Украина
category

Консультация по началу бизнеса

Вопрос № 2525
Консультация по началу бизнеса
11 консультаций
120 грн.

Доброго вечора, я займаюся виробництвом та реалізацією натурального меду, в не сезон в мене дохід невеликий, що краще відкрити ТОВ чи ФОП ? І як це зробити ?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 10 грн.

День добрый. Вопрос в том планируете ли вы проводить прибыль официально. Обычно открывают фоп - так проще, но придется платить регулярно налоги, вне зависимости от дохода. Если вы не планируете вести отчетность самостоятельно - то лучше найти бухгалтера, который будет за вас подавать отчетность, чтобы не попасть на штрафы.

При ФОП - у вас будет минимальный ЕСВ "за себя" заплати государству регулярно.

При ООО можно подавать нулевые отчеты-  нет дохода - нет налога.

Регистрируется и то и другое или у государственного регистратора, или у  любого нотариуса. ФОП просто регистрируется - захотел и сделал, для ООО нужен будет еще пакет документов - устав, решение сборов о создании - и это заверяется нотариально, что тоже стоит каких-то денег.

Ответ оплачен: 10 грн.

 Вам кразще зареєструвати ФОП.

 Спочатку Вам потрібно вибрати КВЕД.  Потім систему :

 • Загальна система оподаткування.
 • Спрощена система оподаткування (єдиний податок).Спрощена система оподаткування для фізичних осіб пропонує на вибір чотири групи. В залежності від вибору тієї чи іншої групи, буде залежати скільки податків треба буде платити, яку та коли звітність подавати, а також з ким можна, а з ким не можна буде працювати.
 • Отже, якщо ви:

 • Обрали КВЕДи;
 • Визначилися з системою оподаткування, на якій вам буде вигідніше працювати;
 • Обрали групу єдиного податку (у разі обрання спрощеної системи оподаткування),
 • то ви можете починати процедуру державної реєстрації ФОП.  

  Перелік документів прописаний у статті 42 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV. Перелік наступний:

 • Заповнена реєстраційна картка за формою 10.
 • Копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ІПН).
 • Платіжне доручення про сплату реєстраційного збору  
 • Заява про застосування спрощеної системи оподаткування (за бажанням, детальніше трохи нижче).
 • В переважній більшості випадків, після того, як ви вийдете з кабінету державного реєстратора ви вже будете зареєстровані приватним підприємцем. Залишається тільки зібрати деякі документи. Також державний реєстратор скаже вам прийти до нього через декілька днів та забрати виписку з єдиного державного реєстру – документ, який підтверджує державну реєстрацію ФОП.

   Також Вам потрібно зареєструвати Вашу пасіку. Закон «Про бджільництво» передбачає видачу ветеринарно-санітарного паспорту

  Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки. \ 3. Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей. 4. Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському) управлінні ветеринарної медицини. 5. Районне (міське) управління ветеринарної медицини повинне видати в 30-денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації. Порядковий номер у журналі, під яким зареєстрована пасіка, присвоюється ветеринарно-санітарному паспорту пасіки. 6. Власники повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.
  Ответ оплачен: 10 грн.

  Здоров'я! Погоджуюсь з колегами, і додам наступне, якщо хочете заощадити, то раджу звертатися не до нотаріусів, а до ЦНАПів. Там і швидше, і дешевше. Також, можете отримати безкоштовну консультацію, з Вашого питання, в Центрах надання первинної правової допомоги громадянам. Їхні адреси та розташування, знайдете в інтернеті, яке до Вас найближче!

  Загалом, Ви можете починати зовсім без реєстрації, а при перевірці, Вам повинні надати термін на усунення виявлених порушень, з подовженням терміну, якщо Ви не встигаєте усунути ці виявлені порушення у відведений перевіряльниками, час. Просто тримайте їх в курсі того, що відбувається!

  Ответ оплачен: 10 грн.

  По перше необхідно обрати КВЕД: (01.49 «Розведення інших тварин»; 46.38 «Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками».)

  Для оформлення ФОП необхідні наступні документи: паспорт; заяву, написану підприємцем за формою 10; вибір системи оподаткування (спрощена або на загальних підставах).

  Для оформлення ТОВ: Заяву, написану за формою 1; Статут (2 примірники); Рішення засновника про створення ТОВ, або протокол загальних зборів засновників (якщо їх декілька); вибір системи оподаткування (спрощена або на загальних підставах).

  Після оформлення документів на ведення бізнесу необхідно наступне:

  1.  Отримання погодження на ведення господарської діяльності (відповідні органи санстанції).

  2. Отримання дозвілу від органів пожежного нагляду. 

  3. Оформлення сертифікату відповідності (безпосередньо на продукцію), який даєможливість виходу на певний ринок збуту і шанс підвищення рівню бізнесу. Сертифікат можна оформити у відділі з сертифікації продукції та послуг, а ще в ННЦ “Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича”. 

  Що краще ФОП або ТОВ? ви понвинні вирішати самі, однак необхідно враховувати, що ФОП - це можливість вести бізнес без оформлення установчих документів та встановлення початкового капіталу, які необхідні при створенні ТОВ, спрощена процедура фінансової звітності та обліку та меньш затратна процедура реєстрації.

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Доброго дня!

  По Вашому питанню можу сказати наступне:

   Потрібно визначитися з організаційно-правовою формою. Від цього залежить ведення обліку та звітності, розмір майбутніх податків, можливі штрафи та порядок ліквідації фірми. Багато хто вважає, що різниці між ТОВ та ФОП по суті ніякої, але перше звучить солідніше і реєструють ТОВ. Але врахуйте, що ця форма вигідна фірмам з великим об'ємом фінансового обороту, а невеликим підприємствам більше підходить ФОП.

  Залежно від того, яку організаційно-правову форму ви вибрали, потрібно заповнити реєстраційні картки (якщо ТОВ, наприклад, прописати Статут фірми, з аспектами роботи і докладним описом (краще з фахівцем) відносини засновників, затвердивши все це на зборах засновників) та своєчасно подати держреєстратору.

  Також потрібно правильно підібрати КВЕД (класифікація видів економічної діяльності), оскільки в подальшому підприємець може зіткнутися з деякими неприємностями. Наприклад, йому можуть відмовити в оплаті за товар або послугу на підставі відсутності в реєстрі наданого ним виду діяльності або якщо вона не є основною.  Все це можна вирішити, але займає час, мотає нерви і нерідко вимагає матеріальних витрат.

  Будьте  уважними і з формою оподаткування. Незважаючи на те, що вигідніше вважається спрощена, Вам краще Додатково проконсультуватися у хорошого бухгалтера, оскільки в деяких випадках виявляється вигіднішою загальна.

  Якщо ж ви збираєтеся реєструвати свою торгову марку, налаштовуйтесь на те, що це займе багато часу – більше року. І щоб все не пішло під укіс, перевірте назву і логотип на оригінальність.  ТМ можна використовувати і рекламувати відразу після офіційної подачі документів на реєстрацію.( документи краще подавати через ЦНАП у Вашому місті чи районі. ЕКОНОМИТЬ ВАШ ЧАС ПОМІТНО).

  З повагою, 

  Костянтин Гончаренко

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Соглашусь с консультациями изложенными выше.

  От себя добавлю, что выбор организационно-правовой формы (ООО или ФЛП) зависит от ваших дальнейших планов. Если вы уже готовы к регистрации своего бизнеса то скорее всего вы нацелены на дальнейшее развитие, поэтому на вашем месте я бы зарегистрировался как ФЛП на упрощенной системе, да в таком случае вам необходимо каждый месяц оплачивать налоги не зависимо от прибыли, но есть и плюсы, а именно:

  1. минимальная налоговая нагрузка;

  2. упрощенная система отчетности;

  3. не нужно содержать бухгалтера;

  4. экономия на уставных документах, при открытии вам необходимо подать только заявку и оплатить госпошлину;

  5. проще проходить проверку контролирующими органами и прочее;

  6. по вам как по ФЛП ежемесячно идут отчисления в пенсионный фонд и начисляется пенсионный стаж.

  Если остались вопросы или нужна будет помощь пишите мне на электронную почту.

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Вітаю! Детально опишу Вам основні критерії цих діяльностей. 

  ФОП – це фізична особа, людина, яка працює як підприємець.

  ТОВ – це юридична особа, тобто організація, заснована одним або декількома особами, статутний капітал якої розділений на частки, розмір яких встановлюється статутом.

  Учасники

  Учасником ФОП є одна особа – він же директор, і, частіше за все, – бухгалтер та основний виконавець. Це не означає, що бідний директор має на своєму горбі тягнути бухгалтерію та інші види роботи підприємства. Він має право наймати спеціалістів. Проте й відповідальність за свої та за дії цих спеціалістів буде зобов’язаний нести він усім своїм майном. 

  ТОВ може включати в себе до 100 учасників, які ділять між собою статутний капітал.

  Відповідальність

  Один з небагатьох мінусів ФОП – це  відповідальність. Особа-підприємець має нести відповідальність за свої дії, за дії своїх підлеглих ВЛАСНИМ майном. Тобто завжди є ризик відкрити бізнес, щоб заробити більше грошей. А в результаті загубити те, що мав. Проте такі ситуації з ФОПами трапляються не так уже й часто.   

  Учасники ТОВ відповідають за недоліки в роботі свого підприємства лише у межах своїх вкладів. Розмір таких вкладів (часток) встановлюється установчими документами. 

  Реєстрація

  Для того, щоб зареєструвати ФОП, вам не потрібно багато чого робити. Не треба обирати назву (вона завжди збігається з Вашим прізвищем), вам не потрібна печатка та статутний капітал.

  Для реєстрації необхідно подати до органів реєстраційної служби:

  – заповнену реєстраційну картку;

  – копію ідентифікаційного коду;

  – квитанцію про сплату реєстраційного збору.

  Зареєструвати ФОП можна і самостійно. До того ж останнім часом у ФОП з’явилася можливість реєстрації в онлайн-режимі на сайті Мін’юсту. Правда, це тільки реєстрація в держ. реєстрі. Щоб стати на облік у податковій, все одно доведеться йти до держорганів із заявою.

  Для реєстрації ТОВ потрібно визначитися з унікальною назвою, розробити печатку, скласти статут, обов’язково обрати юридичну адресу.А вже після цього в місцеву державну реєстраційну службу подаються наступні документи:

  – Два екземпляри статутів ТОВ з підписами;

  – Протокол установчих зборів ТОВ з підписами засновників;

  – Заповнена реєстраційна картка;

  – Копія квитанції про сплату реєстраційного збору ;

  – Нотаріально посвідчена довіреність (якщо реєстрацію здійснює представник);

  – Заява щодо обрання спрощеної системи;

  – Копія паспорту та коду.

  Бухгалтерія

  Для ФОП немає нічого складного у бухгалтерії. Звіти ФОП здає або раз на квартал (3-4 групи), або раз на рік (1-2 групи). Також необхідно занести звіт по ЄСВ, також в податкову, раз на рік. На цьому ведення бухгалтерії для ФОП  закінчується.      

  Будучи директором ТОВ, вам доведеться відвідувати податкового інспектора раз на місяць, і це незалежно від того, є у вас грошові надходження чи ні. Звичайно ж вести юридичну особу одному не вийде, потрібно наймати професійного бухгалтера.

  Статутний капітал

  Реєстрація ФОП не потребує якогось мінімального капіталу. Єдиною оплатою при реєстрації стане збір у розмірі двох неоподаткованих мінімумів.   

  Розмір статутного капіталу ТОВ регламентується установчими документами  та вноситься кожним учасником окремо в грошовому або майновому еквіваленті. Крім того, частка учасника ТОВ може складати навіть 1 грн., хоча спеціалісти радять ставити суми часток більш реального розміру, щоб у разі ліквідації до Вас не виникло зайвих запитань. Статутний капітал підлягає сплаті учасниками до закінчення першого року з дня державної реєстрації ТОВ.

  Висновок: переваги та недоліки

  Переваги ФОП:

  1) Проста процедура реєстрації, що дає можливість самостійно провести всі реєстраційні операції;

  2) Ідеальний варіант для того, хто не має великого статутного капіталу;

  3) Проста бухгалтерія, для якої не обов’язково мати цілого навченого фахівця.

  Недоліки ФОП:

  1) ФОП не дає великого простору для розвитку. Тому, якщо ви бажаєте розвивати свій бізнес, рано чи пізно вам доведеться змінювати форму підприємства;

  2) Невеликий вибір назв для підприємства – один варіант – Ваше прізвище;

  3) Відповідальність всім своїм майном;

  4) Податок на “повітря”, який необхідно сплачувати навіть у разі якщо ваше підприємство не веде жодної діяльності.

  Переваги ТОВ:

  1) Відповідальність, обмежена сумою владу учасників;

  2) Потенціал для майбутнього росту.

  Недоліки ТОВ:

  1) Складна бухгалтерія (порівняно з ФОП);

  2) Ускладнена процедура реєстрації;

  3) Досить високі вимоги до статутного капіталу;

  4) Податок на “повітря”, який необхідно сплачувати навіть у разі якщо ваше підприємство не веде жодної діяльності.

  Таким чином, приймаючи до уваги особливості саме Вашої діяльності, яку Ви плануєте проводити, краще зареєструвати для початку ФОП.

  Успіхів Вам!

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Добрий ранок! 

  Погоджуюсь з консультаціями колег.

  Для початку відкриття власної справи, я рекомендував би відкривати ФОП. Порядок відкриття, умови, недоліки та переваги Вам описала Ірина Філатова. Відкриття ФОП, не позбавляє Вас права мати найманих працівників. 

  Після відкриття ФОП або ТОВ відповідно до ст. 13 Закону України " Про бджільництво" (надалі - ЗУ) Ви маєте отримати ветеринарно-санітарний паспорт та здійснити реєстрацію пасіки. Реєстрація відбувається за Вашим місцем проживання в органах місцевого самоврядування, у відділі або управлінні, що здійснює державну аграрну політику.

  Продукція має пройти ветеринарно-санітарну експертизу.

  Сподіваюсь, що Вам допоміг!

  Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

  P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Добрый день!

  Однозначно, если Вы хотите работать официально, чтоб Вам шел пенсионный стаж и все было легально, Вам подходит ФОП.

  ТОВ даже рассматривать «небольшого дохода» не имеет смысла. Во-первых, вывод чистой прибыли не так уж прост, Вы можете выплачивать себе ЗП и дивиденды, все остальное остается на балансе ТОВ. Во-вторых, отчетность достаточно замороченная.

  Я бы Вам рекомендовала ФОП 3 группы. Во-первых, у Вас может быть неограниченное количество сотрудников, достаточно большой доход. Если Вы будите плательщиком НДС, тогда налог составляет 3% от прибыли, а если не будете – тогда 5%. Плюс ежемесячно с себя (и каждого сотрудника) Вы платите ЕСВ. На данный момент фиксированная ставка ЕСВ 918,06 гривен.

  Что даёт Вам именно третья группа? Основное – это то, что Вы сможете заключать договора с юридическими лицами (магазинами и так далее на поставку меда). Это и есть самое большое преимущество. Другие группы не позволяют Вам работать с юридическими лицами.

  Порядок регистрации так же весьма прост. Приходите к государственному регистратору или нотариусу, который имеет ключ доступа к базе, подаете заявление на регистрации, заполняете выданный Вам бланк, вносите КВЭД, указываете систему налогообложения. Получаете выписку о регистрации, едите в налоговую, там покупаете книгу учета доходов и расходов, регистрируете ее в налоговой, регистрируетесь на выбранной Вам системе налогообложения и все, начинаете работать.

  Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь.

  С Уважением, Ирина! 

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Погоджуюсь с колегами, в вашій ситуації краще відкрити ФОП.

  Для ФОПа простіша система оподаткування, менші вимоги при реєстрації, ФОПа не можливо перереєструвати на іншу особу (як ТОВ, тому рейдерство неможливе).

  Ответ оплачен: 10 грн.

  Доброго дня! Враховуючи Ваш від діяльності, то краще  зареєструватися ФОП.

  Вам знадобиться зовсім небагато часу і нескладний пакет документів. До того ж останнім часом у ФОП з'явилася можливість реєстрації в онлайн-режимі на сайті Мін'юсту. Правда, це тільки реєстрація в держреєстрі. Щоб стати на облік у податковій, все одно доведеться йти в держоргани з заявою.

  ФОП можна відкрити в поодинці. Для цього не потрібен статутний капітал, розрахунковий рахунок, печатка.

  А от відкриття ТОВ вже вимагає набагато більших зусиль і документів. Наприклад, необхідно розробити статут, сформувати статутний капітал (він може бути сформований як грошима, так і майном). Капітал ділиться на частки, які належать учасникам ТОВ і зафіксовані в статуті. До речі, учасники можуть продавати або дарувати свої частки іншим суб'єктам. ФОП не може «передавати» свій статус ФОП іншим особам. Потім загальні збори засновників вибирає директора, який буде керувати компанією. Це може бути і хтось із засновників. Далі всі ці дії потрібно зареєструвати в держорганах.

  До речі, в подальшому, щоб вийти зі складу засновників, потрібно отримати згоду інших учасників. Тоді як ФОП може самостійно вирішувати, що йому робити з бізнесом: призупинити або закрити.

  Похожие вопросы

  Реклама
  Мой ответ