Украина
category

Оплата услуг через TransferWise

Вопрос № 2754
Оплата услуг через TransferWise
6 консультаций
250 грн.

Добрый день!У меня есть иностранный заказчик, который хочет оплачивать мои услуги через систему переводов TransferWise. Деньги при этом должны будут приходить на гривневый счет физического лица в Приват банк. Насколько я понимаю, в выписке банка будет отображаться просто поступление денег от TransferWise, а изначальный отправитель не виден. Может ли ФЛП 3-й группы получать такие переводы? Возможно ли составить контракт с заказчиком, в котором прописать, что деньги будут переводиться через TransferWise или нет?

Если вариант с ФЛП нерабочий, то можно ли легально получать такие переводы как физическое лицо - с уплатой НДФЛ + военного сбора по результатам ежегодной декларации? Как переводы от родственников, к примеру? Или налоговая будет рассматривать данный доход как незаконную предпринимательскую деятельность (т.к. переводы ежемесячные) и сможет это доказать? 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 41 грн.

Доброго дня!

У Вашій ситуації  Якщо Ви хочете декларувати дохід, то єдиний спосіб з мінімальним оподаткуванням це отримання грошей на розрахунковий рахунок підприємця (валютний і гривневий), тоді отриманий дохід буде обкладатися тільки 5% ЄП (якщо Ви підприємець на спрощеній системі 3 групи 5%). Якщо Ви отримаєте дохід як фізособа, то податок з такого доходу складе 18% ПДФО і 1,5% ВЗ. При систематичних переказах може додатися ще ЄСВ 22% від отриманого доходу.

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

12.05.19 15:33
Карина

Спасибо, читала подобный ответ, только на русском, в обсуждении на Taxer: https://feedback.taxer.ua/question/details/id/590482/comment/1363243#comm_1363243 , 5-й коммент. Гуглила я на эту тему достаточно, все эти вещи читала не один раз))Только есть несколько моментов:1. Сама платежная система перечисляет деньги только на счета физлиц. Счет ФЛП не пройдет в ней верификацию.2. Что делать с контрактом? В выписке из банка это будет выглядеть как "Получен перевод от TransferWise на сумму такую-то", и все. Контракта с TransferWise на предоставление услуг у меня нет. В то же время моего заказчика не будет в реквизитах платежа.3. Боюсь, как бы данная система переводов не приравнивалась к электронным деньгам, получать которые ФЛП не имеет права: https://taxer.ua/uk/kb/id89 . Но вот здесь я точно не уверена, хотелось бы послушать людей знающих.

Меня даже не интересует минимализация налогов. Меня интересует, возможно ли вообще получать такие переводы легально? Потому как по имеющейся сейчас информации боюсь, что не смогу принимать такие платежи регулярно вообще никак - ни как ФЛП (причины выше), ни как физлицо (незаконная предпринимательская деятельность).

12.05.19 16:47

У такому випадку, я би узагалі рекомендував Вам відійти від розрахунків через цю платіжну систему , або ж запропонуйте Вашому іноземному замовнику обрати інший вид та механзм розрахунків з Вами( наприклад іншу міжнародну систему переказів , або взагалі перекази проводити напряму з його валютного рахунку на Ваш(валютний рахунок), який доцільно буде відкрити для Вашої діяльності, якщо цього зробити не можливо, то можна спробувати зараховувати кошти у валюті напряму на Ваш український рахунок , потім щоразу кошти у валюті будуть конвертуватися банком у гривні за курсом конкретного банку в день операції і податки будете декларувати з фактичної суми , що зайде на рахунок ФОПа.

Я сумніваюсь у законності цієї системи на території України(вона більше схожа на загальновідомі електронні платіжні системи зразка webmoney або pay pal(вона сертифікована в Україні) можливо спробувати перекази через неї , але у Вашому випадку краще проводити операції на пряму без систем посередників)

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 41 грн.

Здоровья! Поддерживаю предыдущий комментарий коллеги.Вам проще и безопаснее делать оплату с его счета на Ваш. Таким образом, ви оба избегаете никому из вас не нужного посредничества и все становиться более чем доступно, безопасно  и в соответствии с законом.

Ответ оплачен: 41 грн.

Добрый день. В вашем случае, с целью перестраховки, стоит указать способы оплаты в контракте (в договоре), в том числе посредством TransferWise

С уважением

Никита Жуков

Ответ оплачен: 41 грн.

Доброї ночі!

Можете звісно прописати в зовнішньоекономічному договорі(контракті) пункт, що оплата здійснюється через відповідну міжнародну платіжну систему на відповідний рахунок у банку такому, який відкритий на ім'я фізичної особи підприємця такого.

Але з метою уникнення потенційних ризиків, можете звернутися до ДФС щодо надання індивідуальної податкової консультації, яку в ході перевірки зможете використати.

По-друге, відповідно до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" передбачено, що платіжні системи спочатку мають зареєструватися в Національному банку України (надалі - НБУ) та отримати дозвіл(ліцензію) на здійснення відповідної діяльності.

Тому також важливо дізнатися у Вашого банку чи прийме він кошти від цієї платіжної системи, якщо ні, тоді дізнатися із якими міжнародними платіжними системами вони співпрацюють і приймають кошти, щоб не вийшло ситуації, коли Вам кошти відправили, але банк їх не прийняв.

Зі статтею щодо платіжних систем можете ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2VoEm9w .

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 41 грн.

Здравствуйте. 

Чтобы урегулировать вашу ситуацию и сделать ее не такой проблемной, Вы может делать переводы на прямую со счета заказчика на ваш счет. Второй вариант - внести уточнения в договор в части  способа оплаты.

Ответ оплачен: 41 грн.

Здравствуйте. Переводы через TransferWise в Украине пока можно получить лишь на карту ПриватБанка – официального партнера этого сервиса. Получение перевода возможно лишь в гривне.

Соглашусь с консультациями коллег. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ