Украина
category

Догана

Вопрос № 2537
Догана
2 консультации
Бесплатно

Мені директор написала догану за те, що не було на роботі три дні. Пояснювальну записку не вимагала. Хоча я попередила директора повідомленням по вайбер хоча і в 14.30 першого дня моєї відсутності, а на роботу мені потрібно було о14.00. Відсутність на роботі була причиною морально-психологічного стресу. Чи може бути повідомлення у вайбер зараховані як попередження. Чи може бути оскаржена догана?

Консультации Советников

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

ст.149 КЗпП :  передбачено, що до застосування дисциплінарного стягнення власник ( Керівник) повинен зажадати від працівника письмові пояснення. Якщо працівник відмовився від цього, власник повинен скласти акт про відмову віддачі пояснень і провести дисциплінарне розслідування порушення трудової дисципліни.

Даючи письмові пояснення, працівник має відповісти на наступні питання:

— чи був насправді факт порушення трудової дисципліни;

— в якій формі вини проявилось порушення трудової дисципліни;

— причини, що спонукали працівника вчинити дисциплінарний проступок, обставини, за яких його вчинено.

Відмова працівника дати письмові пояснення не перешкоджає накладенню на працівника відповідного стягнення.

3. Власник підприємства за кожний проступок може застосувати лише одне дисциплінарне стягнення, зазначене в ст. 147 КЗпП України. Власник не вправі, наприклад, оголосити догану, а потім ще й звільнити працівника.

Разом з тим, якщо власник підприємства, оголосивши догану, скасував цей наказ і видав новий, за яким звільнив працівника, то така заміна стягнень буде відповідати закону, якщо звільнення проведено з дотриманням установленого порядку. Повідомлення з використанням мессенджерів не мають юридичних наслідків, адже догана може бути винесена за розпорядженням чи наказом керівника (письмовим) за результатами наданих (письмових) пояснень, або відмову з боку працівника їх надати. Догана має бути належним чином оформлена наказом керівника встановленої форми, та доведена до відома працівника. Якщо процедура не була дотримана керівником догану може бути оскаржено на підставі вищевказаної інформації.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Добрий ранок!

Відповідно до ст. 147 Кодексу Законів про працю України (надалі - КЗпП України) передбачено, що догана є одним із видів стягнення за порушенння трудової дисципліни. 

Відповідно до ст. 151 КЗпП України передбачено, що якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. 

Відповідно до ст. 150 КЗпП України передбачено, що дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому чинним законодавством.  

Підкажіть будь ласка, що Ви розумієте під морально-психологічним стресом? 

Відповідно до чинного законодавства такої причини не передбачено. 

Яка саме причина сприяла появі морально-психологічного стресу?

Підкажіть будь ласка, чи телефонували Ви керівництву щодо відсутності на роботі чи лише виключно через вайбер?

Вайбер відповідно до чинного законодавства про працю не є належним повідомленням про відсутність на роботі. Але все залежить від Правил внутрішнього трудового розпорядку, і включають меседжери до способів зв'язку із керівництвом, але їх дуже мало, принаймні я ще таких не зустрічав.

Було б не зайвим перегянути повідомлення у Вайбері, що надсилалися керівництву.

Відповіді на вищепоставлені запитання необхідні для оцінки Вашої ситуації.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Запитання, відповіді на запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ