Украина

Дарування

Вопрос № 2662
Дарування
9 консультаций
50 грн.

Доброго вечора таке питання вітчим хоче мені скласти договір даруваняя. Які потрібно документи для цього, і скільки часу потрібно щоб це все зробити. І яка ціна цього всього буде. Дякую

Консультации Советников

Ответ оплачен: 5 грн.

Документи, необхідні для оформлення договору дарування будинку в Україні:

Паспорти і реєстраційні номери облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору, для неповнолітнього - свідоцтво про народження.

Документи, що підтверджують право власності будинку (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договори купівлі-продажу/дарування/міни, довічного утримання і інші).

Якщо у будинку прописані неповнолітні особи або вони виступатимуть сторонами договору, то на укладення договору потрібний дозвіл опікунського органу (якщо сторона договори - неповнолітні особа, то потрібна ще згода батьків на підписання ним договору).

Довідка про кількість прописаних осіб у будинку.

Звіт про експертну грошову оцінку будинку.

Витяг з Державного земельного кадастру відносно земельної ділянки, на якій розташований будинок.

Якщо нерухоме майно було придбане в шлюбі або дарувальник в даний момент перебуває в шлюбі, в обов'язковому порядку потрібна згода подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розірвання шлюбу.

Якщо договір укладатиметься від вашого імені представником за довіреністю, то потрібна така довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.

Якщо земельна ділянка приватизована і належить власнику будинку, то треба переоформляти право власності будинку одночасно з переоформленням права власності на земельну ділянку. Тобто окрім договору дарування будинку, треба ще оформляти і договір дарування земельної ділянки.

При посвідченні договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження будинку, що фігурує в договорі, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).

Слід вказати, що при укладенні договору дарування, в якому сторонами виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (згідно із законом до них відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) доход, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. При оформленні договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складатиме 5 %.

Ответ оплачен: 5 грн.

Добрый вечер!

Для начала нужно понимать, что именно Ваш отчим собирается Вам дарить, а также понимать Вашу степень родства (усыновил Вас Ваш отчим или нет).

Как правило, для совершения сделки дарения необходимо личное присутствие Ваше и Вашего отчима с оригиналами паспортов и идентификационных кодов, правоустанавливающие документы на объект дарения (документы, подтверждающие право собственности),

+ если Ваш отчим Ваш не усыновил, то необходима еще и оценка данного имущества, 

+ если это квартира - необходима справка БТИ о техсостоянии Вашего имущества с техпаспортом (возможно новым, если он изготовлен очень давно),

+ если это недвижимость и ее нет в реестре имущественных прав, то есть с ней не производили никаких манипуляций (купля-продажа, дарении, наследование и т.д.) до 01.01.2013, необходимо зарегистрировать право собственности на это имущество.

В любом случае, лучше начать опрос по необходимым документам непосредственно того нотариуса, у которого Вы будете оформлять сделку.

Ответ оплачен: 5 грн.

цена зависит от - того нотариуса у которого вы будете оформлять договор, расценки у каждого свои, от оценки квартиры, от того сколько в собственности эта квартира , усыновлял Вас отчим или нет и т.д. 

полный перечень документов вы можете узнать у нотариуса который будет оформлять сделку. так как нужно знать - прописаны ли несовершеннолетние  , техпаспорт когда делали, какого года право собственности и т.д. 

а так : право собственности , вытяг , паспорта, инн, оценка, техпаспорт

нужна детальная консультация - звоните

тел.067-392-07-61 (viber), 050-208-41-00, kostromina.uryslygi@ukr.net, сайт - http://advokat-citykiev.com.ua/,

18.03.19 22:38
Михайло

А може договір дарування робити приватний нотаріус

18.03.19 22:41

да, конечно. 

Ответ оплачен: 5 грн.

Здоров'я! Раджу Вам, звернутися до нотаріуса (приватного чи державного) значення не має! Там Вас і прокунсультують, і зразу ж, в разі чого, підготують та оформлять всі необхідні папери! Та занесуть до бази, реєстру!

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня. 

Для складання договору дарування слід звертатися до нотаріальної контори.

Повний перелік документів, які необхідні для складання цього правочину, Ви можете отримати у нотаріуса. Перелік буде залежати від вже наявних у вас документів.

Стандартні та обов’язкові - паспорт, ІПН, тех. паспорт, правовстановлюючи документи.

По строкам - при наявності усіх необхідних документів цей правочин оформлюється протягом призначеного нотаріусом дня за 1-1,5 год.

Щодо вартості  - в кожного нотаріуса різна вартість . У державного буде дешевше, ніж у приватного. 

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня, як в працівник нотаріальної контори зазначаю для вас стандартний перелік документів для договору дарування нерухомого майна: 

1.Правовстановлювальні документи на будинок (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду).

2.Експертна оцінка житлового будинку, квартири (якщо вітчим НЕ зазначений у вашому свідоцтві про народження батьком,або якщо вас НЕ усиновлено).

3.Якщо земельна ділянка приватизована, повинен бути Державний акт на право власності на земельну ділянку (на квартиру не поширюється).

4.Експертна оцінка та нормативна оцінка земельної ділянки - для договорів купівлі-продажу, нормативна оцінка — для договорю дарування.

5.Витяг з Державного земельного кадастру

6.Паспорти і довідки про присвоєння ідентифікаційних номерів сторін (батька і вас).

7.У разі, якщо батько набув будинок у шлюбі (крім дарування та спадщини) потрібна згода іншого з подружжя.

8.У разі відсутності або неможливості прибуття до нотаріуса власника будинку або вас потрібно нотаріально посвідчену довіреність на дарування або отримання в дар нерухомості.

9.Документи. що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

10.Довідка з сіль/міськради/ЖЕК про те: хто є власником будинку/квартири, вказати розмір земельної ділянки біля будинку, чи приватизована земельна ділянка, чи є на будинок заборона, хто у будинку постійно прописаний та проживає, чи є малолітні (неповнолітні) – строк дії довідки 1 день або будинкова книга.

11 Довідка із земельного відділу що земельна ділянка не приватизована та державний акт не видавався (якщо земля під будинком не приватизована)

12Довідка-характеристика на будинок/квартиру (у БТІ, якщо документ на підставі якого власником батько, виданий до 2004 року, тобто, наприклад, стареньке свідоцтво 90-х років)

По сумі за один договір: у вартість оплати послуг входить: послуги нотаріуса (зазвичай від 3000 до 5000) + 1% від оцінки майна (якщо не родичі) або 1% від ціни указаної в договорі (якщо родичі то вартість майна визначаєте в договорі самі, хоть 100 грн) + 500-1000 грн за згоду подружжя (якщо потрібно).  

Якщо дарується будинок і земля - то буде 2 договори, множте суму на два.

Якщо виявиться що вітчим не записаний у вас у свідоцтві батьком і вас не усиновив - при даруванні на Вас буде покладений обов'язок сплатити 5% податку + 1,5 % військового збору від оцінки майна в державу. (тому можливо вигідніше буде укласти договір купівлі-продажу).

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня. 

Потрібно знати що саме хоче подарувати вітчим та ступінь спорідненості.

Наведу Вам приблизний перелік документів для дарування квартири:

 • Паспорт сторін, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру.

 • Документ що підтверджує право власності на майно, що дарується і документ, що посвідчує реєстрацію квартири, як об’єкта нерухомого майна.

 • Довідка про склад мешканців.

 • Заява про згоду чоловіка (дружини) Дарувальника на відчуження майна.

 • Оцінка квартири для дарування (звіт про оцінку майна).

 • Інформаційна довідка БТІ у місті Києві.

 • Інші документи для нотаріального посвідчення договору дарування, визначаються нотаріусом при необхідності.

  Ответ оплачен: 5 грн.

  Добрий вечір!

  Погоджуюсь з консультаціями колег, проте звертаю Вашу увагу на консультацію колеги Юлії Камуз. 

  В консультації описані документи, які необхідні для відчуження (дарування) нерухомого майна (будинки, квартири, тощо) та земельної ділянки. 

  Якщо Ваш вітчим хоче подарувати авто, тоді Вам необхідно технічний паспорт на авто та інші документи.

  Для надання Вам переліку документів, що необхідні для здійснення угоди дарування необхідно розуміти, що Вам планується даруватися. 

  Тому краще звернутися до нотаріуса, де буде укладатися договір дарування, і він Вам підкаже, які саме документи необхідні документи та перевірить інформацію по реєстрах.

  Щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення, то в Україні продовжено мораторій до 1 січня 2020 року, відповідно до Закону України "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель" за посиланням: http://bit.ly/2Ctc8DP .

  Щодо розміру послуг, то колега Вам описала приблизну вартість, але в залежності від регіону вона може відрізнятися, окрім податків. 

  Щодо запитання, чи може це здійснювати приватний нотаріус - Так, може. Відповідно до Закону України "Про нотаріат" в них немає обмежень, щодо вчинення нотаріальних дій.

  Запитання можете залишити в коментарі.

  Сподіваюсь, що Вам допоміг!

  Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

  P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

  Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

  Похожие вопросы

  Реклама
  Мой ответ