Украина
category

Звільнення з посади державного службовця

Вопрос № 269
Звільнення з посади державного службовця
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня. Я працював на державній службі у військовому комісаріаті майже рік, але мене за два місяця попередили, що посада підпадає під скорочення. Але, так як я офіцер запасу, то вирішив призватись по мобілізації в березні 2015 року на офіцерську посаду в цьому ж військкоматі. За день до призову, мені сказали написати заяву на звільнення з посади державного службовця за угодою сторін (ч.1 Ст.36 КЗпП). Чи законно мене звільнили? Повинно було зберігатись за мною робоче місце і середня грошова плата за місяць?!

Консультации Советников

Добрий день! З 1 квітня 2014 року вступив в силу Закон України від 27 березня 2014 року № 1169-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації», яким доповнено частинами другою та третьою статтю 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», а саме, що за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.Також внесено зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України, якою визначено, що працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку.

Слід наголосити, що військовослужбовцям, призваним на військову службу під час мобілізації, виплачується грошове забезпечення в розмірах, які встановлені Кабінетом Міністрів України у відповідності до їх штатних посад, військових звань та вислуги років. З повагою, Яблокова Леся. 

Доброго дня. Ваше звільнення цілком законне, оскільки було здійснено на підставі Вашої ж заяви про звільнення за угодою сторін за п.1 ст.36 КЗпП України. У тому випадку, якщо б такої заяви не було, то за вами повинні були зберегти робоче місце та середню заробітну плату.

Реклама
Мой ответ