Украина
category

Общественная организация, назначение ИО или председателя

Вопрос № 2476
Общественная организация, назначение ИО или председателя
2 консультации
50 грн.

Доброго времени суток! Подскажите пжл, может ли быть председателем или временно исполняющим обязанности председателя общественной организации "Садовое товарищество" человек, который не является членом общественной организации, так как дом в котором проживает на территории ОО он арендует. Есть ли какой-то вариант принятия его в члены ОО или другой законный способ , который дает ему право занимать данную должность. Зараннее благодарна за ответ.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

1. Питання про набуття членства, його припинення чи зміну, призначення органів управління та інша діяльність громадської організації(ГО) визначається перш за все статутом ГО ( треба перечитати статут конкретної ГО). Вказана умова передбачена Законом України " Про громадські об'єднання" зі змінами від 2018 р.

2. Конкретно можу сказати, що органи управління ГО( правління, директор та ін. за наявності) призначаються Загальними зборами ГО з числа членів вказаної ГО , більшістю голосів членів ГО, про результати голосування на засіданні Загальних зборів складається протокол

3. Якщо ця людина орендує у Вашому товаристві будинок, то за її згоди та заяви на загальних зборах(письмової чи усної в залежності від того, який порядок передбачено статутом ГО для отримання членства в організації).

Цю людину потрібно більшістю голосів включити до членів ГО та після цього шляхом загального голосування більшістю голосів призначити особу до виконавчого органу управління( головою правління, директором чи на іншу посаду передбачену статутом ГО.) Правовий статус директора ( тимчасово чи постійно) треба зазначити в протоколі Загальних зборів учасників. Та подати інформацію про такі зміни до органу реєстрації.( Головне територіальне управління юстиції Вашої області чи міста, або державному реєстратору ЦНАПу(Центр надання адмін. послуг.). Кожне рішення Загальних зборів, виконавчого органу ГО на засіданні оформлюється протоколом. Рішення директора оформляються розпорядженнями , наказами або в іншій формі передбаченій статутом ГО.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

29.12.18 14:19
Оксана

Дякую

29.12.18 14:26

Якщо виникнуть питання - звертайтесь! Готовий буду допомогти Вам!

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

29.12.18 14:43
Оксана

Дуже дякую

29.12.18 14:52
Оксана

Хотіла уточнити, а якщо не приймати цю людину як члена товариства, а найняти по трудовому договору, напоиклад як бухгалтера, на посаду виконуючого обов'язки, це можливо чи тільки можна члена товариства призначати?

29.12.18 17:13

Директор, або голова правління, після його призначення на посаду рішенням Загальних зборів, матиме право оформити трудові відносини та визначитися з посадами робітників (бухгалтером , юристом чи ін.) оформити їх згідно трудового законодавства та визначити рівень оплати праці( в такому випадку в статуті повинно бути передбачено, що ГО діє зі статусом юридичної особи, має рахунок у банківській установі та зареєстровано як платник податків, а також може використовувати найману працю, передбачити пункт статуту про" майно та кошти ГО та порядок розрахунків з працівниами. Рішення про внесення змін до статуту приймається більшістю голосів на Загальних зборах, оформлюється протоколом!

У правах та обов'язках виконавчого органу ГО ( директора , голови правління передбачити право приймати та звільняти робітників, як одноосібно так і за рішенням Загальних зборів - це як Вам буде зручно). Директор має бути членом ГО, найняті робітники можуть і не бути, якщо це передбачити у статуті ГО.

Трудові відносини з робітниками можна оформити за договором ЦПХ -де не вказувати конкретну посаду , а лише перелік конкретних функцій робітника за які буде нараховуватися оплата, яка передбачена статутом ГО.

Така форма є простішою , якщо працівники тимчасові , інакше простий трудовий договір буде вірним рішенням, але остаточне рішення залишаеться за рішенням директора або Заальних зборів Вашої ГО!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

29.12.18 17:31
Оксана

Ще раз велике дякую!

29.12.18 18:11

Якщо Вам буде зручно , то я міг би консультувати Ваше ГО на постійній основі з усіх питань, що виникнуть в процесі діяльності!

Звертайтеся на електронну пошту, що зазначена в профілі в будь-який зручний для Вас час!

Оплата - договірна  на картку.

До штату не потрібно мене включати(як перевага)

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

29.12.18 18:29
Оксана

Добре, дякую)

Добрий вечір!

Частково погоджуюсь з консультацією колеги, керівник ГО, органи управління ГО, якщо такі передбачаються, обираються з членів ГО, про що зазначається в протоколі Загальних зборів, функції і повноваження зазначаються в Статуті. Інших працівників ГО можна брати не з членів ГО, але ці повноваження мають бути закріплені в Статуті (залучення найманих працівників) за трудовим договором або ЦПД. 

Звертаю Вашу увагу та увагу консультанта!!!Стосовно різниці між трудовим і ЦПД договорами пропоную за посиланням: bit.ly/2QSwFKi . 

Щоб потім не виникло запитань у Держпраці, і не доводити їм протилежне.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

Додаткова індивідуальна консультація ( на електронну пошту) платна.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

29.12.18 23:50
Оксана

Велике дякую, Михайле! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ