Украина
category

Интернет-продажа

Вопрос № 2739
Интернет-продажа
3 консультации
50 грн.

Здравствуйте.Клиент заказал у меня брюки по наложенному платежу. Посылку осмотрел на почте, оплатил, забрал. Пришел домой - увидел пятна. Требует возврат. Я обязан возвращать деньги за товар, ведь эти пятна он мог дома сам поставить?На почте же осматривалась посылка.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Здоровья! Если у Вас интернет-магазин, то по закону о защите прав потребителей, Вы обязаны вернуть деньги (или обменять товар) в течении 14-дней со дня покупки (получения) товара покупателем. При сохранении покупателем, чека (в Вашем случае квитанции с НП), упаковки, и надлежащего внешнего вида. Касательно последнего пункта, то в Вашем случае это достаточно спорный вопрос и суд будет базироваться на первых двух пунктах (чек и упаковка) при вынесении решения.

Если Вы не интернет магазин, а частное лицо, то можете смело "морозиться" от покупателя и отстаивать свою (изложенную Вами) точку зрения на данный вопрос.В этом случае, у Вас даже больше правоты, чем у покупателя. Осмотрел, забрал, претензий не имел-будь добр останься при своих интересах и не тревожить продавца своими фантазиями!

Доброго дня!

Повністю підтримую сказане вище, та доповню, що якщо Ви діяли , як юридична особа , то маєте керуватися ЗУ "Про захист прав споживачів", який чітко вказує порядок правочинів з куплі-продажу! Якщо ,як фізична -особа,то наслідки для Вас не настають!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброї ночі!

Частково погоджуюсь з колегами.

Якщо Ви є ФОПом чи юридичною особою на Вас поширюються норми Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) і Закону України "Про захист прав споживачів" (надалі - ЗУ про захист).

Відповідно до п. 18 ч.1 ст. 1 ЗУ про захист передбачено, що продавець - суб'єкт господарювання, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації. Тобто продавець - юридична особа або фізична особа-підприємець.

Відповідно до ст. 655 ЦК України передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Тобто тут може виступати і фізична особа продавцем.

Відповідно до ч.1 ст. 668 ЦК України передбачено, що ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження товару переходить до покупця з моменту передання йому товару, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 679 ЦК України передбачено, що продавець відповідає за недоліки товару, якщо покупець доведе, що вони виникли до передання товару покупцеві або з причин, які існували до цього моменту.

Тому все залежить, які документи наявні у Вас і покупця, а також спосіб передачі предмета, яким чином здійснювалося замовлення, що конкретно прописано в документах на отримання товару, просто штани чи якась марка чи зазначено виробника.

Якщо просто штани, тоді весь тягар отримання самих штанів лежить на покупцю.

Також важливо з'ясувати, що це за плями і яким чином вони там з'явилися.

Також є різні покупці, є покупці, які спочатку купляють товар, а потім вимагають в продавців повернення коштів, і не повертають товар, що уже може вважатися вчиненням злочину як шахрайство.

Тому все залежить від документів, що у Вас наявні і відповідей на вищеописані запитання.

Зверніть увагу на ст. 679 ЦК України, і відстоюйте свою позицію, якщо Ви відправили чистий товар.

Якщо отримаєте претензію, тоді уже необхідно ознайомитися із нею та надати свою відповідь і обрання способу захисту.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ