Украина
category

срок продления ордера на квартиру

Вопрос № 2676
срок продления ордера на квартиру
7 консультаций
100 грн.

Нам как многодетной семье дали ордер на квартиру в новостройке в Киеве от кварт отдела нашего района, где мы стояли в льготной очереди 33 года как многодетные. В ордере указано, что он действует 30 дней с даты выдачи, в течение которых мы все должны выписаться и прописаться в указанной новой квартире в другом районе Киева. 

Для прописки требуют на меня и на брата справку из военкомата помимо других стандартных документов. Мы уже прошли все необходимые процедуры с братом в военкомате. Проблема в том, что военкомат готов выдать данные справки 18 апреля, а срок действия ордера - до 6 апреля. Военкомат категорически отказался подготовить эти справки (тимчасове посвідчення замість військового квитка) в более ранние сроки. 

Прописываются 7 человек по ордеру - я, жена, дочь, мой отец, моя мать, брат, сестра, - плюс наша 2-я дочь, родившаяся 18 марта 2019 (она в ордере не числиться). Сейчас мы все 7 человек прописаны вместе в одной квартире в Киеве. Среди нас - один инвалид 2 гр по общему заболеванию, он же и пенсионер по возрасту, + один инвалид 2 гр по псих. заболеванию, а также двое несовершеннолетних детей (1 и 4 года).

В квартотделе нам сказали, что продлить ордер могут максимум на 10 дней, то есть до 16 апреля. А мы только 18 апреля можем получить справки в военкомате и еще нужно время на подачу всех остальных документов в центр админ услуг и прописка у них это может занять до 5 дней, как мне сказали их работники. 

Мы оказались с завязанными руками, все начали делать быстро, но бюрократический аппарат затягивает указанные процессы. 

ВОПРОСЫ - Можно ли продлить ордер на 17+ дней? Какие причины и документы нужно представить? Какая вероятность через суд добиться продления ордера на нужный срок? На какие законы можно опираться в этом вопросе?

Консультации Советников

Здоровья! Скажите пожалуйста, а разве вариант прописки всех остальных членов семьи, а вас с братом, по готовности документов, не рассматривается. Я имею ввиду, чтобы было всё схвачено, нужно прописать в новую квартиру несколько членов семьи, у которых всё с документами в порядке! А, вы с братом, подаёте заранее, можно и со всем вместе, документы, которые у вас имеются, а позже доносите из военкомата, и вас допрописывают!? 

Ещё, как вариант, подойти прямо к военкому, обрисовать ситуацию, объяснить срочность и если чел. норм., то вам выдадут необходимые документы, в течении дня! А, если нет звонить на горячую линию КМУ, вот на всякий случай, их телефоны: 1545, +38 (044) 284-19-15.

Суд, как вариант тоже подходит, но вам (вашей семье) думаю накладно будет....? Для составления административного иска нужен юрист, а услуги юриста дорого обходяться! 

Попробуйте, сначала те варианты, что я описал выше. Если не получится,пишите мне на почту, будем, что-то думать!

Доброї ночі!

Відповідно до ст. 58 Житлового кодексу Української РСР передбачено, що на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.

Форма ордера встановлюється Радою Міністрів Української РСР.

Видача ордерів на жилі приміщення у військових містечках провадиться в порядку, передбаченому законодавством Союзу СРСР. 

Відповідно до п. 69 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР (надалі - Правила) передбачено, що на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер (додаток N 7), який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.

Ордер дійсний протягом 30 днів.

Відповідно до п. 72 Правил передбачено, що при вселенні в надане жиле приміщення громадянин здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію, а за її відсутності - відповідному підприємству, установі, організації. Одночасно подаються паспорти усіх членів сім'ї, включених до ордера, з відміткою про виписку з попереднього місця проживання.

Можете звернутися до центру надання адміністративних послуг, чи надають вони послуги з реєстрації права власності за ордером, а також як краще вчинити, якщо військомат готує документи. 

А з яких підстав військомат не хоче видати Вам тимчасові посвідчення чи військовий білет?

Зверніться до військомату, нехай нададуть Вам довідку про те, що Ви знаходитеся у них на обліку, поки посвідчення чи військовий білет готується для подання в реєстраційні органи, але узгодьте з реєстратором, чи підійде їм довідка з військомату. Або нехай військомат зробить у паспорті відмітку про взяття на облік. 

Запитання можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Особливою підставою для вселення в жиле приміщення державного житлового фонду є ордер, дійсний протягом 30 днів. Він мас персональний характер і не може передаватися іншим особам. Зазначений строк є пресічним і може бути продовжений тільки за наявності поважних причин. 

Я вважаю, що вам потрібно написати звернення і якому прохати продовжити термін дії ордеру на строк необхідний для оформлення військового квитка.

ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

від ____________ № ____

Про продовження терміну дії

виданого на житлове приміщення

ордера

Розглянувши звернення гр. Завалкевич О.Ю., враховуючи рекомендації громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради (протокол від 17.05.2016 № 5), керуючись ст. 58 Житлового кодексу України, розділом ІУ Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Україні, затверджених Постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року № 470, пп. 2 п. а ч. 1 ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет Дрогобицької міської ради вирішив:

  • Продовжити термін дії ордера № 8 від 25.04.2005 року, виданого у відповідності до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 21.04.2005 № 94 гр. Завалкевич Оксані Юріївні на право проживання в жилому приміщенні, яке складається з однієї кімнати житловою площею 19,2 кв. м, у квартирі № 6 в житловому будинку № 103 на вул. Грушевського в м. Дрогобич.
  • Склад сім’ї – три особи: заявниця, Завалкевич А.Ю. – син, Завалкевич Б.Ю. – син.

  • Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови І. Германа.
  • Міський голова Т. Кучма

    У разі відмови потрібно звертатися до суду  про подовження дії ордеру у зв'язку з поважними причинами пропуску строку реестрації.

    Ответ оплачен: 50 грн.

    Вообще, прИписка в военкомате и оформление военно учетных документов зависит от прОписки по месту жительства. А не наоборот.

    То есть, сначала регистрируемся по месту жительства, а потом - в течении 10 дней, становимся на учет в военкомате по новому месту жительства. Т.о. от Вас требуют нечто такого, что в законе не предусмотрено, т.е. сделать все наоборот.

    Это устоявшаяся практика, основанная на опыте, а не на законе: Б Ю Р О К Р А Т И Я

    Где Вы живете - интересует только военкомат.

    Но вот в каком военкомате Вы стоите на учете, с какого времени и стоите ли вообще, снялись ли с военного учета по прошлому месту жительства - не должно интересовать паспортиста. Сломать эту систему можно только путем обращения в административный суд с иском об обязании центра админуслуг (а конкретно - горсовета/райсовета) прописать Вас по новому месту жительства.

    А вообще, срочно пишите:

    1. заявление в горсовет/райсовет с просьбой продлить действие ордера. Пишите пусть дадут ответ немедленно, т.к. времени на вселение мало.

    2. заявление в военкомат о немедленной постановке на учет с указанием причины - не могу вселиться в помещение. Пишите, пусть дадут ответ немедленно, т.к. времени на вселение мало.

    На копиях заявлений в канцелярии ставьте входящие номера. В случае, если будете судиться, это поможет. Ответы сохраняйте.

     Ордер видається за єдиною формою, що встановлена у додатку N 7 до Правил квартирного обліку. Бланк ордера складається із самого ордера і його корінця. Ордер видається громадянину, на ім'я якого він виписаний, а корінець залишається у виконкомі, що видав ордер.

    Обов'язковими реквізитами ордера є: вказівка в ньому на орган, що його видав; дата видачі; номер і серія ордера; прізвище, ім'я і по батькові громадянина, якому виданий ордер, і склад його сім'ї; їх прізвища, імена, по батькові і родинні відносини з громадянином, на ім'я якого виданий ордер; характеристика наданого житлового приміщення. Ордер повинний бути підписаний головою виконавчого органу місцевої ради і скріплений печаткою цього органу.

    Ордер на житлове приміщення дійсний протягом 30 днів. Після закінчення цього строку ордер автоматично втрачає свою силу. Однак при наявності поважних причин пропуску 30-денного строку він може бути продовжений виконкомом органу місцевого самоврядування, що його видав.

    Бланки ордерів зберігаються як документи суворої звітності. Ордер вручається громадянинові, на ім'я якого він виданий, або за його дорученням іншій особі. При одержанні ордера пред'являються паспорти (або документи, що їх замінюють) членів сім'ї, включених до ордера.

    Відповідно до виданого ордера в передбачене в ньому житлове приміщення вселяються як громадянин, що одержав ордер, так і члени його сім'ї, зазначені в ордері. Згідно п. 72 Правил квартирного обліку при вселенні в надане жиле приміщення громадянин здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію, а за її відсутності - відповідному підприємству, установі, організації. Ордер зберігається як документ суворої звітності. Одночасно подаються паспорти усіх членів сім'ї, включених до ордера, з відміткою про виписку з попереднього місця проживання.

    Ответ оплачен: 50 грн.

    Здравствуйте.

    Продлить ордер могут максимум на 30 дней, а не на 10 как Вам сказали.

    Как известно срок действия ордера 30 дней. По истечении данного срока ордер теряет свою силу. При наличии уважительных причин пропуска 30-дневного срока он может быть продлен исполкомом органа местного самоуправления, его выдал.

    Вопрос о продлении срока ордера принимается исполкомом на основании комиссии по жилищным вопросам. Т.е., Вы обращаетесь с заявлением о продлении срока действия ордера, Ваше заявление предварительно рассматривает жил.комиссия, а затем проект решения жил.комиссии направляется на заседание исполкома. Но есть момент - жил.комиссия и исполком "заседают" по определенным запланированным дням, т.к. рассматривается не только ваш вопрос. С жил.комиссией данный вопрос можно урегулировать, они могут провести внеплановую комиссию, чтоб успеть подать документы на ближайшее заседание исполкома. Так что проконтролируйте этот вопрос, чтоб не ждать длительное время. И Вы можете лично присутствовать на заседании и объяснить вашу ситуацию.

    В военкомат можете обратиться не устно, а письменно. В заявлении просите сообщить официальную информацию о сроках выдачи справок. И ответ просите предоставить не в течение 30 дней, а немедленно, на основании абз.1 ст.20 ЗУ "Про звернення громадян" - "звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються невідкладно". Ответ военкомата можете предоставить на жил.комиссию.

    Если Вам не удастся урегулировать ваши вопросы, тогда только в судебном порядке решать вопрос. Нужно обращаться в суд с исковым заявлением "про забов’язання вчинити певні дії" и обосновать причины пропуска указанного срока. В суде это распространенная и в большей части положительная практика.

    Согласна с консультацией М.Москвина.

    Добрий вечір!

    Якщо військомат не надаватиме жодних документів, про які, я писав. 

    В такому випадку робіть так, як описав колега  Максим Москвин. 

    Пишіть заяви(запити) до органу щодо продовження дії ордеру та військомату про надання Вам документів. 

    Але в заявах просіть надати інформацію негайно, відповідно до статті, що уже Вам описала колега Ірина Філатова.

    Запитання можете залишити у коментарі.

    Сподіваюсь, що Вам допоміг!

    Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

    P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

    Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

    Похожие вопросы

    Реклама
    Мой ответ