Украина
category

Оформление продавца

Вопрос № 264
Оформление продавца
4 консультации
Бесплатно

добрый день ,скажите пожалуйста можно ли оформить продавца на несколько дней Или как лучше сделать если будет проверка

Консультации Советников

Доброго дня!!Так, можете. У цьому випадку Ви укладаєте цивільно-правовий договір з працівником, якщо важливий не процес роботи,а її результат. Цивільно-правовий договір не може передбачати виплату винагороди за саму працю виконавця. Оплачується лише визначений результат. Тобто, продавець отримує винагороду тільки при продажі товарів. Законодавство не характеризує певне коло спеціальностей, з якими можна, або не можна укладати договір цивільно-правового характеру. При перевірці податкові інспекції аналізують умови цивільно-правових домовленостей і перевіряють, чи не містять вони трудових ознак. В цивільно-правовому договорі не зазначається, що громадянин запрошений на певну посаду. Будь-які посилання на штатний розпис, тарифно-кваліфікаційні характеристики роботи, на конкретну професію і спеціальність працівника можуть бути основою для визнання такого договору трудовим. При цьому у магазина є режим роботи, відповідно - продавець повинен його дотримуватись,є його трудові обов'язки (наприклад, знаходитись за прилавком, відповідати на запитання покупців по товару, передавати їм товар, приймати оплату) і т.д. тоді ЦПД плавно перейде в трудовий договір чистої води.

Однак, у вашому випадку я Вам раджу укладати трудовий договір. Особа на посаду продавця буде наявно і постійно виконувати свої фунції, які у договорі підряду зазначити проблематично, так як договір підряду укладається для виконання якоїсь одної роботи, наприклад ремонт речі, фактичне виконання роботи на тривалому проміжку часу являється ознакою трудових відносин, тому раджу укладати трудовий договір. Хоча податки на працівника там не малі.

Добрий день, Світлана! Так Ви можете оформити продавця на деякий час попередивши податкову за день до оформлення. Однак, незалежно від тривалості роботи, Ви зобовязані оплатити за найманого працівника ЄСВ в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати, це 704 грн, ПДФО 18% від мінімальної заробітної плати та 1,5% від мінімальної заробітної плати  військового збору. Тому, взявши найманого працівника на кілька днів Ви не заощадите. З повагою, Яблокова Леся. 

Добрый день! Да, можно оформить продавца, в том числе и на несколько дней, заключив с ним договор подряда (гражданско-правовой договор) и предъявить его проверяющим. В таком случае отчетность сдается до 20 числа следующего месяца.   

Важный момент, такой договор должен быть правильно оформлен, иначе его могут признать трудовым.

"Елена Таранкова

tarankova@ukr.net

Добрый день! Да, можно оформить продавца, в том числе и на несколько дней, заключив с ним договор подряда (гражданско-правовой договор) и предъявить его проверяющим. В таком случае отчетность сдается до 20 числа следующего месяца.

Важный момент, такой договор должен быть правильно оформлен, иначе его могут признать трудовым."

Мы как-то предъявили такой договор проверяющим, и что интересно с оплаченными по нему налогами))))) Результат был прямо скажем не очень.

Хотя и управление труда признало, что договор составлен качественно, после этого нас проверяли два раза из управления труда и плюс налоговая и охрана труда. 

Так что теперь такого больше не делаем. 

Лучше не советовать людям такого, в таких вопросах проверяющие не пришли к единому мнению и в основном расценивают такие отношения как трудовые (по крайней мере у нас в городе и области).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ