Украина
category

Можно ли вернуть товар (фонарь-шокер) в течении 14 дней после покупки, если товар исправен просто не понравился, и вернуть за него деньги?

Вопрос № 2632
Можно ли вернуть товар (фонарь-шокер) в течении 14 дней после покупки, если товар исправен просто не понравился, и вернуть за него деньги?
1 Консультация
Бесплатно

Купил два светодиодных фонаря-шокера в интернет-магазине. Получив опробовал, не устраивает время работы в функции "фонарь" - всего лишь чуть больше часа. В характеристиках на сайте и как оказалось на упаковке фонаря эта характеристика не указана. Позвонил продавцу, сказал что хочу вернуть фонари из-за того, что меня не устраивает время работы в режиме "фонаря". Он спросил - фонари исправные, я сказал что да. Отправил товар, звоню и спрашиваю когда деньги вернут. Ответ - ждут ответа от производителя. На мой вопрос причём производитель, товар исправен, но не устраивал меня, продавец сказал, что согласно защиты прав потребителей он должен получить заключение производителя о том что товар исправен, и только потом, когда он продаст тот товар, который я вернул, вернуть мне деньги. На это у него есть 30 дней. Прав ли он?

Консультации Советников

Доброї ночі! 

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону України "Про захист прав споживачів" (надалі - ЗУ про захист прав) передбачено, що споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. 

Відповідно до ч.2 ст. 9 ЗУ про захист прав передбачено, що якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

Відповідно до ч.3 ст. 9 ЗУ про захист прав передбачено, що при розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Якщо Вам не повертатимуть кошти після проведення експертизи, Ви можете звертатися до громадських організацій споживачів, де Вам підкажуть, що робити.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ