Украина
category

Нав'язування додаткових послуг

Вопрос № 2702
Нав'язування додаткових послуг
7 консультаций
100 грн.

Доброго дня. Проживаю в ЖК. Жителі ЖК почали піднімати питання про обнесення парканом ЖК та встановити шлагбауми на в'їздах і поставати охорону.  Є жителі які проти цього. Я також проти, не хочу платити. Тому що на квартиру є своя сигналізації, поставили домофон на парадному. Автомобіля не маємо. Охоронці , вони не будуть нести матеріальну відповідальність. Та чому маємо оплачувати охорону чужого майна? Ось чому і ж відмова. Ставлять перед фактом що будемо виставляти рахунок і находити міри. Питання і в цьому полягає. Які мої права. Це є нав'язування додаткових послуг? Що можуть зробити мешканці які проти та і є такі що не в змозі будут оплачувати. Але нас меньше чим 50 відсотків. Дайте пораду. У нас ЖЕК створений від забудовника. 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 14 грн.

Вас ніхто не може заставити платити за послугу яку ви не потребуєте та не замовляєте це порушення базових конституційних прав.

По перше потрібно ознайомитися з договорами які укладалися з вашим ЖЕКом, а також його статутом.

По друге звернутися в усному порядку до ЖЕКу та повідомити свою позицію, небажання оплачувати послугу яку ви не потребуєте, а також яка не є обовязковою.

По третє можна звернутися із письмовою заявою до ЖЕКу висловивши свою аргументовану позицію стосовно порушення ваших базових прав.Для більш глибокого вирішення ситуації та складення документів звертайтеся на електронну пошту opaynitch@ukr.net

З повагою Віталій!

Ответ оплачен: 14 грн.

Здоров'я! Погоджуся з колегою, що перш за все потрібно побачити договор та статут! І далі вже буде видно, що й до чого!

Ответ оплачен: 14 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

На зборах співласників Вашого ЖК -висловіть свою позицію та якщо треба напишіть заяву з відмовою від таких послуг на ім'я голови правління ОСББ Вашого будинку, або ЖК! У заяві чітко вкажіть , що Ви не потребуєте даних послуг.

Письмово зверніться до ЖЕКу , що Вас обслуговує та зазначте аналогічні вимоги, хоча якщо в договорі на послуги ЖЕКу такі послуги передбачені для всіх мешканців ЖК, то швидше за все, частково від таких послуг відмовитись не вийде, адже Ви , також проживаєте на території ЖК, а у договорі може бути прописано, що це загальна послуга для всіх мешканців Кварталу.

Але поряд з цим ніхто не забороняє Вам не оплачувати ті полуги , які Ви не замовляли та конкретного договору на них не укладали та не сплачували за такі послуги. Таке право передбачено Конституцією України та детально ЗУ "Про захист прав споживачів"  .

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 14 грн.

Добрий день! Якщо чесно, то відповідно до доктрини права власності мешканців багатоквартирного будинку, яку встановлено Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирного будинку", якщо більшість мешканців будинку відповідно до законних процедур щось вирішує більшістю голосів, то меншість повинна підкорюватись. Ви можете судитись, витрачати кошти на адвокатів, але це, на мій погляд, буде тільки зря потраченим часом. На мій погляд, дешевше та легше буде погодитись з рішенням більшості мешканців багатоквартирного будинку. 

Ответ оплачен: 14 грн.

Правом оградить придомовую территорию многоквартирного дома или установить шлагбаум при въезде во двор, наделены совладельцы, которые оформили соответствующее право на земельный участок

Право жильцов дома на земельный участок предусмотрено в Законе Украины «Об особенностях осуществления права собственности в многоквартирном доме» №417-VIII от 14.05.2015.

В соответствии со ст. 42 Земельного кодекса Украины:

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

 Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.

Нормы Закона Украины " Об объединении совладельцев многоквартирных домов"устанавливают: совладельцы жилого здания наделены правом принимать решение о порядке управления и пользования общим имуществом. В общее имущество многоквартирного дома входит и придомовая территория.

Решение об установке шлагбаума или ограждения придомовой территории принимается на общем создании совладельцев. За это должны проголосовать не менее 2/3 общего количества всех совладельцев. Принятое решение вносится в протокол общего собрания дома. Этот документ необходим для подтверждения согласия владельцев квартир на монтаж шлагбаума или забора.

!!!Нельзя оградить придомовую территорию, которая находится в коммунальной собственности. Право распоряжаться такими земельными участками закреплено нормами Земельного Кодекса Украины за органами местных советов.

Устанавливать ограждения и ограничивать доступ разрешено только собственникам земельного участка. Для многоквартирных домов — его совладельцам.

Ответ оплачен: 14 грн.

Частично соглашусь со всеми. Если на общем собрании будет принято решение оплачивать за данные услуги, то отказаться от таких услуг будет очень сложно. ЖЕК просто будет по накоплению долга подавать на вас в суд и пытаться взыскивать с вас эти деньги. Если ЖЕК активный то это действительно будет морока. Учитывая специфику проведения собраний в жилых домах, проще порекомендовать Вам оспорить само решение собрания жильцов (они редко проходят без нарушений) или изложить на собрании свою точку зрения, может получиться свести этот вопрос к тому, чтобы оплачивали за такие услуги только те, кто имеет транспорт и постоянно ставит его во дворе.

Ответ оплачен: 14 грн.

Добрий вечір! 

Погоджуюсь з колегами. 

Відповідно до пп.4 п.1 ст. 1 Закону України (надалі - ЗУ) "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (надалі - ЗУ про будинок) надано визначення "прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку." 

Тому необхідно зрозуміти, а кому належить земельна ділянка, на якій планують встановити огорожі.

Відповідно до пп.6 п.1 ст. 1 ЗУ про будинок передбачено, що спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

Ваші права, як співласника ЖК передбачені ст. 6 ЗУ про будинок. 

Відповідно до ч.1 ст. 6 ЗУ про будинок передбачено, що співвласники мають право: - вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників; - брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника; - одержувати інформацію про технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, умови його утримання та експлуатації, витрати на утримання спільного майна багатоквартирного будинку та надходження, отримані від його використання; - безоплатно одержувати інформацію про суб’єктів права власності на всі квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку і площу таких квартир та приміщень у порядку і межах, визначених законом; - ознайомлюватися з рішеннями (протоколами) зборів співвласників, листками опитування, робити з них копії; - на відшкодування винною особою збитків, завданих спільному майну багатоквартирного будинку, у розмірі, що відповідає частці кожного співвласника; - інші права, визначені законом.

Відповідно до ч.2 ст. 6 ЗУ про будинок передбачено, що реалізація співвласником своїх прав не може порушувати права інших співвласників.

Проте у Вас є і обов'язки, що передбачені ст. 7 ЗУ про будинок.

Відповідно до ч.1 ст. 7 ЗУ про будинок передбачено, що співвласники зобов’язані: - забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; - забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; - використовувати спільне майно багатоквартирного будинку за призначенням; - додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; - виконувати рішення зборів співвласників; - забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; - відшкодовувати збитки, завдані майну інших співвласників та спільному майну багатоквартирного будинку; - додержуватися чистоти в місцях загального користування і тиші згідно з вимогами законодавства; - забезпечувати поточний огляд і періодичне обстеження прийнятого в експлуатацію в установленому законодавством порядку багатоквартирного будинку протягом усього життєвого циклу будинку та нести відповідальність за неналежну експлуатацію згідно із законом; - своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Відповідно до ч. 4 ст. 5 ЗУ про будинок передбачено, що співвласник має право вільного доступу до технічної документації на багатоквартирний будинок.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 ЗУ про будинок передбачено, що до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про: - розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним; - визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем; - обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням; - визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком; - проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт; - визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників; - визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком; - відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послуг у порядку, встановленому законом, і визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами, за умови дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; - прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (укладення індивідуального та/або колективного договору про надання комунальної послуги).

Запитання можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Реклама
Мой ответ