Украина
category

Учредитель ООО и директор

Вопрос № 2502
Учредитель ООО и директор
6 консультаций
50 грн.

Здравствуйте! Может ли один и тот же человек быть единоличным учредителем двух разных фирм ООО на ед.налоге, и директором одновременно? Наемных работников не будет

Консультации Советников

Добрый день! Директором да может быть, в одном ООО основное место работы, в другом по совместительству. Учредителем одновременно двоих и более ООО со 100% доли в уставном капитале нет статья 141 Гражданского кодекса Украины!

Добрий день! Стаття 141 ЦКУ виключена на підставі Закону 2275-VIII від 06.02.2018. Можливо щоб фізична особа була участником у двох компаніях. 

Здравствуйте. 

Да, один человек может быть учредителем и директором нескольких ООО.

Так, з 17.06.2018 особа, може бути єдиним засновником та директором кількох ТОВ на єдиному податку, відповідно до ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю". В Господарському кодексі та в Податковому кодексі також обмежень немає.

Вітаю. Одна особа може бути засновником та директором кількох ТОВ.

Але є нюанси. Зверніть увагу на наступне!

Якщо підприємство не веде діяльності, то на цей період є сенс покласти деякі організаційні функції безпосередньо на засновника (без оформлення його на посаду директора). У такому випадку підприємство зможе обійтися без найманого директора, якому необхідно буде платити зарплату.

На практиці поширені ситуації, коли через відсутність роботи на підприємстві з найманих співробітників є тільки директор. І часто в таких ситуаціях на посаду директора призначається засновник. При цьому директору не нараховується зарплата. Аргументація така: функції директора виконує засновник, а він може попрацювати на своєму підприємстві і безплатно, тим більше що діяльність не ведеться і немає грошей для виплати зарплати.

Однак така позиція – помилкова. Адже трудове законодавство прямо передбачає, що найманим співробітникам в обов'язковому порядку повинна нараховуватися та виплачуватися зарплата не нижче від мінімальної зарплати при виконанні місячної норми праці. І ця вимога не залежить від того, ведеться на підприємстві господарська діяльність чи ні. Якщо засновник призначений на посаду директора, він вже є найманим працівником підприємства. 

Добрий вечір!

Відповідно до Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" відсутні будь які обмеження, щодо не неможливості бути засновником ТОВ і директором. Якщо діяльність не здійснюватиметься і відсутні наймані працівники, можете в протоколі Загальних зборів включити запитання, щодо виконання організаційних функцій, до моменту обрання директора засновником ТОВ, як рекомендувала колега Ірина Філатова. 

Підкажіть будь ласка, діяльність 2 ТОВ з одним і тим же засновником і директором відрізняється чи така ж сама.

2) Чи укладатимуться між цими 2 компаніями цивільно-правових угод?

Для уникнення розмови з ДФС, краще щоб компанії працювали у різних сферах, і не пересікалися між собою. 

Звертаю Вашу увагу на консультацію Ірини Філатової щодо дотримання трудового законодавства щодо директора ТОВ.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ