Украина
category

Атестація вчителя

Вопрос № 2655
Атестація вчителя
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка. Я працюю вчителем вечірньої школи за сумісництвом. Основна моя робота зовсім не пов'язана зі школою. Викладацька діяльність проводиться увечері після основної роботи - в місцях позбавлення волі. Курси підвищення я не проходив, мав І категорію, минулого року з мене зняли всі категорії, так як я не пройшов курси, цього року вже постає питання про моє звільнення. Хоча, крім непроходження курсів, до мене жодних претензій, як до працівника та спеціаліста, немає. Чи буде правомірним моє звільнення як працівника, який не пройшов курси підвищення кваліфікації. Хоча не пройшов я їх не через відмову, а через те, що курси завжди співпадають з моєю основною роботою, на якій я, до речі курси проходжу, але вони не вчительські - як психолога. Заздалегідь дякую! 

Консультации Советников

Відповідно до положень ст 54 Закону України "Про вищу освіту" підвищення кваліфікації, перепідготовка є правом педагогічних працівників, які можуть вільно вибирати зміст, форму навчання, навчальні заклади, установи та організації, що здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку. Водночас нормами вищевказаної статті на педпрацівників покладено обов’язок постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність (частина 2).

Взятий окремо, як самостійна умова, факт непроходження у встановлені строки курсів підвищення кваліфікації не може бути підставою для визнання педагогічного працівника таким, що не відповідає займаній посаді, але може розглядатися у сукупності з іншими обставинами як підґрунтя для ухвалення такого рішення атестаційною комісією. Тобто як додаткова підстава у купі з іншими, які переконливо свідчать про неналежне виконання працівником професійних обов’язків.

При цьому у кожному такому випадку атестаційна комісія має скрупульозно з’ясовувати причини непроходження встановленої процедури підвищення кваліфікації, зокрема, чи є у цьому вина працівника або такі заходи вчасно не організовано органами управління освітою чи адміністрацією навчального закладу.

Крім того, слід враховувати, чи не було інших обставин, приміром особистих або сімейних, які об’єктивно чинили перешкоди для того, щоб працівник міг пройти курси, особливо коли таке навчання пов’язано із виїздом у тривале відрядження. Поважними причинами, які можуть перешкоджати працівнику виїхати у відрядження для навчання в інституті післядипломної освіти, можуть бути наявність у нього малолітніх дітей або інших осіб, які потребують догляду тощо.

Таким чином, якщо підвищення кваліфікації не відбулося з вини працівника, який відмовився поїхати на курси підвищення кваліфікації, це не є підставою для визнання його таким, що не відповідає займаній посаді. Для прийняття такого рішення мають бути виявлені систематичні, серйозні недоліки у організації його роботи, які ставлять під сумнів професійну придатність працівника.

Добрий вечір! 

Повністю погоджуюсь з колегою.

Відповідно до ч.1 ст. 12 Закону України "Про професійний розвиток працівників" передбачено, що атестації не підлягають: -працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше одного року; - вагітні жінки; - особи, які здійснюють догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю з дитинства; - одинокі матері або одинокі батьки, які мають дітей віком до чотирнадцяти років; - неповнолітні; - особи, які працюють за сумісництвом. Законом чи колективним договором можуть установлюватися інші категорії працівників, які не підлягають атестації. 

Аналогічна норма міститься в Положенні про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури. 

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ