Украина
category

Аліменти

Вопрос № 2486
Аліменти
7 консультаций
50 грн.

У мене така ситуація, був у шлюбі і всиновив доньку дружини потім у нас народився спільний син, через рік ми розлучилися, колишня дружина попросила підписати відмову від дітей, я підписав. Зараз сплачую аліменти на обох дітей але я одружився знову і маю і ще двох маленьких дітей (дружина знаходиться в декреті). Я працюю ФОП без доходу. Чи є якийсь законний спосіб сплачувати аліменти тільки на свого біологічного сина від першого шлюбу? Дякую.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю.

Ви надали не відмову, а згоду на усиновлення. Поки дитину не усиновлять ви є батьком дитини і маєте обов'язок її утримувати.

На підставі чого ви сплачуєте аліменти? За своїм бажанням чи за рішенням суду? 

03.01.19 21:01
Вікторія

   Мій чоловік добровільно підписав - позбавлення батьківських прав, аліменти сплачує за рішенням суду.

03.01.19 21:11

Він не міг підписати позбавлення від батьківський прав. Такого не має в законодавстві.

Він міг надати право на усиновлення дитини іншою особою.

Якщо дитину усиновлено іншою особою то він не зобов'язаний сплачувати аліменти, а тому вам потрібно звернутися до суду.

Але якщо в графі батько вказаний ваш чоловік він зобов'язаний виконувати рішення. Однак, як зазначили деякі колеги, він дійсно може просити суд зменшити розмір аліментів.

Щодо звернення до суду для виключення з графи батько вашого чоловіка. Це майже безперспективна справа. Є виключні підстави для такого виключення і такої підстави як надання згоди на усиновлення там немає

04.01.19 13:01
Вікторія

Підкажіть, будь ласка, усиновлення і заявлення прав це одне і теж? 

04.01.19 13:34

Ні. Усиновлення можливе лише на підставі рішення суду

04.01.19 15:42
Вікторія

Ніякого суду не було все, що вони зробили це пішли у ЗАГС і прописали мого чоловіка в якійсь книзі.

04.01.19 15:47

схоже не на усиновлення, а на визнання батьківства. вам потрібно точно розуміти яка процедура була проведена. від цього залежать подальші дії

04.01.19 16:14
Вікторія

Все це було років 10 назад:

1.Суду точно не було.

2. Був лише запис у книзі.

3.У свідоцтві про народження дитини була написана фамілія мого чоловіка а от чи прописаний він батьком то він не памятає.

Якщо він не всиновлював а лише заявив про батьківство це також зобовязує нас платити аліменти на двох а не лише на біологічну дитину?

04.01.19 16:48

чи то усиновлення, чи то визнання батьківства у нього настає обов'язок платити аліменти.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня. Наразі ви можете тільки зменьшити розмір аліментів, шляхом подачі відповідного позову до суду. Не сплачувати аліменти зовсім ви можете тільки в тому разі, якщо у вас є якесь нерухоме майно і ви його перепишите, в рахунок аліментів, на ваших дітей. В цьому випадку колишня дружиня, якщо вона на це погодиться, забирає виконавчий лист з виконавчої служби. Діючим законодавством не передбачено, що відмова від дітей дорівнює несплаті аліментів.

Ответ оплачен: 7 грн.

Здоров'я! Частково погоджуюся з колегами. Вам треба тільки звертатися до суду, описувати судді ситуацію, та просити, щоб суддя виніс рішення виписати Вас з графи "батько", у свідоцтві про народження не Вашої дитини. Мотивуйте тим, що Вас було введено в оману колишньою дружиною (а чим саме Вам видніше) і Ви перебуваючи в стані обману всиновили (вдочерили) не свою дитину. І якщо її біологічний батько живий, то чому Ви повинні сплачувати аліменти на не свою дитину?

Шанси є, хоча і не такі високі, як хотілося б. Залежатиме від судді...

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю. По-перше, відмова від дітей не передбачена законодавством. Поки що не зрозуміло яку саме "відмову" ви підписували. По-друге - на підставі чого ви сплачуєте аліменти. Є рішення суду? Щоб сплачувати аліменти тільки на сина від першого шлюбу, ви повинні в судовому порядку довести, що не є біологічним батьком доньки та виключити відомості про батька, тобто про вас, з актового запису про народження. 

Якщо ви сплачуєте аліменти за рішенням суду, ви маєте право звернутися до суду із позовом про зменшення розміру аліментів, посилаючись на наявність ще двох дітей та тимчасово непрацездатної дружини. Але є нюанси. Якщо в Вас є додаткові питання звертайтесь на мою електронну адресу pravoizachita@gmail.com

Ответ оплачен: 7 грн.

есть вариант - но нужно уточнить каким способом вы удочерили 

позвоните мне для уточнения деталей

тел.067-392-07-61 (viber), 050-208-41-00, kostromina.uryslygi@ukr.net, сайт - http://advokat-citykiev.com.ua/,

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрий день!

Частково погоджуюсь з колегами.

Відповідно до ч.1 ст. 207 Сімейного кодексу України (надалі - СКУ) усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 207 СКУ усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до ч. 5 ст. 211 СКУ якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі.

Якщо такі особи проживають однією сім'єю, суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 217 СКУ усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.

Відповідно до ч.5 ст. 217 СКУ письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.

Відповідно до ч 1 ст. 220 СКУ на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.

Відповідно до ч.1 ст. 223 СКУ особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається.

Відповідно до ч.1 ст. 225 СКУ усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Відповідно до ч.1 ст. 229 СКУ особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір'ю, батьком дитини або повнолітньої особи.

Відповідно до ч.3 ст. 229 СКУ суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Відповідно до ч.1 ст. 232 СКУ з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.

При усиновленні дитини однією особою ці права та обов'язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.

Відповідно до ч.4 ст. 232 СКУ усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.

Відповідно до ч.1 ст. 233 СКУ на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.

Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.

Відповідно до ч.1 ст. 236 СКУ усиновлення визнається недійсним за рішенням суду, якщо воно було проведене без згоди дитини та батьків, якщо така згода була необхідною.

Відповідно до ч.2 ст. 236 СКУ усиновлення визнається недійсним за рішенням суду, якщо усиновлювач не бажав настання прав та обов'язків, які виникають у результаті усиновлення (фіктивне усиновлення).

Відповідно до ч.3 ст. 236 СКУ усиновлення може бути визнане недійсним за рішенням суду, якщо воно було проведене на підставі підроблених документів.

Відповідно до ч.4 ст. 236 СКУ усиновлення може бути визнане недійсним за рішенням суду у разі відсутності згоди на усиновлення осіб, зазначених у статтях 220-222 цього Кодексу.

Відповідно до ч.5 ст. 236 СКУ якщо одним із подружжя усиновлена дитина другого з подружжя, усиновлення може бути визнане недійсним за рішенням суду, якщо буде встановлено, що на момент усиновлення другий із подружжя не мав наміру продовжувати з ним шлюбні відносини.

Відповідно до ч.6 ст. 237 СКУ суд може постановити рішення про стягнення аліментів на дитину з особи, яка була її усиновлювачем, на строк не більш як два роки, якщо дитина не має батьків або батьки не мають змоги її утримувати, за умови, що усиновлювач може надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до ч. 1 ст. 238 СКУ усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо:

1) воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання;

2) дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення;

3) між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків.

Відповідно до ч. 4 ст. 238 СКУ усиновлення скасовується від дня набрання чинності рішенням суду.

Відповідно до ст. 240 СКУ право на звернення до суду з позовом про скасування усиновлення чи визнання його недійсним мають батьки, усиновлювач, опікун, піклувальник, орган опіки та піклування, прокурор, а також усиновлена дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Відповідно до ч. 1 ст. 241 СКУ після набрання чинності рішенням суду про визнання усиновлення недійсним або скасування усиновлення суд у місячний строк зобов'язаний надіслати копію рішення до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Відповідно до ч. 2 ст. 241 СКУ орган державної реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду про скасування усиновлення або визнання його недійсним вносить відповідні зміни до актового запису про народження дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 СКУ якщо усиновлювач був записаний матір'ю, батьком усиновленої ним дитини, він може бути позбавлений батьківських прав за наявності підстав, встановлених у статті 164 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 164 СКУ мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Відповідно до ч.6 ст. 164 СКУ рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Тому залишається не зрозумілим, яку відмову підписував Ваш чоловік. Перелік підстав позбавлення передбачений у ч. 1 ст. 164 СКУ.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

04.01.19 16:05
Вікторія

Дякую за інформацію. Чоловіка позбавили батьківських прав на підставі, що він не приймає участі в житті дітей і не піклується про них.(Ми живемо в Києві а вони в Суми.) З приводу усиновлення то ніякого суду не було, вони просто пішли в ЗАГС м.Суми і прописали його в книзі, це було десь років 10 назад, можливо тоді був інший закон по усиновленню.

04.01.19 21:06

Сімейний кодекс України (надалі - СКУ) був прийнятий 10 січня 2002 року. І правила були аналогічні. Ваш чоловік визнав себе батьком.

Відповідно до ч.1 ст. 126 СКУ походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до ч.1 ст. 134 СКУ на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Відповідно до ч.1 ст. 136 СКУ особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

Відповідно до ч.2 ст. 136 СКУ у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

Відповідно до ч.5 ст. 136 СКУ не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.

Відповідно до ч.6 ст. 164 СКУ рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Відповідно до ч.1 ст. 166 СКУ особа, позбавлена батьківських прав:

1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;

2) перестає бути законним представником дитини;

3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

Відповідно до ч.2 ст. 166 СКУ особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Відповідно до ч.3 ст. 166 СКУ при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.

Підкажіть будь ласка, чи є у Вас рішення суду про позбавлення Вашого чоловіка батьківських прав, якщо є, необхідно з ним ознайомитися.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ