Украина
category

Допит лікаря

Вопрос № 2599
Допит лікаря
2 консультации
Бесплатно

Працюю лікарем. До нас у лікарню привезли особу з колотими ранами, про що було повідомлено поліцію. Мене було викликано як ургентного хірурга, після чого пацієнту була проведена операція. На наступний день зранку з'явився слідчий і хотів допитати мене як свідка про стан потерпілого до і після операції, коли його було доставлено, о котрій зроблена операція, характер поранень тощо . Я коротко відповів йому, як себе почуває пацієнт, однак давати свідчення для протоколу відмовився , пояснив, що є лікуючим  лікарем цього пацієнта, а не свідком, а тому не можу бути допитаним. А інформація стосовно пацієнта може бути надана лише після отримання офіційного запиту на ім'я головного лікаря.

Чи мав я право відмовитися давати показання слідчому, чи можу бути допитаним як свідок.

Якщо я маю право не свідчити, чим це прописано, щоб надалі вказати слідчому на мою законну відмову?

Консультации Советников

Доброго дня!

Ваше право не надавати свідчення прописано ст. 224 КПК України,

Стаття 224. Допит
  • 1. Допит проводиться за місцем проведення досудового розслідування або в іншому місці за погодженням із особою, яку мають намір допитати. Кожний свідок допитується окремо, без присутності інших свідків.
  • 2. Допит не може продовжуватися без перерви понад дві години, а в цілому - понад вісім годин на день.
  • 3. Перед допитом встановлюється особа, роз'яснюються її права, а також порядок проведення допиту. У разі допиту свідка він попереджається про кримінальну відповідальність за відмову давати показання і за давання завідомо неправдивих показань, а потерпілий - за давання завідомо неправдивих показань. За необхідності до участі в допиті залучається перекладач.
  • 4. У разі відмови підозрюваного відповідати на запитання, давати показання особа, яка проводить допит, зобов'язана його зупинити одразу після отримання такої заяви.
  • 5. Під час допиту може застосовуватися фотозйомка, аудіо - та/або відеозапис.
  • 6. Допитувана особа мас право використовувати під час допиту власні документи і нотатки, якщо її показання пов'язані з будь-якими обчисленнями та іншими відомостями, які важко зберегти в пам'яті.
  • 7. За бажанням допитуваної особи вона має право викласти свої показання власноручно. За письмовими показаннями особи їй можуть бути поставлені додаткові запитання.
  • 8. Особа мас право не відповідати на запитання з приводу тих обставин, щодо надання яких є пряма заборона у законі (таємниця сповіді, лікарська таємниця, професійна таємниця захисника, таємниця парадної кімнати тощо) або які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею, близькими родичами чи членами її сім'ї кримінального правопорушення, а також щодо службових осіб, які виконують негласні слідчі (розшукові) дії, та осіб, які конфіденційно співпрацюють із органами досудового розслідування.
  • 9. Слідчий, прокурор має право провести одночасний допит двох чи більше вже допитаних осіб для з'ясування причин розбіжностей у їхніх показаннях. На початку такого допиту встановлюється, чи знають викликані особи одна одну і в яких стосунках вони перебувають між собою. Свідки попереджаються про кримінальну відповідальність за відмову від давання показань і за давання завідомо неправдивих показань, а потерпілі - за давання завідомо неправдивих показань.

З повагою,

Костянтин Гончаренко 

Добрий вечір!

Відповідно до п.4 ч.2 ст. 65 Кримінально-процесуального кодексу України (надалі - КПК України) передбачено, що не можуть бути допитані як свідки:

4) медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя особи - про відомості, які становлять лікарську таємницю.

Відповідно до ч. 3 ст. 65 КПК України передбачено, що особи, передбачені пунктами 1-5 частини другої цієї статті, з приводу зазначених довірених відомостей можуть бути звільнені від обов’язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості, у визначеному нею обсязі. Таке звільнення здійснюється у письмовій формі за підписом особи, що довірила зазначені відомості.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Додаткова індивідуаьна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ