Украина
category

Интернатура и дектретный отпуск

Вопрос № 2624
Интернатура и дектретный отпуск
2 консультации
Бесплатно

Подскажите пожалуйста, я поступила на интернатура и сразу ушла в отпуск по уходу за ребёнком до 3х лет . В этом году я собираюсь вести ребёнка в садик (2года дочке) ,после оформления в садик я обязана выйти на интернатуру ? Или я могу и дальше быть в отпуске до того момента пока ребёнку не исполнится 3 года?

Консультации Советников

Добрий вечір!

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про відпустки"(надалі - ЗУ про відпустку)  передбачено, що після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. 

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Відповідно до ст. 20 ЗУ про відпустку передбачено, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається працівнику, якщо дитина перебуває на державному утриманні (крім прийомних дітей у прийомних сім’ях та вихованців у дитячих будинках сімейного типу).

Тобто у Вас є повне право на відпустку по досягненню дитиною 3 років, але вона не повинна ходити до державного садочку. Якщо відправете дитину до державного садочку, Ви можете втратити відпустку та той, строк, що залишився до 3 років.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Доброго вечора!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

Жінка , яка народила дитину, має право оформити декретну відпустку допоки дитині не виповниться три роки.

Це передбачено нормами одразу двох законів: "Про відпустки" (стаття 18) та "Про загальнообов’язкове державне страхування" (стаття 22).

Зокрема, закон "Про відпустки" передбачає, що така відпустка надається "за бажанням жінки".

Крім того, вона може надаватися не лише матері, але й "може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів".

При цьому за бажанням жінки або осіб, зазначених вище, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Якщо виникають обставини котрі вимагають продовження декретної відпустки ( у Вашому випадку стан здоров'я дитини , то така відпустка може бути подовжена за висновком ЛКК до 6 -ти років) , надалі діють правила відпусток встановлені вищевказаним Законом та трудовим Кодексом!

Ваша професія ( проходження інтернатури) , жодним чином не впливає на термін відпустки!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ