Украина
category

Субсидія на понаднормову площу

Вопрос № 2596
Субсидія на понаднормову площу
1 Консультация
Бесплатно

Питання щодо субсидії на понаднормову площу:

Я є непрацюючим пенсіонером (інвалід) - проживаю один у квартирі, де зарестровані ще члени іншої родини (колишня дружина із дітьми), які фактично проживають за іншою адресою (де отримують свою субсидію). Мій місячний дохід становить 1519,50грн: 748,50грн пенсії (мінус аліменти) та 771грн соціальної допомоги по малозабезпеченості. Площа квартири становить 91,7кв.м

Чи маю я право на отримання субсидії на понаднормову площу (тобто на 63,53кв.м а не 48,87кв.м)?

Консультации Советников

Добрий вечір!

Якщо Вам ще актуальне Ваше запитання, повідомляю:

Відповідно до п.5 Положення про порядок призначення житлових субсидій (надалі - Положення) передбачено, що в окремих випадках за рішеннями комісій, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - комісії), житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі - понаднормова площа житла).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій на понаднормову площу житла приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім’ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

особи, які не досягли повноліття;

громадяни, які отримують пенсію за віком, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності, а також, ті, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, і отримують пенсію за вислугою років;

громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.

У разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії, крім випадку, коли пільговиками є члени сім’ї особи із складу домогосподарства, які не проживають за адресою домогосподарства.

Відповідно до п. 17 Положення передбачено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений за зверненням одержувача з місяця звернення:

непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Запитання, подяку за консультацію можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

05.03.19 10:40
alexstep

Комісія надала субсидію на площу 48,87кв.мПри подальшому звернені щодо пояснень причини мені пояснили що причина у складі домогосподарства є інші працездатні громадяни, але я знаходжу у останніх(?) змінах - Постанова № 841 від 17 жовтня 2018р.: “До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.”Фактично субсидію надано на мене одного, але без врахування понаднормової площі - соціальні норми та нормативи на осіб, які фактично не проживають не розраховані; доходи цих осіб не враховані при призначені субсидії.

При цьому начальник відділу наголосив що пункти правил протирічать один одному та кожен спеціаліст трактує їх як вважає за потрібне, а мені що обтимати субсидію на понаднормову площу як одинокій непрацездатній особі потрібно виписати інших працездатних осіб (які не є членами моєї сім’ї та фактично тут не проживають (вони отримують субсидію за іншою адресою), і як я розумію із Постанови № 841 не ) із цього місця проживання.

Чи законним є таке рішення?

07.03.19 00:09

Доброї ночі! 

Підкажіть будь ласка, Вам відмовили письмово чи усно?

07.03.19 01:05
alexstep

Письмової відмови не було, відмови не було взагалі - субсидію надано на соціальну норму.

Останнє звернення (Заява на перерахунок субсидії у січні 2019) було пов’язане із зміною (збільшенням) опалювальної площі від Газового господарства, рішення щодо субсидії через комісію - так як в приміщенні зареєстровано особи, які фактично не проживають; очікував результат з урахуванням понаднормової площі, а отримав тільки на соціальну норму.

Звертався за поясненями причин до консультантів, інспекторів та начальника відділу - усі розповідають одне те саме => причина у тому що у складі домогосподарства є інші працездатні особи. Начальника запитував чи мені звертатись із цим питанням напряму до Міністерства (так як в Постанові бачу інше визначення хто відноситься до складу домогосподарства) - та отримав відповідь що в неї купа таких звернень які Міністерство повертає до місцевого Управління, а ті підтверждують попереднє рішення...

15.03.19 00:35

Доброї ночі!

Тоді зверніться з заявою на субсидію з понаднормовою площею та декларацією.

Візьміть у ЖЕКу чи ОСББ довідку про фактичну кількість проживаючих осіб та подавайте документи та очікуйте відповіді.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

11.03.19 21:11
alexstep

Хоча так, усна відмова

21.03.19 00:28
alexstep

Знов навідався до управління праці та соцзахисту, поспілкувався знову ж таки із начальником відділу - вона мотивує причину ненадання субсидії на понаднормову площу тим що у останніх змінах до Постанови 848 йдеться: “9. Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.

На питання щодо другого речення з цитати - відповідь: ”На них (зареєстрованих особ, які фактично не проживають) Вам не нараховують норми бо вони отримують свою субсидію за іншою адресою за договором найму”. Питаю “Чому ж з одного боку їх ніби вважають членами домогосподарства, а з іншого боку на них як члеенів домогосподарства не нараховують субсидію за нормами?” В кінці кінців мені було запропоновано вдруге подати документи на субсидію із позначкою “на понаднормову опалювальну площу” (мабуть таки комісія не враховує усі моменти, та у січні місяці на заяву про субсидію “у зв’язку із збільшенням опалювальної площі” просто у порядку розгляду комісією справа щодо понаднормової площі навіть не дійшла..?)Разом із тим подав заяву - прохання надати офіційне пояснення причин ненадання комісією у січні 2019-го субсидії на понаднормову площу як одинокій непрацездатній непрацюючій особі. Відповідь очікувати до місяця. Подача документів на субсидію відбудеться 22.03.19 (згідно черги).Поясніть мені будь ласка один момент: чи особа може бути членом лише одного домогосподарства??? А то складається враження що колишня дружина отримує свою субсидію на інше домогосподарство, де фактично проживає, тобто є членом домогосподарства за тією адресою,  і також її нібито хочуть вважати членом домогосподарства за моєю адресою, де вона не проживає (мабуть з метою ненадання мені субсидії на понаднормову площу, інших причин не знаходжу)...

Дякую

21.03.19 00:39
alexstep

Довідка з ОСББ про зареєстрованих із відмітками “не проживають” надавалась і у січні місяці. Фактично жодних змін у документах немає (між тими що маю надати 22.03.2019 та тими що надав у січні 2019)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ