Украина
category

Спадковий договор

Вопрос № 2472
Спадковий договор
1 Консультация
Бесплатно

Подскажите пожалуйста, делится ли квартира которая получена по "спадковому договору" в случае развода?

Консультации Советников

Добрий ранок!

Відповідно до ст. 1302 Цивільного кодексу України за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов'язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача. 

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 57 Сімейного кодексу України (СКУ) майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування.

Якщо приймати до уваги дані норми, то квартира залишається за тим, кому її віддали, але: 

Відповідно до ч. 3 ст. 61 СКУ якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Також необхідно розуміти, чи проводився якийсь ремонт даного майна, чи приймала в цьому участь другий член подружжя, Ви проживаєте в даній квартирі чи ні, та ряд інших запитань.

В залежності від відповідей на поставлені вище запитання можна отримати відповідь. В описаній Вами ситуації квартира може як не ділитися так і ділитися. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Відповіді на запитання, запитання, подяку можете залишити в коментарі, це безкоштовно.

Додаткова індивідуальна (на електронну пошту) консультація платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ