Украина

Розлучення та розподіл майна

Вопрос № 268
Розлучення та розподіл майна
4 консультации
Бесплатно

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, консультацією. Хочу розлучитися з чоловіком після 25 років подружнього життя. Скажіть, чи маю я право на частину маєтку, у якому ми проживали всі ці роки? Ситуація непроста: документи на будинок оформлені на бабусю чоловіка (померла 17 років тому), яка в свою чергу написала заповіт на дочку (маму мого чоловіка). Свекруха за всі роки НЕ вступила у право власності а просто написала заповіт на єдиного сина (мого чоловіка). Як мудро вчинити з поділом майна? За 25 років я доклала чимало зусиль і коштів до маєтку і дуже образливо, що зараз мене "викидають" звідси як кошеня. Дякую.

Консультации Советников

Добрий день, Тетяна! Згідно Сімейного Кодексу України майно, що набуто подружжям під час шлюбу є їхньою спільною власністю і ділиться пополам в рівних частинах. Однак, спірний будинок не належить Вашому чоловікові на праві власності, він належить померлій бабусі, після якої ніхто будинок не успадкував. Тобто будинок не є предметом спору згідно Сімейного Кодексу України. Скоріш за все свекров прийняла спадок в шестимісячний термін, оформила на себе право власності та склала заповіт на сина, в такому разі  Ви можете вимагати компенсувати документально підтверджені витрати на будинок (наприклад ремонт). Якщо Ваш чоловік зареєстрований в будинку або Ви, то Ви маєте право проживати в будинку згідно Житлового Кодексу України, навіть якщо Ви розлучитися з чоловіком.  З повагою, Яблокова Леся.   

Добрий день! В даному випадку, треба визначити за якою особою встановлюється право власності на квартиру. Вірогідніше це ваша свекруха, якщо вона  вступила у право спадкування. Відповідно до цього, квартира не є предметом вашої сумісної власності з чоловіком. Відповідно до Цивільного кодексу України Стаття 368 зазначає, що майно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім'ї, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі. 

Ст.372 ЦК України також зазначає, що у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. Наприклад, ті речі, які ви отрималу у дарунок належать виключно Вам. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення.

Добрий день. Відповідно до Сімейного кодексу України та  згідно до  Цивільного кодексу України ( книзі 6 - спадкове право), дане майно (квартира, в якій Ви проживали з чоловіком) - не є спільною сумісною власністтю подружжя, що набудет під час шлюбу. Адже, дана квартира передалася матері Вашого чоловіка за заповітом, а вона в свою чергу передась дану квартиру своему сину , також, по заповіту - а майно, яке заповідається конкретно визначеній особі не є предметом розподілу між подружжям. Мати Вашого чоловіка прийняла спадщину, навіть якщо не зверталася до нотаріальної контори для його прийняття ( через суд вона може встановити факт прийняття спадщини, так як користувалася майно до смерті своеї матері , так і після її смерті більше 6 місяців). Отже, дана квартира не є предметом поділу.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ