте.

Какое назначение платежа, кто был указан как плательщином?

Акта на эту сумму нет и работы не выполнялись ?

Письменно претензия выставлялась?

02.12.18 18:55
Petro

был контракт с украинской и зарубежной компаниями.Акты выполненых работ готовила местная компания, она же формировала инвойс который оплачивала зарубежная компания. Получается актов нет, но инвойс выставили и обработали.Инвойс от моего имени.По контракту з загубежной компанией - розмер оплаты определяется инвойсом, оплата инвойса является свидетельством предоставления услуг в полном объеме. Письменных притензий нет.

02.12.18 21:38

Конечно лучше посмотреть ваши документы. Но если услуга не предоставлена , но оплачена - по закону они могут требовать либо услугу на эту сумму, либо деньги обратно. Если они будут просить деньги в судебном порядке они на основную сумму могут насчитать 3% годовых и инфляционные потери (если оплата была в грн).

Ответ оплачен: 40 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегами, що для детальної консультації необхідно переглянути Ваш договір (контракт) з компанією.

Звертаю Вашу увагу на запитання колеги Єлизавети Тарабаки, вони необхідні для оцінки Вашої ситуації.

Але у мене є також декілька запитань:

1) Ви пишите, що співпрацювали з компанією, оплату здійснила закордона компанія, у зв'язку із цим виникає запитання, а Ви співпрацювали із українською компанією чи закордонною? Це необхідно, щоб зрозуміти яке законодавство використовувати, але і після ознайомлення з договором.

2) Ви взяли відпустку у себе як ФОП, чи у компанії, з якою Ви співпрацювали? Можливо компанія просто не знала що Ви у відпустці, та нараховувала Вам кошти, за роботу. 

3) Підкажіть будь ласка, Ви уклали з компанією трудовий контракт чи договір про надання послуг, чи зовнішньоекономічний контракт?

4) Ваш статус ФОП, він закритий чи відкритий?

5) Не розумію, що означає зробити гроші готівковими, це просто зняти гроші і вони не мають до Вас претензій, чи Ви знімаєте гроші і потім їм маєте переслати їм назад?

6) Ви подавали якусь звітність в податкову щодо даних коштів від імені ФОП? 

Прохання дати відповіді на поставлені вище запитання.

Поки у Вас кошти вони Ваші, якщо у них немає до Вас претензій, у випадку претензії їх необхідно повернути, але це необхідно розбиратися. Для цього необхідні відповіді на вище поставлені запитання.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

02.12.18 19:07
Petro

1) Контакт с обеими компаниями2) Отпуск у компании, компания была в курсе но потом видимо забыла.3) Договор о предоставлении услуг4) Фоп открыт5) думаю имелось в виду именно, "просто дай нам деньги и забудем обо всём".6) отчётность подавалась по всем поступлениям, включая те которые теперь под вопросом.Также ответил Елизавете Тарабака...

03.12.18 22:58

Добрий вечір!

Погоджуюсь з Єлизаветою Тарабака, що необхідно дивитися Ваші документи, договір(контракт) із зарубіжною компанією. Договір між Вами і закордонною компанією є більшість всього є договором зовнішньоекономічної діяльності, що регулюється Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність". У Вашому контракті мають бути передбачені умови оплати, штрафних санкцій, повернення коштів (але може і не бути), тому необхідно читати Ваш контракт.

Підкажіть будь ласка, я правильно Вас розумію, Ви працюєте з 2 компаніями: одна українська, друга зарубіжна. Ви надаєте послуги зарубіжній компанії на підставі договору про надання послуг, а друга українська компанія надає Вам, як ФОП, послуги з складання інвойса, актів виконаних робіт та інших послуг відповідно до 2 договору про надання послуг. Ви пішли у відпустку у закордонної компанії, але українська компанія (не знала або забула) продовжувала виставляти Вашій закордонній компанії інвойси за "послуги". Я правильно Вас розумію?, якщо ні, будь ласка виправте. У зв'язку із цим у нас є декілька шляхів вирішення Вашого запитання: 

1) У них немає до Вас претензій, (вони списали Вам ці кошти), Ви уже подали звітність по них і просто сплачуєте податки і все.

2) Але якщо Ви бажаєте їм повернути ці кошти, тоді перш за все необхідно аналювати або визнати ці інвойси недійсними, оскільки послуги не надавалися. Ви з ними підписуєте додаткову угоду до цього контракту, яким визнаєте ці інвойси недійсними або анульованими, та прописуєте порядок повернення коштів за цими інвойсом(ами), строк(термін) оплати, сума, реквізити та інше. Або надсилається їм лист , яким визнаєте інвойс(и) недійсними або анульованими,  та зобов'язується повернути  кошти в протягом певного строку. Після повернення коштів отримуєте лист про відсутність до Вас претензій.(не всі зарубіжні компанії надають такі листи). Потім звернутися в податкову з уточненою звітністю без цих коштів з відповідними документами, як помилково отримані кошти.

3) Нічого не повертаєте, очікуєте письмової претензії, на її підставі неї повертаєте кошти, або ігноруєте і чекаєте рішення суду, за яким повертаєте кошти. І потім з податковою аналогічні дії що у 2 варіанті з рішенням суду, претензією.

Це прості 3 варіанти вирішення Вашого запитання, але перед цим необхідно повністю прочитати Ваш контракт, поки ми з ним не ознайомилися, ми не можемо Вам надати детальної консультації. 

У випадку, якщо Ви забажаєте повернути кошти самостійно, або за претензією або рішенням суду, то Ви повертаєте кошти з рахунку ФОП, якщо контрактом або рішенням суду не передбачені інші умови.

Окрім розділу про оплату, строки оплати, штрафні санкції, повернення коштів у Вашому контракті має бути розділ щодо вирішення спору по даному контракту, яким чином вирішуються спірні питання, у випадку неможливості врегулювати спір, до суду якої країни, необхідно звертатися та законодавство якої країни застосовується. 

У зв'язку із цим, у мене виникло декілька запитань: 1) Відповідно до Вашого контракту, у випадку спору, до якого суду необхідно звертатися і яке законодавство застосовується?

2) Ви пишите, що після відпустки, Ви не співпрацювали з компанією і розірвали контракт, підкажіть будь ласка, з якою саме компанією з зарубіжною чи українською компанією Ви розірвали контракт?.

Дякую за відповіді на вищепоставлені запитання.

Сподіваюсь, що Вам допоміг! 

Якщо виникнуть запитання, звертайтеся. 

Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Ответ оплачен: 40 грн.

Этот вопрос не правовой, а технический. Возможно ли отменить транзакцию со списанием денег с Вашего счета в пользу компании - это вопрос к банку, через который было проведено начисление. Советую относиться к этому внимательно и осторожно, т.к. мне известны случаи, когда: "...ой, я Вам деньги перечислил, а банк говорит что обратно их отыграть нельзя. Верни пожалуйста!" А после возврата этот парень еще отменяет транзакцию через банк, наварив себе за Ваш счет двойную сумму. Часто такое случается в виде начислений денег на телефонный номер. 

Так что сперва у банка узнайте, возможно ли отменить транзакцию (вернуть деньги) технически (ну или по уставу банка), а только потом принимать решение о соблюдении интересов компании.

Добрий вечір!

Підкажіть будь ласка, чи вирішене Ваше запитання.

Дякую.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ