Украина
category

Пневматическое оружие Украина

Вопрос № 2683
Пневматическое оружие Украина
2 консультации
Бесплатно
  • Добрый день, недавно купил себе пневматический пистолет макарова пм 4.5 мм, задал вопрос продавцу на счёт разрешения(ношения оружия по улице), продавец ответил что -Конечно можно, на пневматический пистолет разрешения не надо, но после вопроса могу ли я носить его в учебное заведение(в данном случае ВПУ), у него возникли проблемы с ответом. Задаю вопрос вам -Могу ли я носить пневматический пистолет 4.5 мм в учебное заведение(ВПУ) и могут ли у меня отнять его директор или преподаватели, и что им за это будет если они всё таки не могут этого делать.Владислав, 17 лет

Консультации Советников

Доброго дня!

Порядок придбання, продажу та реєстрації спеціальних засобів самооборони (пістолетів та револьверів з набоями зарядженими речовинами дратівної й сльозоточивої дії, надалі “газової зброї” та пневматичного характеру) визначений у постанові КМУ №706 від 7.09.1993 року.

Відповідно до якої, дозволи видають органи внутрішніх справ особам, що досягли вісімнадцяти-річного віку, та відповідають належним вимогам (згідно довідки), щодо стану здоров'я.

Для отримання дозволу на придбання такого виду зброї до органів внутрішніх справ потрібно звернутися особисто з наступними документами:

  • з карткою-заявою, можливе заповнення на місці;
  • двома фотокартками 3х4;
  • з медичною довідкою відповідного зразка, про належний стан здоров'я;
  • квитанцією про сплату послуг (на оформлення дозволу, документів тощо).

Термін розгляду заяви на оформлення видачі дозволу — не більше одного місяця. Після чого, затверджує дозвіл керівник ОВС, а у разі його відсутності — заступник. Також може бути прийняте мотивоване рішення про відмову у видачі дозволу на придбання газової зброї, яке можна оскаржити в суді.

Термін дії дозволу на носіння та зберігання газової зброї - три роки. Для його продовження потрібно до місця отримання (дозвільної системи), не пізніше одного місяця до закінчення попереднього дозволу, звернутися з наступними документами:

  • із заявою про перереєстрацію зброї;
  • квитанцією про сплату послуг;
  • медичною довідкою встановленого зразка;
  • показати наявність самої зброї (пістолета, револьвера, набоїв).

Крім того, потрібно пам'ятати, що за власниками зброї зберігаються правила і умови зберігання (наявність металевого сейфу тощо), повна відповідальність за втрату та допущення можливості викрадання.

Будь-які порушення із правил носіння, зберігання, реєстрації можуть призвести до притягнення власника зброї до адміністративної відповідальності (ст.ст. 197, 192 Кодексу України про адміністративні правопорушення) з подальшим вилученням газового/пневматичного пістолета чи револьвера, та його реалізацією через спеціальні магазини.

Щодо носіння зброї до навчального закладу( без намірів її застосування) думаю можливо , але навряд чи адміністрація закладу це дозволить у Вашому віці та в цілому для безпнки студентів напевно буде заборона та вилучення.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброї ночі!

Погоджуюсь з колегою. 

Вам необхідно отримати дозвіл на її носіння, але в будь-які види навчальних закладів носіння будь-якого виду зброї суворо заборонено, окрім випадків, коли здійснююється охорона навчального закладу відповідними охоронними чи іншими органами державної влади після отримання відповідних дозволів в державних органах.

Її можуть у Вас вилучити, та передати правоохоронним органам і уже в правоохоронних органах можете його її забрати, і якщо у Вас немає дозволу тоді у Вас можуть виникнути проблеми з правоохоронними органами. 

Тому краще не носіть навіть пневматичну зброю в навчальний заклад.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Реклама
Мой ответ