Маю сертифікат на право приватної власності на землю (середню земельну частку) 1.4га виданий для моєї баби 27.05.1997.
Але моя баба померла 10.12.1994.
Чи маю я право ,як як спадкоємець, отримати цю землю у власність
Маю сертифікат на право приватної власності на землю (середню земельну частку) 1.4га виданий для моєї баби 27.05.1997.
Але моя баба померла 10.12.1994.
Чи маю я право ,як як спадкоємець, отримати цю землю у власність
так, маєте право, але для цього вам необхідно звернутися до суду з позовом про визнання права на земельну частку(пай).
Можу скинути декілька позовних заяв для прикладу. Напишіть мені на email: dpylypchuk@ukr.net
Згідно ЗУ "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) ст.2 Основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.
Єдиним можливим порядком визнання права власності на земельну ділянку, акт на яку був виданий після смерті спадкодавця є судовий порядок.
Перш за все спадкоємцям, в передбаченому законодавством порядку та строки, необхідно прийняти спадщину. ст..1268 ЦКУ вказує на право спадкоємців за заповітом чи за законом прийняти або відмовитись від прийняття спадщини, в той же час спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку (6 місяців з дня смерті спадкодавця), встановленого ст.. 1270 ЦКУ, він не заявив про відмову від неї. Протягом вказаного строку виникає необхідність звернутись із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса чи у сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування (ст..1269 ЦК України). Подання вказаної заяви, а також всіх необхідних підтверджуючих документів є підставою для видачі свідоцтва про право на спадщину.
Якщо до складу спадкового майна входить нерухоме майно, нотаріус отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього. За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус видає постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Отже, першим документом, який буде підтверджувати право спадкоємців на земельну ділянку в суді є отримана постанова про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Далі є необхідність звернутись до відповідного відділу Держгеокадастру, який надасть відповідь про виготовлення і зберігання державного акта на відповідну земельну ділянку на ім’я спадкодавця (так як власник виготовленого акта не отримав його за життя, а спадкоємці не мають права його отримати), а також отримати копію вказаного державного акта.
Виділення земельної ділянки проводиться на підставі рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийнятого органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування. Відповідно потрібно отримати наступні підтверджувальні документи: розпорядження районної адміністрації про передачу земельних ділянок.
Також до позовної заяви додаються витяг про нормативну-грошову оцінку та висновок державної експертизи. Нормативна грошова оцінка земель здійснюється відповідно до Закону України «Про оцінку земель». Для отримання інформації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки необхідно звернутись до районного органу з питань земельних ресурсів та отримати таку інформацію у формі витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Всі ці дані підлягають викладенню у позовні заяві про визнання права власності на земельну ділянку шляхом спадкування.
При зверненні до суду необхідно подати квитанцію про сплату судового збору. Розмір судового збору розраховуються відповідно до Закону України «Про судовий збір»
Після задоволення позовної заяви з усіма необхідними доказам (документами) з дотриманням встановлених законом вимог та отримання судового рішення все, що необхідно зробити спадкоємцям – звернутись до Центру надання адміністративних послуг та зареєструвати право власності на підставі вказаного рішення, яке і є правовстановлюючим документом.
Для цього необхідно підготувати пакет документів:
витяг з Державного земельного кадастру;
копію та оригінал паспорту заявника;
копію та оригінал ідентифікаційного номеру;
підтвердження оплати адміністративного збору ;
документ - підстава виникнення права на ділянку (рішення суду).
Здоров'я! Погоджуюся з колегами, без суду Вам не обійтись! Зі святами Вас, всього Вам найкращого!
Доброго дня!
Стосовно позову до суду про визнання права власності на земельну ділянку, Вам зможе допомогти в повному обсязі з представництвом Ваших інтересів у суді - адвокат з Земельних питань Баулін Олексій Іванович , головний офіс компанії знаходиться у м. Суми
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Не слушайте нікого, визнавати в суді право на пай вам не потрібно. Для набуття права власності на земельну частку пай Вам потрібно лише прийняти спадщину. Документом, що підтверджує їх прийняття є свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом.
Добрий вечір!
Погоджуюсь з консультацією колеги Оксани Левченко. Але можливо Вам потрібно не визнання права на земельну ділянку(пай), а все ж таки встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Зверніться до нотаріуса, про прийняття спадщини на земельну ділянку(пай), якщо Вам відмовлять , отримуєте письмову відмову і оскаржуєте його та просити встановити додатковий строк.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" (надалі - ЗУ "Про пай") основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною(міською) державною адміністрацією.
Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай),також є:
свідоцтво про право на спадщину;
посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на
право на земельну частку (пай);
рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
Відповідно до ст. 3 ЗУ "Про пай" підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на
місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації.
Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).
Але це уже після отримання рішення суду та сертифікату на Ваше ім'я.
Відповідно до ст. 1277 Цивільного кодексу України (надалі - ЦКУ) у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Відповідно до ч. 2 ст. 1280 ЦКУ якщо майно, на яке претендує спадкоємець, що пропустив строк для прийняття спадщини, перейшло як відумерле до територіальної громади і збереглося, спадкоємець має право вимагати його передання в натурі. У разі його продажу спадкоємець має право на грошову компенсацію.
Тому я пропоную спочатку дізнатися хто є власник земельної ділянки(пай) Вашої Бабусі.
У зв'язку із цим у мене виникло декілька запитань:
1) Підкажіть будь ласка, коли Ви дізналися про цю земельну ділянку, та коли отримали сертифікат на дану земельну ділянку(пай)?
2) У Вас свідоцтво про право власності на земельну ділянку чи сертифікат на земельну ділянку(пай)?
3) Цільове призначення земельної ділянки?
4) Ви отримали свідоцтво про право на спадщину, чи зверталися до нотаріуса з заявою про відкриття спадщини?
Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу України (надалі - ЗКУ) Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності;
в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;
г) прийняття спадщини;
ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).
У зв'язку із цим, у мене виникло запитання:
Підкажіть будь ласка, що саме Ви маєте на увазі отримати у власність? Після отримання рішення суду, Ви зможете звернутися до нотаріуса, та отримати сертифікат на Ваше ім'я, і здавати її в оренду.
Сподіваюсь, що Вам допоміг!
Запитання, відповіді на запитання, подяку можете залишити в коментарі.
P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.
Вітаю. Напишить на електронну адресу pravoizachita@gmail.com, допоможемо вирішити питання .Зверніть увагу, чи було право власності зареєстровано належним чином