Украина
category

Приватизація

Вопрос № 2552
Приватизація
6 консультаций
75 грн.

Доброго дня! якщо у кімнаті в гуртожитку один з прописаних має іншу нерухомість...то у приватизації буде відмовлено всім чи просто оформлять свідоцтво на тих, що не мають власного житла?

на кого не поширюється вимога про проживання 5 років: ті, хто в ордері вписані як члени сім'ї того, кому видано ордер, чи той кого нема в ордері, а були прописані як члени сім'ї потім?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 12 грн.

в приватизации участвует тот кто прописан на момент приватизации, ,

приватизация бывает платная и бесплатная,

 приватизировать можно и несколько раз в пределах норм бесплатной приватизации , 

чтоб кого то исключить - этого человека нужно или снять с регистрации через суд или он снимается с регистрации самостоятельно

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня! Спочатку слід розібратися - хто є наймачем кімнати у гуртожитку - той, хто має у власності житло чи він є членом сім’ї наймача? 

Якщо громадянин, який має житло, і є наймачем, тоді звісно, він не має права на приватизацію, а також не має права користуватися кімнатою у гуртожитку. Як тільки органу місцевого самоврядування стане відомий факт наявності житла, він втратить право на проживання та користування кімнатою у гуртожитку, а також на реєстрацію місця проживання в цій кімнаті. В цьому випадку повинен визначитися іншій наймач житла за згодою усіх членів сім’ї та переоформити особовий рахунок на нового наймача. 

Якщо громадянин, який має житло, не квартиронаймач, а член сім’ї наймача, тоді він просто не бере участь в приватизації. 

"На кого не поширюється вимога про проживання 5 років"- ця вимога поширюється на громадян, які на законних підставах тривалий час (не менше п’яти років) зареєстровані та фактично проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, а також не мають іншого власного житла. Не поширюється на дітей. 

За неповнолітніх членів сім’ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Стаття про приватизацію https://brightadvise.com/blogs/51

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

Приватизація державного житлового фонду - це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках (далі - житла), призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) на користь громадян України.

Для приватизації житла необхідно звертатись до відділів приватизації державного житлового фонду Районних державних адміністрацій (РДА) чи обласних та місцевих органів МС та до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

Приватизація житла здійснюється відповідно до ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду".

1. Документи.

Документи, необхідні для приватизації житла (можуть відрізнятись у кожній окремій РДА, ОДА міста):

 • оформлена заява на приватизацію житла; (Якщо є діти віком від 14 до 18 років, додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків);
 • довідка про склад сім’ї;
 • копія технічного паспорта на квартиру;(Кімнату)
 • копія паспорта кожного члена сім’ї (1,2, сторінка та  приписка) та копія свідоцтва про народження неповнолітніх дітей;(за наявності)
 • довідка з попередніх місць проживання, після 1992 року, щодо невикористання права на приватизацію житла;
 • копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;
2. Способи приватизації.

Приватизація здійснюється шляхом:

 • безоплатної передачі громадянам житла з розрахунку норми 21 м2 загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 м2 на сім'ю;
 • продажу надлишків загальної площі житла громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.
3. Порядок розрахунків при приватизації житла.

БЕЗОПЛАТНО

Якщо загальна площа житла, що підлягає приватизації відповідає нормі (21 м2 загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 м2 на сім'ю).

ЖИТЛОВІ ЧЕКИ

Якщо загальна площа житла, що підлягає приватизації менше площі яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймачу та членам його сім'ї видаються житлові чеки, сума яких визначається виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра.

ДОПЛАТА

Якщо загальна площа житла, що підлягаєприватизації перевищує площу, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймач здійснює доплату цінними паперами, одержаними для приватизації державних підприємств чи землі, а у разі їх відсутності - грошима. Сума доплат визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра.

Житлові чеки - це приватизаційні папери, які одержуються всіма громадянами України і використовуються при приватизації державного житлового фонду. Вони можуть також використовуватись для приватизації частки майна державних підприємств, земельного фонду.

Право на приватизацію з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які постійно проживають в цих квартирах (будинках) або перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до введення в дію цього Закону.

Кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло один раз.

4. Безоплатна передача у власність житла.

Незалежно від розміру загальної площі безоплатно передаються у власність громадян займані ними квартири (будинки) чи кімнати:

 • однокімнатні квартири(кімнати);
 • одержані у разі знесення або відселення всіх сімей з будинків (частин будинків), які належали їм на праві власності, якщо колишні власники не одержали за ці будинки (частини будинків) грошової компенсації;
 • в яких мешкають громадяни, котрим встановлена ця пільга Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
 • в яких мешкають сім'ї загиблих при виконанні державних і громадських обов'язків та на виробництві;
 • в яких мешкають військовослужбовці, котрим встановлена пільга Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
 • в яких мешкають багатодітні сім'ї (сім'ї, що мають трьох і більше неповнолітніх дітей);
 • в яких мешкають громадяни, удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти, інваліди I і II груп, інваліди з дитинства, ветерани праці, що пропрацювали: не менше 25 років - жінки, 30 років - чоловіки, ветерани Збройних Сил та репресовані особи, реабілітовані згідно із Законом України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 12 грн.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегами. Від себе ж додам, ось будь-ласка, посилання на статтю https://zik.ua/news/2018/06/19/v_ukraini_vregulova... Вам буде не зайве ознайомитися з нею.

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий вечір!

Звертаю Вашу увагу на консультацію Констянтина Гончаренка, в якій описані норми Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" від 19.06.1992 року. 

Ваше запитання регулюється Житловим кодексом Української РСР, Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду", Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України (надалі - ЗУ) "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачено, що до об'єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції), кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів (далі - квартири (будинки), які використовуються громадянами на умовах найму. 

Відповідно до ч. 2 ст. 2 ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачено, що НЕ підлягають приватизації: квартири-музеї; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, що перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей); квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного (обов'язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Тому визначіть, чи не входить Ваш гуртожиток до перелічених в ч. 2 ст. 2 ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду". Якщо ні, тоді добре, але зверніть увагу ще на один нюанс, викладений нижче.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачено, що приватизація квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, включених до плану реконструкції поточного року, здійснюється після її проведення власником (володільцем) будинку (гуртожитку). Наймачі, які проживали у квартирах (будинках), житлових приміщеннях у гуртожитках до початку реконструкції, після проведення реконструкції мають пріоритетне право на приватизацію цих квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України (надалі - ЗУ) "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачено, що громадяни, які мають житло на праві власності, можуть використовувати одержані житлові чеки для придбання частки майна державних підприємств, земельного фонду. 

Таким же чином можуть використовувати житлові чеки громадяни, які отримали їх в порядку компенсації за приватизовану квартиру (будинок).

Відповідно до ч. 8 ст. 8 "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачено, що вартість послуг з оформлення документів на право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку оплачується громадянами за розцінками, що встановлюються місцевими органами виконавчої влади.

Відповідно до ст. 129 Житлового кодексу Української РСР передбачено, що на підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації, орган місцевого самоврядування видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу в гуртожитку.

Відповідно до ст. 130 Житлового кодексу Української РСР передбачено, що порядок користування жилою площею в гуртожитках визначається договором, що укладається перед вселенням на надану жилу площу в гуртожитку на підставі спеціального ордера відповідно до Примірного положення про користування жилою площею в гуртожитках, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Також можете переглянути статтю за посиланням: http://bit.ly/2TsLVfd .

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня! Погоджуюсь з консультацією Ірини Філатової. Консультація вичерпна та розгорнута. Від себе може надати посилання на законодавство, яке регулює вказане питання

ЖИТЛОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНСЬКОЇ РСР - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10

Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження Примірного положення про користування гуртожитками" - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/498-2018-%D0%B...

Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/500-17

Закон України "Про приватизацію державного і комунального майна" - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2269-19

Реклама
Мой ответ