Украина
category

Малозабезпечена сiмя

Вопрос № 2604
Малозабезпечена сiмя
2 консультации
Бесплатно

Я мама двох дiтей, проживаю разом з чоловiком своiх дiтей в його будинку, там же прописанi всi четверо, але розлученi, маю дiм у власностi 73кв.м. в сiльськiй мiсцевостi, не придатний для життя. Чи маю я право отримувати допомогу, якщо ми розлученi?

Консультации Советников

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (далі - державна соціальна допомога) - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

малозабезпечена сім’я - сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

прожитковий мінімум для сім’ї - визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.

середньомісячний сукупний доход сім’ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. До сукупного доходу сім’ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених заходів.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" передбачено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України.

Зі сказаного вище випливає той факт, що Ваше питання краще адресувати місцевим органам соціального захисту населення, адже питання взяття на облік чи відмову в ньому стосовно категорії малозабезпечених сімей та визначення Вам статусу малозабезпеченої сім'ї - це виключно компетенція органів соц. захисту за місцем реєстрації( проживання).

Відповідно до ЗУ "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" Документ 1768-III, поточна редакція — Редакція від 31.08.2018

Подальші консультації є мінімально платними!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультацією колеги Констянтина Гончаренко.

Але у мене до Вас декілька запитань:

1) Як давно Ви розлучені та чи перебуваєте у іншому зареєстрованому шлюбі?

2) Ви пишете, що будинок не придатний для проживання, підкажіть будь ласка, Ви маєте якісь документи, що підтвержує, що Ваш будинок не придатний чи Ви зверталися до якихось державних органів і вони визнали Ваш будинок аварійним?

3) Уточніть будь ласка, Ваш будинок це приватна власність чи це квартира у багатоповерховому будинку, яка приватизована?

4) Підкажіть будь ласка, чи працюєте Ви чи ніде не працюєте? Якщо ніде не працюєте, то чи отримуєте Ви якусь соціальну допомогу, наприклад як допомога по безробіттю чи інша допомога?

5) Ви пишите, що Ви розлучені, чи отримуєте Ви аліменти від батька(ів) Ваших дітей?

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Відповіді на запитання, запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ