Украина
category

Побиття

Вопрос № 273
Побиття
3 консультации
Бесплатно

Доброго дня! Потрібна консультація з наступного питання: в жовтні минулого року мене побила невідома тоді особа, як згодом виявилось це неповнолітній(15р). Опісля я пролежав декілька тижнів в лікарні, і згодом ще знаходився на амбулаторному лікуванні. Травми були наступні: перелом виличної кістки,перелом задньої стінки гайморової пазухи, і величезна гематома під оком. В той же день я вирішив написати заяву,в той же день по показаним фото можливих незнайомців я впізнав головного підозрюваного і ще двох невідомих що з ним перебували. Слідчі дії розпочались тільки в грудні, оскільки мною була написана відповідна заява в міську прокуратуру про неналежне виконання дій слідчим. На сьогоднішній день справа передана в прокуратуру, в п"ятницю повідомили про підозру, але в той же час слідчі дії ще не закінчені. І ось завтра мене викликають на перехресний допит з підозрюваним в присутності його адвоката.

Мої питання: Хіба слідчі дії не є закінченими після передачі матеріалів в прокуратуру? Чи варто мені погоджуватись на очну ставку? Моя справа розглядається за 122ст. можливе позбавлення волі для підозрюваного неповнолітнього? чи тільки громадські роботи з компенсацією ?

Консультации Советников

За статтею 122 Кримінального Кодексу України передбачено доволі суворе покарання:

- виправні роботи;

- обмеження волі на строк до 3-х років;

- позбавлення волі на строк до 3 років.

Компенсація завданої Вам шкоди можлива лише за наявності Вашої активної позиції та реалізації права на пред'явлення відповідного цивільного позову (розглядається судом одночасно з кримінальною справою або у окремому провадженні в поорядку цивільного судочинства. Все залежить від Вас).

Матеріали кримінальної справи в ході досудового рзслідування можуть передаватись до прокуратури неодноразово, що не свідчить про завершення досудового розслідування.

Участь у запропонованій Вам слідчій дії бажано взяти, проте краще скористатись своїм правом мати представника під час її проведення.

Якщо на пошук представника Вам необхідний час, зверніться до слідчого з клопотанням про призначення іншої дати для проведення слідчої дії.

Позбавлення волі неповнолітьому звичайно не призначать. Скоріш за все вирішуватиметься питання звільнення його від покарання. Вказане питання вирішуватиметься з урахуванням, в тому числі, факту відшкодування шкоди потерпілому.

13.02.17 19:44
Romeo
Romeo

А як же те, що кримінальна відповідальність настає з 14 і тут можлива колонія для неповнолітніх

Чи можливо це не той випадок ?

13.02.17 20:49

Це той випадок, проте суд навряд чи призначить таке покарання дитині, що вперше вчинила злочин. У будь-якому випадку Ваша думка буде враховуватись при вирішенні питання по покаранню. І це стосується в першу чергу відшкодування матеріальної та моральної шкоди. 

Здравствуйте!

Как правило исправительные работы несовершеннолетним практически никогда не присуждают. Это будет либо ограничение, либо лишение свободы на определённый срок ( как решит суд) и скорее всего, что несовершеннолетний согласно ст. 75 УК Украины будет освобожден от отбывания наказания с испытанием.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ