Украина
category

Спір з сусідом

Вопрос № 256
Спір з сусідом
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня!Підкажіть,будь-ласка,чи має право сусід ,маючи з центральної вулиці заїзд і хвіртку до свого будинку,постійно користуватись додатковими ворітьми які він встановив рівно навпроти моєї центральної хвіртки (наша вулиця чомусь обернута на їхній зад.Там де в нього зад у нас перед ).Мене цікавить чи можна робити що хочеш чи є якісь правила:може він мав взяти в мене письмовий дозвіл що я не проти?Мій тел.0989559488.

Консультации Советников

Добрий день, Наталія! Законодавством України, передбачені основні принципи добросусідства!

Відповідно до ст. 13 ЦКУ при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині, не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні своїх прав особа повинна також додержуватися моральних засад суспільства.

Стаття 103 ЗК України. Зміст добросусідства

 Власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

В даному випадку, таке розміщення воріт може  порушувати правила ДБН 360-92**286. ДБН 360-92**. Містобудування. Планування і забудова міських і сільских поселень.  

Для фіксаціїї такого порушення, Вам необхідно звернутися зі скаркого до територіальної інспекції з контролю будівництва та архітектури, органу місцевого самоврядування. Інспектор повинен зафіксувати в своєму акті зазначені порушення. Після чого, необхідно звернутися до суду з позовною заявою  про зобов'язання сусіда знести ворота. В разі необхідності, я зможу Вам допомогти скласти скаргу та підготувати відповідний позов. З повагою, Яблокова Леся. e-meil: Lesiaukr86@gmail.com

Реклама
Мой ответ