Украина
category

Тема приватизації земельної ділянки і наявного об"єкта на ній

Вопрос № 2543
Тема приватизації земельної ділянки і наявного об"єкта на ній
9 консультаций
120 грн.

Доброго вечора! У нас дуже цікава ситуація склалася...мій батько побудував на земельній ділянці 0.14 сотих(ділянка вигляду пагорба,він уже самостійно робив ландшафт під забудову) побудував сауну,будівля 1.5 поверх. Все це зробилося по згоді сусідки,тому що цей пагорб належить її. Зараз також по її згоді ми це все хочемо приватизувати,тому що ділянка є,будівля є...а документів ні одного нема. Як це зробити? і яка приблизна буде ціна?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 12 грн.

Все це зробилося по згоді сусідки,тому що цей пагорб належить її. - есть документ который указывает что эта земля принадлежит соседке ( акт на землю) ? возможно да, но документ потерян? или вы считаете что просто "принадлежит" соседке? или есть решение сессии на выделение ей этого участка? какое прежназначение этой земли по документам?

если участок юридически принадлежит соседке и он под строительство - то она может его разделить , а потом или продать, или подарить  вам - а здание вы уже сами узакониваете или она делает документы на здание, а потом вам или дарит или продает

но многое зависит от ответов на вопросы , но возможно возникнут еще вопросы - для детальной консультации - звоните

тел.067-392-07-61 (viber), 050-208-41-00, kostromina.uryslygi@ukr.net, сайт - http://advokat-citykiev.com.ua/,

Ответ оплачен: 12 грн.

Здоров'я! Погоджуся з колегами, треба перш за все, знати цільове призначення цієї ділянки! І наскільки я Вас зрозумів, то Вам, краще за все, буде звернутися (разом з сусідкою) до нотаріуса. Там вам нададуть допомогу, і (після уточнення декількох питань) направлять куди Вам перш за все, треба звернутися, а відповідні запити зробить нотаріус самостійно!

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго вечора. Вам перш за все потрібно знати цільове призначення земельної ділянки та чи оформлене у сусідки право власності на землю чи земля знаходиться в оренді. Можливо це земельна ділянка для особистого селянського господарства. Тоді потрібно переоформляти документи. Для будівництва сауни земля має мати такі види цільового призначення - 03.13 (Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування)

або 03.15 (Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови)

Будівля також має відповідати будівельним нормам протипожежним, санітарним нормам.

Діяльності споруди такого типу супроводжує використання великої кількості води. А це надмірна вологість і розповсюдження вогкості. Якщо по той бік паркану також близько знаходиться житловий будинок, господарський блок або інша споруда, то це може привести до виникнення цвілі і процесів гниття.

На заміських ділянках, як правило, не буває центральної каналізаційної системи. І стоки з парної і мийної, швидше за все, будуть йти просто в землю. Це може погано відбитися на якості грунту. Якщо зі своєю землею ви вправі вступати на свій розсуд, то чужу псувати не слід. • Сауна - це пожежонебезпечний об'єкт. Наявність поруч горючих матеріалів збільшує небезпеку загоряння. Тому треба подбати про достатнє порожньому просторі навколо будівлі і вільному проїзді для пожежної машини.

лазня або сауна повинні розташовуватися таким чином: • Необхідно відступити більше п'яти метрів від вулиці або проїзний частини. • Від сусідської кордону слід дотримати відстань не менше одного метра. • Між лазнею і житловим будовою, не важливо, чи сусідським або вашим власним, повинно пролягати територія у вісім метрів.

Вам потрібно зареєструватися підприємцем та отримати дозволи від ДАБІ , санэпидемстанция і пожарна служба.

Зареєстрований підприємець із наданням послуг бані чи сауни (КВЕД 96.04 діяльність із забезпечення фізичного комфорту, який включає: діяльність турецьких лазень, саун і парових бань, соляріїв, тощо) може обрати дві системи оподаткування, а саме зареєструватися платником податків на загальній системі оподаткування відповідно до ст.177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), або платником єдиного податку відповідно до ст.295 ПКУ

Ответ оплачен: 12 грн.

Вітаю! По - перше - необхідно точно знати кому належить земельна ділянка. У сусідки є правовстановлюючи документи на землю? Яка була згода сусідки - просто усна? Сусідка не може давати згоду на приватизацію земельної ділянки, це не передбачено законодавством. Якщо земля дійсно належить сусідці, то вона може вам у законний спосіб надати цю ділянку, а саме - подарувати чи продати.  

По - друге - якщо сусідка "володіє" ділянкою без документів, вам необхідно дізнатися в органі місцевого самоврядування про цільове призначення землі, а потім вже врегулювати усі наступні питання.

Ответ оплачен: 12 грн.

Вітаю.

Звертаю вашу увагу на наступне (ст.  376 ЦК України).

3. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

4. Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

5. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

6. Особа, яка здійснила самочинне будівництво, має право на відшкодування витрат на будівництво, якщо право власності на нерухоме майно визнано за власником (користувачем) земельної ділянки, на якій воно розміщене.

     

На словах власниця земельної ділянки може багато чого говорити. Для того щоб стати власником нерухомості потрібно володіти земельною ділянкою. Раніше судова практика було поблажливою до таких категорій справ і навіть були рішення коли у особи не було права власності на землю, а за нею визнавали право власності на нерухоме майно. Зараз ситуація кардинально інша. Поки ви не є власником землі ви не можете бути власником нерухомого майна.

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрый день!

Так как это является самозастроем, узаконить постройку и приватизировать землю Вы можете только после соответствующего решения суда.

Что касается сумм, то тут они могут быть весьма разными. Если Вы будете заказывать «узаконивание под ключ» - это одна цена, если будете просто заказывать иск и юридические консультации – это совсем другая цена. Если все делать самостоятельно без чей либо помощи – тогда это только официальные платежи.

Процедура нелегкая, длительная. Сначала нужно в судебном порядке узаконить постройку. Потом приватизировать землю. Что б ее приватизировать, сначала соседка должна ее Вам подарить или продать, так как Вы сказали, что она находится в ее собственности.

Так как постройка на ее земле, тогда она же и должна все через суд узаконивать. Ваш вопрос не такой уж и простой в плане быстрого и легкого решения. Нужно знать намного больше деталей, чтоб предоставить Вам полноценную и развернутую консультацию. Цена ее, соответственно, тоже дороже.

Обращайтесь при необходимости.

С Уважением, Ирина! 

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу повідомити наступне, як людина,котра має відношення до представницьких органів місцевого самоврядування( За прикладом вирішення земельних питань у Сумській міській раді):

1. Перш за все визначившись з цільовим призначенням зем.ділянки, надаєте до органу місцевого самоврядування уповноваженого вирішувати земельні питання перелік документів( клопотання про надання земельної ділянки- у власність , оренду, чи постійне користування) зазначаєте в ньому наступну інформацію: цільове призначення ділянки , розмір в гектарах , адресу місця розташування до числа земель якої територіальної громади вона зарахована , вся ця інформація про порядок надання зем. ділянок зазначена у Земельному Кодексі України з ст.121 вказані порядок та підстави. До клопотання додаєте копію паспорта , або іншого документа , що засвідчує громадянство України, графічний матеріал на зем. ділянку на якому зазначають Ваше ПІБ повністю ( його можна взяти викопіюванням з кадастрової карти України). Вказані документи надаєте до органу МС уповноваженого займатись зем. питаннями(зазвичай це структурний підрозділ міської ради) - документи можна подавати через ЦНАП( Центр надання адмін. послуг у Вашому місті чи районі) вони самостійно направлять документи до уповноваженого органу МС.).

2. Після того, як Ваші документи погодять у органі МС їх відправлять на погодження постійної комісії міської ради з земельних питань, як тільки вони надійдуть на комісію зазначену , Ви власноруч пишите заяву на ім я голови вказаної комісії (вказуєте ту інформацію , що була в клопотанні з проханням рекомендувати Вашій міській раді відповідній надати Вам дозвіл на розробку проекту землеустрою.(Ця процедура займає тривалий час, тому за цей період Ви знаходите оргагізацію в якій Вам готові розробити такий проект(на платній основі), звертаєтесь до них з заявою на такі послуги вони(геодезист) виконує Вам всі роботи( робить зйомку на місцевості, проект , направляє документи на перевірку) процедура теж тривала та потрібне рішення міської ради з печаткой прийняте на сесії про надання згоди на розробку проекту землеустрою, тільки в такому випадку можна звертатись за сами проектом.

3. Після того , як у Вас в руках буде проект землеустрою ділянки , Ви знову пишите заяву на вказану постійну комісію , додаєте проект землеустрою з проханням рекомендувати міській раді надати зем. длянку у Власність, оренду , чи постійне користування ( графічний матеріал є важливим на всіх стадіях).

4 В результаті Ви отримаєте рішення міської ради про надання у власність , оренду чи ін. формі земельну ділянку , зможете розпочати бізнес чи інше.

Можу надати контакти землевпорядника для консультації , але вона платна навіть на  консультування - 100 грн.

Зразки документів теж в наявності.

Діючий помічник - консультант депутата Сумської міської ради інформ. за посиланням https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/miska-rada/deputati/778-kramchenkov-andrij-borisovich.html

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультаціями колег.

Звертаю Вашу увагу на консультацію Ірини Філатової та Єлизавети Тарабаки та поставлені запитання.

Перш за все необхідно дізнатися хто власник земельної ділянки по документах. Ваша сусідка чи орган місцевого самоврядування. Якщо орган місцевого самоврядування, тоді можуть виникнути наслідки описані колегою Єлизаветою Тарабака, а саме пункт 4 або 5 ст. 376 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України).

Потім необхідно дізнатися цільове призначення земельної ділянки. Цю інформацію можете дізнатися у відділі держгеокадастру у Вашому районі, або в мережі Інтернет на Публічній кадастровій карті України (при умові наявності у Вас кадастрового номеру земельної ділянки). Інформація щодо власника та цільового призначення є платною та потребує додаткової реєстрації. 

Уже на піставі отриманої інформації можна говорити про наступні дії щодо приватизації.

У мене виникло декілька запитань: 1) Підкажіть будь ласка, де знаходиться пагорб, який був змінений Вашим батьком у Вашому населеному пункті чи за його межами?

2) Підкажіть будь ласка, за межами цієї земельної ділянки пагорб продовжується чи він лише в межах 0,14 сотих?

3) Підкажіть будь ласка, Ваш батько побудував баню для власного використання чи для ведення підприємницької діяльності (здавати в оренду, послуги бані)?

4) Підкажіть будь ласка баня висотою 1,5 поверхи чи поверх висотою 1,5 метри?

Питання поставлені вище та задані колегами необхідні для аналізу Вашої ситуації.

Дякую за відповіді на вище поставлені запитання та запитання колег.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо у Вас виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S.Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Ответ оплачен: 12 грн.

Вітаю Вас. Для того, що надати вам вичерпну відповідь необхідно перш за все з’ясувати:

1. Хто власник земельної ділянки.

2.Цільове призначення земельної ділянки. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ