Украина
category

Договір оренди

Вопрос № 2607
Договір оренди
3 консультации
Бесплатно

Доброго дня. Чи можливо розірвати достроково договір оренди на 49 років? 

Консультации Советников

Доброго дня!

По Вашому питанню варто розуміти один ключовий момент, а саме:

Те , що розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше непередбачено законом, або безпосередньо Вашим договором (ст. 31 ЗУ Про оренду землі), це означає, що особа не може лише за своєю власною ініціативою достроково розірвати договір оренди землі. Однак незважаючи на наявність у законні такої чіткої норми, законодавство України все ж таки виділяє два шляхи дострокового розірвання договору оренди землі: 1. за згодою сторін (коли одна сторона договору бажає його розірвати, а інша не заперечує та погоджується на таке дострокове розірвання);

2. за рішенням суду, однак на це повинні бути вагомі підстави. Підставою для дострокового розірвання договору оренди землі згідно з ст. 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін у судовому порядку може бути: невиконання сторонами обов’язків, передбачених умовами договору; випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки; виникнення підстав, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України. Щодо порушення умов договору, це може бути будь-яке суттєве порушення, наприклад: невиплата орендної плати, використання землі не за цільовим призначенням, передача в суборенду без дозволу орендодавця (якщо такий вимагається) та ін. Якщо жодних порушень за орендарем не виявлено, то Вам потрібно очікувати закінчення дії договору, або все ж таки вести переговори щодо розірвання договору за згодою сторін.

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегою, але окрім описаних шляхів у договорі можуть бути прописані інші. Також необхідно звернути увагу чи не передбачено у договорі прямої заборони щодо односторонньої відмови від договору. Якщо у Вас типовий договір оренди то в ньому передбачено порядок дострокового розірвання договору. Тому необхідно читати Ваш договір. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Добрый вечер!

Я так понимаю, что речь идет об аренде пая? Нет, данные договора в одностороннем порядке не расторгаются, если данное правило не предусмотрено договором, а оно там никогда не предусматривается. Если стороны выполняют условия договора, тогда оснований для его расторжения нет.

Если, к примеру, умер собственник пая, который находится в аренда, а наследники вступили в наследство и оформили права на пай, то даже в таком случае это не является основанием для расторжения договора, так как наследники, вступая в наследство принимают не только права на имущество, но и обязанности относительно его. В приведенном примере наследники – это правопреемники.

Теоретически можно попробовать расторгнуть в судебном порядке, но с практической точки зрения могу Вам сказать, что это 1% из 100%, если стороны не нарушают условия договора.

В любом случае необходимо понимать нюансы, давая полноценную оценку.

Хотите, обращайтесь в индивидуальном порядке. Мои контакты указаны в профиле.

С Уважением, Ирина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ