Украина
category

Працевлаштування

Вопрос № 2442
Працевлаштування
10 консультаций
50 грн.

Маю намір працевлаштувати робітника на декілька годин на тиждень, але в систематичному порядку.Який договір потрібно укладати?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 5 грн.

ГРАЖДАНСКО - ПРАВОВОЙ 

Ответ оплачен: 5 грн.

Вітаю.

Ви маєте статус підприємця/юридичної особи чи ви виступаєте як фізична особа?

В будь-кому випадку ви можете оформити свої відносини з працівником або трудовим договором або цивільно-правовим (підряд).

11.12.18 12:14
Ирина

Я - підприємець.центр розвитку дитиниПланую взяти вихователя на 4-6 годин на тиждень.Можна оформити ЦПХ договір, чи це вважається порушенням? 

11.12.18 12:16

порушенням не буде, якщо у вас буде вірно складений договір.

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня. Якщо це буде єдине ваше місце роботи, то краще укладати трудовий договір. Якщо ви плануєте працювати за сумісництвом, без трудової книжки, то можно укладати цивільно - правовий договір.

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня. Рекомендую Вам укласти цивільно - правовій договір (ЦПД). У ЦПД наведіть вартість кожної дії, що включена до переліку обов’язків виконавця. Не зазначайте в ЦПД, ким ви наймаєте виконавця послуг/робіт, а просто опишіть його завдання (конкретний обсяг послуг).

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня є декілька варіантів.

1. Трудовий договір в якому в додатках до якого ви прописуете періоди роботи. Плюси - те що існують відрахування до фонду страхування та в цілому робота за трудовим договором більш безпечна з точки зору перевірок. Також на відміну від Цивільно-правового договору не треба здійснювати постійне оформлення додатків.

2. Цивільно правовий договір за яким ви як незалежна особа, надаете послуги по певній діяльності. Щодо нюансів то хочу зазначити, що за судовою практикою одним з головних критеріїв порівняння трудових договорів та цивільно-правових це обов`язки, які в даному випадку оформлюються додатками в формі завдань.

3. Договір надання послуг, якщо ви є Фізічною особою підприємцем. В цьому випадку вам потрібно отримати більш детальну консультацію по оподаткуванню та конкретним послугам які передбачені в КВЄДах вашого ФОПа.

Бажаю успіхів, звертайтесь для складання договорів , якщо буде потрібно.

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня.

У вашому випадку не рекомендовано укладати договір цивільно-правового характеру. Якщо зважити економію на податках та/або на організаційному ресурсі, то виграш буде незначним зважаючи на те що це один співробітник в невеликій компанії. А от проблем з держпраці може бути хоч відбавляй. Особливо якщо у батьків дітей виникнуть претензії до такого "працівника".

Ответ оплачен: 5 грн.

Относительно гражданско-правовых договоров практика неоднозначна, налоговая и управление труда воспринимают их по своему. В основном они приравниваются к трудовым отношениям и дальше следует штраф для предпринимателя, а также, что крайне редко может последовать штраф и такому сотруднику за то, что он скрывает свою предпринимательскую деятельность. В данном случае нужно также учесть характер работы, из которой следует, что составляя договор услуг (гражданско-правовой) будет сложно определить (конкретизировать) и расписать конкретно услуги, которые предоставляет такой сотрудник. Также при предоставлении такого рода услуг как в вашем случае (работа с детьми) нужно учитывать ряд требований для таких сотрудников (квалификация, наличие образования, санитарной книжки и прочее). Причем, при работе на вашей территории (помещении) также такому лицу необходимо пройти соответствующие инструктажи, что в свою очередь может послужить дополнительной причиной того, что налоговая или управление труда квалифицирует такие отношения как трудовые.

В вашем случае, если такой сотрудник не имеет статуса ФЛП я бы склонялся больше к оформлению его официально. По совместительству (если он уже имеет основную работу) или на неполную ставку (с оплатой за фактически отработанное время) с оплатой соответствующих налогов.

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня!

В Вашому випадку краще за все буде укладення трудового договору за сумісництвом, або з неповним робочим часом на 0,75 чи 0,5 ставки працівника згідно КЗпП України.

Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі, і також за вимогою працівника!(з урахуванням вимог ст. 24 КЗпП та інших актів законодавства)

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 5 грн.

Добрий вечір! 

Погоджуюсь з колегою Олексієм Литвиненко. 

Є декілька видів договору, які Ви можете укласти. Але рекомендував би укладати трудовий договір із зазначенням функціоналу та встановленим робочим графіком, хоча інші не заборонені. По цивільному договорі Вам необхідно складати додатки, щодо завдань, а також акти виконаних робіт. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння. 

Ответ оплачен: 5 грн.

Гражданско-правовой 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ