Украина
category

Дороги у м.Львів

Вопрос № 2580
Дороги у м.Львів
9 консультаций
300 грн.

Доброго дня

Відразу питання а потім вже опис ситуації

Питання: як я, як проста фізична особа і громадянин України, можу вплинути/проконтролювати/покарати Львівську Міську Раду (далі ЛМР) за жахливий стан доріг у місті і неякісний ямковий ремонт?

Опис ситуації: проживаю у м. Львів. Зійшов сніг а з ним і асфальт. Настільки поганої ситуації з дорожнім покриттям я не пам'ятаю на своїй пам'яті. Взагалі ситуація, на жаль, стандартна для України але я б не задавав цього питання тут якби не наступні фактори:

1) Проведена децентралізація. Тобто дороги в м. Львів на відповідальності ЛМР

2) Той ямковий ремонт, який зараз подекуди виконується - ремонтом назвати неможливо. Ями просто засипають якоюсь сумішшю і через декілька днів сліду ремонту і не було

3) Львів - далеко не найбідніше місто в Україні. Кошти на ремонт доріг мають бути. Більше того - по соціальним мережам дізнався що ситуація в інших обласних центрах не така катастрофічна як у Львові

4) Навіть ті дороги що ремонтували буквально в 2016-2017 роках - розбиті так само

5) Як тільки виїжджаю за місто (тобто туди де закінчується відповідальність ЛМР) - то з дорогами все нормально

Особисто я все це розцінюю як саботаж ЛМР відносно ремонту доріг. І от питання: як я, я звичайний громадянин, можу вплинути на цю ситуацію?

1) Писати листи зі скаргами? Куди і на кого адресувати ті листи? На кого скаржитись?

2) Створити петицію на сайті президента?

4) Мітинги під ЛМР?

3) Перекривати дороги / блокувати ЛМР / тощо?

Я розумію що мер "коймфортнішого міста України"© зараз зайнятий передвиборчою кампанією і йому не до того але я плачу податки у повному обсязі і хочу щоб дороги були в належному стані

Консультации Советников

Доброго дня!

Також проживаю у Львові та повністю згідна з тим, що дороги у нас залишають бажати найкраще.

Можемо подякувати нашому Меру.

У нас є багато груп активістів, які намагаються боротися з цією проблемою, але нажаль, все марно.

Можу Вам порадити, якщо Ваш автомобіль буде пошкоджений внаслідок поганих доріг, подавати до суду та вимагати компенсувати шкоду матеріальну та моральну. А якщо Ви заробляєте завдяки автомобілю, то ще і вимагати не отриманий прибуток.

Також  раджу звертати увагу журналістів як можна більше на цю проблему.

Напишіть скаргу за наступним посиланням:

http://www.reaction.org.ua/

З Повагою, Ірина! 

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про автомобільні дороги"

Органи місцевого самоврядування, що управляють

функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших

населених пунктів, відповідають за:

1) стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів

відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху

транспортних засобів і пішоходів;

2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції,

ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених

пунктів;

3) розміщення технічних засобів організації дорожнього руху,

об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв;

4) відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та

інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у

порядку, визначеному законом.

Однак, цим Законом також передбачається Порядок фінансування ремонту доріг загального користування, дорог міст та населених пунктів та доріг на приватних територіях.

У першу чергу кошти спрямовуються на розбудову національної

мережі міжнародних автомобільних доріг, збереження та розвиток

автомобільних доріг, що забезпечують транспортний зв'язок

сільських населених пунктів, забезпечення безпеки руху та

екологічного стану доріг, ремонт та реконструкцію мостів та

шляхопроводів, ремонт проїзної частини вулиць і доріг міст та

інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами

загального користування державного значення та входять до Єдиної

транспортної системи України, а також на будівництво доріг на

обходах міст та інших населених пунктів.

Розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та

утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів

здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у

віданні яких вони знаходяться, з метою збереження та розвитку

вулично-дорожньої мережі відповідно до пріоритетів, визначених

державними програмами та перспективними планами розвитку

транспортної системи міст та інших населених пунктів, з

урахуванням фактичного стану вулично-дорожньої мережі.

У першу чергу кошти спрямовуються на реконструкцію та ремонт

вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з

автомобільними дорогами загального користування державного

значення та входять до Єдиної транспортної системи України,

забезпечення безпеки руху та екологічного стану вулиць і доріг

міст та інших населених пунктів, ремонт і реконструкцію мостів та

шляхопроводів.

Тому єдиним, але нажаль неефективним засобом є офіційне звернення зі скаргою до відповідних посадових осіб органів місцевого самоврядування та залучення ЗМІ.

Ответ оплачен: 200 грн.

Доброго дня, Романе

На сьогодні в Україні діє єдиний стандарт (ДСТУ 3587-97) "Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди; Вимоги до експлуатаційного стану". Саме цей стандарт передбачає, що покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, які ускладнюють рух транспортних засобів. Також стандартом встановлено гранично допустимі пошкодження і терміни їх ліквідації (зокрема, на основних автомагістралях максимально допустима межа площі ям ­— 0,3 м2 на 100 000 м2 покриття, а термін усунення недоліків становить не більше 1 доби).

Пропоную до Вашої уваги Алгоритм Ваших дій для «впливу/контролю/покарання» ЛМР:

І. Ознайомитись із законами України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації», особливо приділивши увагу поняттям «скарга», «заява», «звернення», «пропозиція» (ст. № 3 Закону «Про звернення громадян»), щоб чітко орієнтуватись що і кому надсилати.

ІІ. Звернутись до органу місцевого самоврядування - ЛМР. Відповідно до чинного законодавства України, за всі збитки, завдані власникам транспорту від неналежного стану доріг, несе відповідальність місцева влада – у Вашому випадку ЛМР. Тобто неналежний стан доріг із вибоїнами чи ямами є підставою для звернення до органів місцевого управління чи поданням позову до суду. Безпосередньо, у Львові на роботу міських служб можна поскаржитися, вказавши ім’я, прізвище, контактні дані й описавши проблему із дорогами. Попередньо реєструватися чи оформлювати особистий кабінет не треба. Тоді як на порталі гарячої лінії міста реєстрація обов’язкова. Після чого користувач дістає доступ до інформації про ремонтні роботи по всьому місту й може легко залишити скаргу на роботу комунальних служб, львівських лікарень, шкіл і багато іншого. Інтерфейс цього ресурсу досить простий.

ІІІ. Звернутись до органів державної влади. Якщо місцева влада не реагує на звернення, писати варто вище, зокрема в Урядовий контактний центр за посиланням (http://old.ukc.gov.ua/login/). Там теж треба попередньо реєструватися. Але потім жодних труднощів виникнути не має. Форма для звернення досить проста. Потрібні лише контактні дані й згода на обробку персональних даних. Залишити скаргу можна навіть через скайп. Одночасно слід звертатись на портали офіційних органів влади. Якщо ніхто не реагує на Ваші звернення Ви маєте право звернутись до суду, адже неналежний стан доріг із вибоїнами чи ямами є підставою для подання позову до суду.

IV. Паралельно раджу звертатися до громадських організацій, які пропонують послуги з консультації та оформлення звернень, зокрема:

А) «УкрЯма» - це портал, де можна залишити скаргу з фото конкретної вибоїни на дорозі (https://ukryama.com/). На сайті автоматично згенерується текст звернення до ДАІ. Якщо ж протягом місяця винних не встановили й дорогу не відремонтували, засновники «УкрЯми» пропонують подати повторне звернення до прокуратури. За статистикою сайту, майже 1000 проблем на українських дорогах таким чином виправили, понад 2000 заяв нині розглядають у Нацполіції.

Б) «Каратель» - це мобільний додаток, що являє собою юридичну підтримку скарг (https://karatel.foundation101.org/). Механізм досить простий. Бачите проблему — фотографуєте й одразу ж пишете в додатку, вказуючи, хто, на вашу думку, має відповідати за її вирішення. І скарга надходить юристам громадської організації «Фундація. 101». І вони вже відправляють офіційний запит на отримання інформації, посилаючись на закони, згадані вище. При цьому, вкрай важливо описувати заявку на місці, де сталася проблема. Наприклад, якщо ви вимагаєте відремонтувати дорогу на конкретній вулиці, то треба зробити фото й написати звернення в мобільному додатку.

Можна привертати увагу ЗМІ, але вони, на жаль останнім часом не так зацікавлені проблемами доріг, хіба що їх це зацікавить перед Виборчою компанією Вашого мера (якщо Ви знайдете ЗМІ, що імпонує його оппонентам)

Удачі Вам у Вашій боротьбі!

З повагою, консультант-автовласник)

14.02.19 12:57
Roman

Дякую. Буду "стукати" по вищезгаданим інстанціям.

Просто щоб себе заспокоїти... Скажіть, у вас теж така ситуація чи це я "придираюсь" до ЛМР? https://photos.app.goo.gl/CUjGZnxMH2Mz6ArAA

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу повідомити наступне, як людина,котра має відношення до представницьких органів місцевого самоврядування( За прикладом вирішення таких питань у Сумській міській раді):

1. По першому питанню - писати звернення на ім'я міського голови м. Львів , профільного його заступника з питань благоустрою , ЖКГ та ін( котрий опікується питаннями доріг у місті. Вони мають розписати Ваше звернення на відповідний структурний підрозділ міської ради - до виконання та надання Вам відповіді на звернення згідно ст. 11 ЗУ "Про звернення громадян" в 15 -ти денний термін на вказану у зверненні адресу(письмово) .Для прикладу у м. Суми таким структурним підрозділом з питань доріг міського  значення , замовником і розпорядником робіт є - Управління капітального будівництва та дорожнього господарства СМР, саме йому адресують звернення стосовно міських доріг, безпосереднім виконавцем дорожніх робіт є - Комунальне Підприємство підпорядковане СМР та підзвітне їй. Видатки на ці цілі передбачаються місцевими бюджетами та навіть затверджуються відповідні цільові програми з питань покращення якості міських доріг. Треба буде докласти зусиль аби змусити ці процеси працювати.

2. По другому питанню - так петиція потрібна , але не до президента , а до органів місцевого самоврядування( міського голови, виконавчого комітету або ЛМР), адже саме ці посадові особи згідно ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідають  за життя і розвиток територіальних громад( міст , сіл) петицію можна оформити на единому порталі місцевих петицій: https://e-dem.in.ua/lviv зібрати 500 підписів необхідних для розгляду Вашої петиції та отримати відповідь.

4. По четвертому питанню - мирні акції мешканців можливі ( прийти на сесію ЛМР та заявити про свої вимоги , виключно мирним щляхом, або на засідання Виконавчого комітету під час розгляду питання доріг міста, записатися на особистий прийом до міського голови , заступника де озвучити свої вимоги - виключно у правовому полі - мирно, залучити активну громадськість, ЗМІ та діяти злагоджено).

3. По третьому питанню - Блокування органів влади не вирішить проблему.

Для Вас важливий результат, саме тому не важливо де знаходиться міський голова , для цього у нього є заступники , а на час відсутності міського голови призначається в.о. міського голови , котрий має керувати всіма процесами в місті та підтримувати його в належному стані, а Ви, як член громади житель міста, платник податків маєте право контролю представників влади та їх дій або бездіяльності( в правовому полі згідно законодавства виключно!)

Діючий помічник - консультант депутата Сумської міської ради інформ. за посиланням https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/miska-rada/deputati/778-kramchenkov-andrij-borisovich.html

З повагою,

Костянтин Гончаренко

14.02.19 12:57
Roman

Дякую. Буду "стукати" по вищезгаданим інстанціям.

Просто щоб себе заспокоїти... Скажіть, у вас теж така ситуація чи це я "придираюсь" до ЛМР? https://photos.app.goo.gl/CUjGZnxMH2Mz6ArAA

14.02.19 14:27

Нажаль така ситуація навіть у нашому місті є досить часто, тому бажаю Вам успіхів у знаходженні правди серед посадових осіб ЛМР.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 50 грн.

Вітаю! З початку по Вашому питанню потрібно розібратися – хто є власником доріг та на чиєму балансі вони знаходяться.

Також треба розібратися із визначення того, що є дорогою. Чинне законодавство ототожнює поняття «дорога» та «автомобільна дорога».

Ці визначення необхідні для того, щоб звузити коло органів та посадових осіб, які відповідальні за стан доріг, оскільки писати скарги можна досить тривалий час, але не тому адресату, що потрібен.

Регулює ці питання та визначення Закон України «Про автомобільні дороги»(Закон № 2862) .

Крім іншого, цей же законодавчий акт говорить про складові вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, які нас цікавлять. Адже саме вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування(ОМС) і є комунальною власністю згідно Закону № 2862, а відповідно до цього ж Закону — управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними ОМС, у віданні яких вони знаходяться.

Компетенція власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів визначена ЗУ «Про дорожній рух» (Закон № 3353). Отже, автомобільні дороги відповідно до вимог чинного законодавства повинні мати власника. Зокрема, на власників доріг покладено обов’язок з їх обладнання та ремонту.

Витрачати кошти місцевого бюджету на ремонт і утримання доріг, що перебувають у комунальній власності, ОМС має відповідно до вимог Бюджетного кодексу України. Тож якщо в ОМС немає законної підстави для взяття дороги, що знаходиться в межах населеного пункту, на баланс, то рада не може здійснювати ремонт та утримання дороги, яка насправді може мати власника, але рада його не встановила.

Переважно балансоутримувачами доріг місцевого значення в областях визначені департаменти (управління) інфраструктури або управління капітального будівництва. Замовниками робіт з експлуатаційного утримання доріг у переважній більшості визначено служби автомобільних доріг у областях.

Отже, враховуючи викладене, Ви можете звернутися зі скаргами/заявами/зверненнями до наступних установ та громадських організацій :

  • -Львівська міська рада(портал гарячої лінії міста) – після реєстрації користувач дістає доступ до інформації про ремонтні роботи по всьому місту й може легко залишити скаргу на роботу комунальних служб. https://1580.lviv.ua/
  • -Урядовий контакт центр (національна система опрацювання звернень до органів державної влади). http://old.ukc.gov.ua/login/
  • -Сайт "Укравтодор" http://ukravtodor.gov.ua/
  • -Портал «УкрЯма» https://ukryama.com/
  • -Сервіс «Каратєль» https://karatel.foundation101.org/

Звертатися раджу усіма засобами – усним (в телефонному режимі), письмовим, електронним та фіксувати номер вашого звернення (якщо по телефону) та паралельно в усі інстанції.

Успіхів Вам! 

14.02.19 12:58
Roman

Дякую. Буду "стукати" по вищезгаданим інстанціям.

Просто щоб себе заспокоїти... Скажіть, у вас теж така ситуація чи це я "придираюсь" до ЛМР? https://photos.app.goo.gl/CUjGZnxMH2Mz6ArAA

14.02.19 13:04

На жаль така ситуація і у нас. Весь зимовий період "співпрацюємо" з шиномонтажем

Здоров'я! Погоджуюсь з колегами. Та додам, що Вам варто "атакувати" з усіх напрямів одночасно! Верхівка буде "давити" на низ, а низ вже змушений буде шевелиться! Я сам не один раз стикався з ситуацією, коли низи без діють тому, що верхівка не проінформована! А, як на версі стає відомо,то і проблема вирішується май же миттєво! Хоча, зараз, перед виборами, навряд чи вони будуть сильно метушитися, гряде зміна влади і до чого вона призведе невідомо! Тому вони (з усіх сторін)на превеликий жаль, зайняті вирішенням власних "проблем" та пошуками шляхів відступу! Але, діяти варто! Щиро бажаю Вам успіхів! Та, раджу Вам, контактувати з колегою Іриною Цалцалко,вона і спеціаліст - найкращий, і живе у Вашому місті, тобто ця проблема і для неї не чужа! Впевнений, що вона з радістю допоможе, в рамках її можливостей і повноважень!

К слову, как раз сейчас сюжет показывают про наши Украинские дороги. И проблема в том, что мало что получается с этим сделать. Это боль украинских автомобилистов и счастье нашего коррупционного государства. 

Доброї ночі!

Повністю погоджуюсь та звертаю Вашу увагу на консультацію колеги Ірини Філатової. Перш за все, необхідно зробити в органи місцевого самоврядування хто є власником або балансоутримувачем тої чи іншої дороги або доріг у м. Львові. Також можете звернути увагу на консультацію Митя Лещенко. Щодо способів боротьби можете використовувати, які Вам порадили колеги, окрім перекриття вулиць, оскільки ці дії можуть потягнути притягнення до адміністративної відповідальності та штрафу. На мою думку найкращим способом є подання позовів до власників або балансоутримувачів доріг про відшкодування шкоди завданих поганим станом доріг. Наприклад, Ви їхали по справах і попали в яму, Ви зупиняєтесь, викликає поліцейських для фіксування ДТП, вони складають протоколи, збираєте всі необхідні документи та подаєте позов до власника або балансоутримувача про відшкодування шкоди за бездіяльність. Чим більше позовів, можливо тоді краще ремонтуватимуть дороги. Але також можете використовувати інші способи захисту Ваших порушених прав, які уже описали колеги.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Доброго дня. Погоджуюсь та звертаю Вашу увагу на консультацію І.Філатової. 

Крім зазнечених способів та дій, рекомендую звернутися на особистий прийом до голови ЛМР, а також відслідкувати на сайті міської ради дату найближчої сесії чи засідання виконкому, на якому будуть присутні представники установ, які регулюють дорожне питання, та де будуть розглядати ваше питання, щоб особисто з’явитися на засідання, можливо навіть з ініц. групою.

Реклама
Мой ответ