Украина
category

Митне право

Вопрос № 262
Митне право
3 консультации
Бесплатно

Доброго вечора У разі подорожі сім’ї з трьох чоловік, а саме дружини, чоловіка та дитини та їх прибуття в Італію (аеропорт), чи необхідно декларувати суму у розмірі 10,5 тис. євро, якщо таможений контроль проходить вся сім’я одночасно, але сума зберігається тільки у одного члена родини, тобто гроші, які належать всій сім’ї: чоловіку, дружині та дитині, загальна сума 10,5 тис. євро знаходяться, наприклад у дружини, а не в кожного члена родини окремо, тобто наприклад, у дитини 3,5 тис. євро, у дружини 3,5 тис. євро та чоловіка 3,5 тис. євро.Чи вважається порушенням, якщо суму, яка належить всій сім’ї у загальному розмірі 10,5 тис. євро перевозить один з членів сім’ї і не декларує цю суму (вся родина проходить таможений контроль разом)?

А якщо просто всі гроші зберігалися в мене: не в жінки, не в дитини, а в мене, але призначені були для всієї сім'ї, це вважається порушенням? Бо нам виписали штраф, саме тому, що всі гроші були в мене. А не в кожного окремо. Мені просто потрібно знати, чи має значення те, в кого знаходитимуться ті гроші? Це просто сталося не в Україні, а в Італії. Це не змінює суті справи, чи не так? Але навіть не пояснили нічогоПросто я не розумію одного... Ми всією родиною (разом) проходили митний контроль, а всі гроші знаходилися в мене, так як і інші речі: авіаквитки, гаманці, документи про бронювання готелю. Чому нам виписали штраф, якщо сума на трьох не перевищує ліміту перевезення.

Крім того, мене змусили підписати документ, на італійській мові, і казали що не випустять з аеропорту, поки я не підпишу той документ. Звичайно ж я розгубився і підписав

Скажіть, з вашої точки зору, дії на Італійській митниці були законні? Чи все ж ми порушили закон?

Консультации Советников

Так, дії митниці законні. Оскільки подібні обмеження встановлюються на кожну особу. 

Для України такі норми закріплені в постанові Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», відповідно до якого фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу. 

Так як грошові кошти були лише у Вас, Ви порушили встановленні обмеження. 

Реклама
Мой ответ