Добрый день! В подъезде многоквартирного 5-этажного дома на первом этаже есть ниша и я хочу её переоборудовать в колясочную. Рассматриваю общее пользование для всех желающих, кому она нужна, и кто захочет участвовать финансово в этом мероприятии. Но если никому она не нужна, планирую оборудовать колясочную за личные средства. Подскажите, пожалуйста, надо ли на это получать официальные разрешения, если да, то в каких инстанциях? Обязательно наличие согласия всех жильцов подъезда на колясочную?

Колясочная в подъезде
Консультации Советников
Добрый день! Если у Вас ОСББ то нужно решить этот вопрос на собрании жильцов, если нет - обратитесь в ЖЭК. В БТИ оформлять документы уже не требуется.
Здравствуйте. Ваш дом относится к ЖЭКу или создано ОСМД?
Здоровья! Для начала Вам хорошо (необходимо) получить согласие, как минимум большей половины жильцов подъезда, в котором планируется делаться колясочная. Имея их согласие на руках (ОБЯЗАТЕЛЬНО ПИСЬМЕННОЕ), делается это так: Вы (можно от руки на листе А4,) вверху пишете"обходной лист жильцов подъезда №..., дома (полный адрес), по вопросу о выделении помещения подвального типа в этом подъезде, под колясочную", пишете номера квартир и фамилии владельцев (или же официальных орендаторов), две графы "ДА" или "НЕТ" ("СОГЛАСЕН - НЕ СОГЛАСЕН"). И по вечерам обходите по квартирам, рассказываете им свою ситуацию и просите поставить свою подпись и написать фамилию собственноручно.Имея этот обходной лист, Вы уже можете как на собрании ОСББ просить о выделении Вам этого помещения, так и в ЖЭКе, сможете уже не с пустыми руками, писать соответствующие заявления о выделении Вам в пользование помещения, под колясочную!
Відповідно норм статті 5 Закону України " Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою та зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки в майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї тощо) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно й окремо приватизації не підлягають.
Таким чином,загальні підвали і підсобні приміщення є спільною власністю власників квартир (нежитлових приміщень).
Згідно ДБН В.2.2-15-2005 (державних будівельних норм України ): Підсобні приміщення багатоквартирного житлового будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (сходові клітки, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, комори, сміттєзбірні камери, горища, підвали, шахти тощо).
Тобто, у випадку якщо у вашому будинку мешканці є власниками квартир, то такі питання вирішуються загальними зборами мешканців. В інших випадках питання вирішує ЖЕК.
Доброго дня!
По Вашому питанню можу повідомити наступне:
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні та технічні приміщення). Згідно п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (в тому числі допоміжні), що несуть, огороджувальні і несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинки, яке обслуговує більше ніж одне житлове або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб власників багатоквартирного будинку і распол женние на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі і споруди та його прибудинкова територія. Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділене між співвласниками, такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку, але якщо квартири мешканців приватизовано вони є співвласниками всього майнового комплексу будинку, тому в такому разі Вам треба збирати загальні збори мешканців будинку (якщо створено ОСББ) та вирішити це питання на зборах під протокол, якщо ОСББ не створено, то складається відповідний обхідний лист для збору підписів(за алгоритмом , який зазначив - Консультант Олександр Мазур вище.). Де повино бути зазначено , що половина мешканців будинку за таку передачу спільного майна, лише після цієї процедури можливо звернутись до обслуговуючої організації (ЖЄКу) з заявою та обхідним листом, щодо передачі чи переобладнання спільного майна будинку.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Добрий вечір!
Погоджуюсь з консуьтаціями колег.
Але як уже зазначали колеги вище необхідно розуміння, хто обслуговує Ваш будинок.
Якщо ОСББ, тоді можете створити ініціативну групу і скикати позачергові зібрання жителів Вашого будинку із відправленням їм перелік питань, що буде обговорюватися (Для більш точної відповіді необхідно ознайомитися зі Статутом ОСББ, а саме порядок зібрання жителів будинку та процедуру прийняття рішень).
Та прийняти відповідне рішення про виділення приміщення для колясочної.
Якщо у Вас ЖЕК тоді краще зробити, як описав колега Олександр Мазур. Хоча і для ОСББ також можете використати процедуру, описану колегою.
А уже після виконаної дії, що описав колега звертайтеся до організації, що обслуговує Ваш будинок.
Ще один момент, навіть, якщо співвласникиі Вашого будинку підпишуть що вони за або проти даного рішення, нічого їм не забороняє змінити свою думку. Тому все залежить від порядності ваших співвласників Вашого будинку і їхнього бажання. Якщо є можливість, краще провести зібрання та затвердити це в рішенні більшістю голосів (в Статуті прописується, яка кількість голосів необхідна для прийняття рішення).
Запитання можете залишити у коментарі.
Сподіваюсь, що Вам допоміг!
Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.
P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.
Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.