Украина
category

Интернатура

Вопрос № 2579
Интернатура
10 консультаций
120 грн.

Здравствуйте! Я являюсь интерном первого года в декретном отпуске. Имею ля и право продлить декретный отпуск  более 3-х лет( как в других профессиях) по уходу за ребенком который часто болеет? Если да, на кокой срок и на каким основании? Спасибо!

Консультации Советников

Добрый день!

В оплачиваемом декретном отпуске Вы можете находиться до 3х лет. 

Продлить отпуск возможно только до 6ти лет за свой счёт по медицинским показаниям. Вам необходимо получить справку от врача, что ребёнок действительно нуждается в постоянном уходе. Более чем до 6ти лет отпуска не даётся. Разве что снова в декрет.

С Увадением, Ирина!

КЗоТ Украины:

Стаття 179. Відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною

У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Відпустки для догляду за дитиною, передбачені частинами третьою, четвертою та шостою цієї статті, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Здравствуйте. Конечно Вы можете продлить отпуск по уходу за ребенком как и все граждане Украины, у которых есть на это основания. Данное право гарантировано трудовым законодательством Украины.

Согласно ч. 6 ст. 179 Кодекса законов о труде Украины от 10.12.71 г. и п. 3 ст. 25 Закона "Об отпусках" от 15.11.96 г. №504 / 96-ВР, в случае, если ребенок нуждается в домашнем уходе, женщине в обязательном порядке предоставляется отпуск продолжительностью, определенной в медицинском заключении, но не более чем до достижения ребенком шестилетнего возраста.

Приказом Минздрава от 11.06.2012 № 430 утверждена форма первичной учетной документации №080-1 / 0 "Справка о необходимости ребенка (ребенка-инвалида) в домашнем уходе". Ее могут выдавать учреждения здравоохранения, при этом форма собственности и подчинения такого заведения не имеет значения. Это может быть как государственный, так и частный медучреждение. Для выдачи формы необходимо решение врачебно-консультативной комиссии (ВКК). Выдают такую справку, если ребенок часто болеет, имеет хронические заболевания или ей установлена инвалидность. Срок действия медицинского заключения устанавливается индивидуально. При этом учитываются заболевания , их ход , эффективность противорецидивных и реабилитационных мероприятий . Срок действия справки должен составлять не менее шести месяцев . Таким образом , для получения отпуска по уходу за ребенком до достижения 6 лет необходимо обратиться к работодателю с соответствующим заявлением и справкой о необходимости ребенка в домашнем уходе . Это является достаточным основанием для работодателя предоставить маме такой отпуск .

Кроме того, ч . 3 ст . 2 Закона " Об отпусках " гарантировано , что за работниками ,находящимися в отпусках ( в частности , и в отпуске по уходу за ребенком до 6 лет ) ,сохраняется место работы на период такого отпуска . Но этот период ( 3 дополнительных года) Не засчитывается в страховой стаж для назначения пенсии .

Добрый день, Екатерина!

Согласен с предыдущими консультациями коллег и хочу добавить, что особого статуса у женщин-интернов в вопросах социальной защиты нет.

После заключения трудового договора на молодых специалистов распространяются все виды социальной защиты, предусмотренные коллективным договором для работников предприятия, учреждения, организации.

Поскольку врачи-интерны находятся с учреждениями здравоохранения в трудовых отношениях (принимаются на работу на основании приказа руководителя учреждения), они имеют право на все виды отпусков, предусмотренные трудовым законодательством Украины (Конституцией Украины, Кодексом законов о труде Украины, Законом Украины «Об отпусках» от 15 ноября 1996 № 504/96-ВР), в том числе на отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.

Отметим, что после окончания высшего учебного заведения время нахождения женщины в отпуске по беременности, родам и по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста засчитывается в срок работы по назначению (в соответствии с п. 24 Порядка трудоустройства выпускников высших учебных заведений, подготовка которых осуществлялась по государственному заказу, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 22 августа 1996 года № 992).

Согласно статье 18 Закона «Об отпусках» по окончании отпуска по беременности и родам по желанию женщины ей предоставляется отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.

Предприятие (медицинское учреждение) за счет собственных средств может предоставлять женщинам частично оплачиваемый отпуск и отпуск без сохранения заработной платы по уходу за ребенком большей продолжительности. 

Соответственно, Вы можете обсудить и согласовать с руководителем Вашего медицинского учреждения частично оплачиваемый отпуск большей продолжительности после достижения Вашим ребенком 3-х летнего возраста. Основанием для продолжения отпуска будет медицинское заключение о том, что ребенок нуждается в домашнем уходе на четко определенный срок, но не более чем до достижения ребенком шестилетнего возраста!

Удачи Вам,

Якщо після спливу терміну соціальної відпустки, що надавалася до виповнення дитині трьох років, працівник звертається до роботодавця із питанням про продовження відпустки по догляду за дитиною, то останній мусить таку відпустку надати. Відповідно до українського законодавства декретна відпустка може бути продовжена до досягнення дитиною: 6 років (якщо їй необхідний індивідуальний режим та домашній догляд); 16 років (якщо дитя хворе на цукровий діабет І типу, тобто є залежним від інсуліну); 18 років (якщо дитина є інвалідом підгрупи А ) (п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Відпустка по догляду за дитиною до 6 років надається за наявності відповідного медичного висновку та заяви працівника, оформлюється наказом

Відмовити в наданні декретної відпустки по догляду за дитиною до виповнення 6 років не можна, оскільки таке право гарантоване Законом про відпустки.

Єдиною вимогою є заява працівника та медичний висновок. У наказі про надання відпустки має бути зазначений термін, на який надається відпустка і який, відповідно, визначений у медичному висновку. Оформлюючи відпустку до 6 років на підставі медичного висновку, слід керуватися ще й тим, що останній має відповідати встановленим вимогам. Форма такого меддокумента затверджена наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430 — це форма № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді» (далі — Довідка), а інформація, котра міститься в довідці, не підлягає розголошенню.

Форму № 080-1/о, відповідно до Інструкції до заповнення форми первинної облікової інформації, видають заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності та підпорядкування після того, як лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) надасть свій висновок. Зокрема, в п. 7 довідки зазначена дата (число, місяць, рік), з якої дитя потребує індивідуального догляду, а в п. 11 — дата, до якої довідка дійсна (число, місяць, рік). При цьому термін дії форми № 080-1/о є індивідуальним та залежить винятково від встановленого діагнозу, перебігу захворювання, заходів, що вживаються для запобігання рецидивам, та становить не менше ніж півроку. Обов’язково довідку мають підписати: лікар, що лікує дитину, заввідділенням, голова ЛКК. У кінці має стояти печатка і дата видачі документа. Зауважмо, якщо термін відпустки, зазначений у відповідному наказі, завершився, а дитина й надалі потребує домашнього догляду, то працівник може надати новий медичний висновок і знову продовжити відпустку для догляду.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

Жінка , яка народила дитину, має право оформити декретну відпустку допоки дитині не виповниться три роки.

Це передбачено нормами одразу двох законів: "Про відпустки" (стаття 18) та "Про загальнообов’язкове державне страхування" (стаття 22).

Зокрема, закон "Про відпустки" передбачає, що така відпустка надається "за бажанням жінки".

Крім того, вона може надаватися не лише матері, але й "може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів".

При цьому за бажанням жінки або осіб, зазначених вище, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Якщо виникають обставини котрі вимагають продовження декретної відпустки ( у Вашому випадку стан здоров'я дитини , то така відпустка може бути подовжена за висновком ЛКК до 6 -ти років) , надалі діють правила відпусток встановлені вищевказаним Законом та трудовим Кодексом!

Ваша професія ( проходження інтернатури) , жодним чином не впливає на термін відпустки!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Здоровья! Согласен с коллегами. Вы, как и все остальные люди, можете оформить доп.отпуск имея на это основания подтверждённые соответствующими документами!

Добрий вечір!

Підкажіть будь ласка, я правильно Вас розумію, Ви перший рік на інтернатурі, і отримали академічну відпустку у зв`язку із пологами. Ніде більше не працюєте і Ви хочете дізнатися чи можна продовжити академічну відпутку по догляду за дитиною?

Дякую за відповідь на вище поставлені запитання. Відповіді можете залишити у коментарі. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.  

имеете право до 6 лет. 

По уходу за частоболеющим ребенком . Отпуск безоплатный.

Доброго дня! Так, ви маєте на це право.

Продовжити відпустку можуть батьки, чиї діти потребують домашнього догляду: часто хворіють, перебувають на обліку у профільних лікарів, мають інвалідність. Алгоритм дій матері такої дитини має виглядати так:

1. Звернутися до медзакладу, де дитина перебуває на обліку, найчастіше це дитяча поліклініка за місцем проживання, де педіатр або профільний лікар дасть медичний висновок про частоту хвороб або інвалідність. Документ, крім лікаря, підписує завідувач відділенням.

2. Пройти лікарсько-консультативну комісію, яка має підтвердити рішення лікаря і надати медвисновок, вона ж встановлює термін його дії – не менше півроку. Після закінчення цього терміну документ оформлюється заново.

3. З медвисновком прийти до відділу кадрів і написати нову заяву. Таку процедуру можна повторювати кілька разів до досягнення дитиною 6-ти річного віку.

Оформити цю відпустку, так само як і відпустку до 3-х років, може будь-який родич.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ