Украина
category

Відстрочка на другу вищу освіту того ж рівня

Вопрос № 2674
Відстрочка на другу вищу освіту того ж рівня
10 консультаций
144 грн.

Доброго дня. Я хочу вступити до ВНЗ на другу вищу освіту, тобто на той самий рівень, який я на той момент здобуду (магістр). Але у мене виникла проблема із відстрочкою від строкової служби. Раніше був пункт 10 статті 17 Закону про військовий обов'язок, який обмежував кількість відстрочок на навчання однією (у випадку відрахування), але цей пункт був відмінений Законом про освіту 2017 року. Мене цікавить запитання: чи поширюється це на випадки, коли освіта була отримана, і чи дозволяє мені це отримати відстрочку на другу магістратуру, адже жоден інший пункт не несе подібних обмежень взагалі?

І якщо так, то як я можу довести це у віськовому комісаріаті, якщо вони ігнорують будь-які пояснення та відмовляють у відстрочці?

Якщо ні, то допоможе мені перервання навчання на нинішній магістратурі?

Консультации Советников

Доброго дня.Ні, в такому разі відстрочки не буде.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегою, на другу вищу освіту відстрочки не буде! Тому, що перша освіта, це конституційне право! А друга вища освіта - це Ваше власне право!

Тепер по справі...Якщо вам потрібно "відтягнути час",то я б радив би Вам, щоб Ваші родичі (бабуся, дідусь,тітка,ь дядько та інші...) надіслали телеграму, що він знаходиться у хворобливому стані і терміново потребує догляду. З цією телеграмою ідете в деканат та просите надати Вам академічну відпустку на строк 6-місяців. Після того як вони Вам нададуть академічну відпустку, Ви з копією телеграми та документами з ВНЗ ідете до воєнкомату. Або можете подати копії цих документів поштою, лист з повідомленням! І все 6-місяців Ваші. А, далі довчаєтесь та надієтесь на кращі зміни...

Доброго вечора!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

Відповідно до ст.15 Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу" на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).

Відповідно до ч.8 ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу.

Якщо до цього часу (21 -го року) Ви вступите до професійно-технічних навчальних закладів з денною формою навчання, то Вам нададуть відстрочку на весь термін навчання.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 100 грн.

Відстрочка від строкової служби надається лише один раз і лише у разі навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем. Однак у разі продовження навчання на наступному освітньо-кваліфікацйному рівні відстрочка не втрачається. 

Тобто двічи вчитися на магістра чи бакалавра, і користуватися відстрочкою - не вдасться. 

Доброї ночі! 

Погоджуюсь з колегами, що відстрочка в такому випадку більшість всього не надається.

Відповідно до ст. 17 Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу"( надалі -  ЗУ про військову службу) передбачає наступні випадки надання відстрочки від призову: 

ч. 8 ст. 17 ЗУ про військову службу передбачає, що Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: - у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу; - у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти; - у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання; - в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

ч.9 ст. 17 ЗУ Про військову службу передбачає, що право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

ч.11 ст. 17 ЗУ про військову службу передбачає, що громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки, реалізують право на академічну мобільність, а також які поновлені у закладі вищої освіти, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають. Тобто той варіант, що Вам описав колега Олександр Мазур.

ч.12 ст. 17 ЗУ про військову службу передбачає, що у разі переведення призовників, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.

Тобто у Вас є декілька способів отримати відстрочку для навчання: 1) навчання в аспірантурі, інтернатурі 2) навчання закордоном 3)академічна відпустка 4) переведення з Вашого університету до іншого.

І 5 це працевлаштування працівником патрульної служби. 

Запитання можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

21.03.19 00:52
Артем

Тобто якщо друга магістратура в мене за кордоном, до відстрочка буде надаватися?

21.03.19 23:32

Доброї ночі! 

В залежності від розуміння Вашого військомату, оскільки деякі посилаються на ч.8 ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - ЗУ про військову службу), що говорить для здобуття наступного кваліфікаційного рівня. Інші надають відстрочку відповідно до ч. 9 ст. 17 ЗУ про військову службу. Тому тут не однозначна практика застосування ч. 9 ст. 17 ЗУ про військову службу.

21.03.19 17:45
Артем

А мені достатньо буде взяти із ВНЗ закордоном довідку про те, що я вступив, чи потрібно також отримати договір про міжнародне співробітництво? Якщо так, то де його взяти, у ВНЗ чи у нас?

21.03.19 23:39

Доброї ночі! 

Краще ще договір про Ваше навчання з даним ВНЗ. Але дата не пізніше ніж Вас викликають до військового комісаріату. 

ч.9 ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" більше для студентів, які уже уклали договори з закордоними ВНЗ та вони оплачені державою. Також цей пункт більше підходить для студентів за програмою обміну студентами. 

Можете спочатку отримати академічну відпустку, як описував колега, а потім уже інші умови. Можете вступити на аспірантуру, це дасть Вам 5 років відстрочки, кожного року тільки направляється довідка з ВНЗ.

Запитання можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

27.03.19 01:05
Артем

А якщо моя програма оплачена організацією країни, до якої я їду? Не впевнений, що вони видають договори між студентами та ВНЗ, але я до них звернуся. Це програма, на яку я вступав незалежно і отримав стипендію від ВНЗ, до якого вступив (точніше від організації, що з ним співпрацює). Шкода втрачати такий шанс. У такому випадку може бути застосована ч. 9 ст. 17?

Доброго часу погоджуюсь з колегами. І відповім на ваше питання стосовно навчання за кордоном. Якщо Ви поїдите навчатися за кордон, то як зазначив Михайло Ямчук в своїй відповіді Вам буде надана відстрочка від строкової військової служби.

21.03.19 17:45
Артем

А мені достатньо буде взяти із ВНЗ закордоном довідку про те, що я вступив, чи потрібно також отримати договір про міжнародне співробітництво? Якщо так, то де його взяти, у ВНЗ чи у нас?

22.03.19 09:35

Доброго часу. Краше візьміть договір з ВНЗ за кордоном, в якому чітко буде вказано термін вашого навчання та форма навчання.

Ответ оплачен: 44 грн.

увы , но для получения второго образования того же уровня - отстрочки нет. 

Пробуйте найти другие основания.

Доброго дня.

Стосовно Вашого питання "Тобто якщо друга магістратура в мене за кордоном, то відстрочка буде надаватися?", повідомляю наступне. 

Зрозуміло, що відповідно до п.8 ст.17  ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"  - "Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються......"

Відповідно до п.9 ст.17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" - "Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав".

Вказані норми говорять про те, що відстрочка може бути з підстав п.8 ст.17 АБО з підстав п.9 ст.17. 

Тобто це говорить про те, що ці підстави можуть бути застосовані для отримання відстрочки окремо одна від одної, а не двічи (послідовно), використовучись почергово. 

Стосовно питання "перервання навчання на нинішній магістратурі" - є додаткове питання до Вас. Скільки Вам зараз років?

21.03.19 22:23
Артем

23 роки

22.03.19 09:16

Зрозуміло. Так,  при перериванні навчання  (оформленння академ.відпустки) відстрочка буде, але, нажаль, на незначний термін. 

Щоб вже остаточно переконатися як Вам діяти, раджу звернутися за телефонами "гарячої" лінії Міністерства оборони України за посиланням       http://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.html

Звісно ж не потрібно говорити Ваші персональні данні при зверненні )) Консультацію, отриману на "гарячій лінії", рекомендую записати, про всяк випадок. 

Успіхів Вам! 

Друга магістратура не є підставою для відстрочки. 

Відстрочку можна отримати якщо працевлаштуватися в Національну поліцію України, Державну службу надзвичайних ситуацій, Державній кримінально-виконавчій службі, а також навчання в аспірантурі згідно статті 17 закону "Про військовий обовязок та військову службу"

З повагою Віталій

Ні, відстрочка дається на отримання вперше повної вищої освіти.

Своє право на відстрочку Ви вже реалізували

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ